Hakkımda

Irmak Hoca

Merhaba ben Irmak Hoca! 🙋‍♀️ 

Sevgili velilerim ve öğrencilerim, 👋

Öncelikle sizlere kendimden bahsetmek istiyorum. Ankara üniversitesi matematik bölümü mezunuyum aynı zamanda Anadolu üniversitesi pedagojik formasyon eğitimimi tamamladım bunun yanında İstanbul Gedik üniversitesi eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimimi aldım. Şimdi ise Gazi üniversitesi matematik bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. Meslekte 8.yılım, 10 yıldır bilfiil özel ders vermekteyim. Özel bir okulda matematik öğretmeniyim.

4, 5, 6, 7, 9, 10, 11 ara grup, LGS hazırlık, TYT - AYT sınav grubu öğrencileri ve KPSS, DGS sınav gruplarına özel ders vermekteyim. Her öğrencinin yaş ve seviyesine göre anlatım yapmaktayım. Birçok nitelikli liseye öğrenci yerleştirdim, aynı zamanda dünya standartlarında bir çok üniversiteye öğrenci gönderdim. Her yıl tercih yapacak öğrencilerimi eski öğrencilerim ile iletişim kurmalarını sağlar doğru tercih için onları yönlendiririm. 

Derslerimde matematik anlatımının yanı sıra eğitim koçluğu yapmaktayım. "Nedir bu eğitim koçluğu? Nasıl yapıyorsunuz?" derseniz:  Eğitim koçluğunda matematik dersi alan öğrencilerime ders başarılarını, dikkat ve konsantrasyon düzeylerini arttıracak, okuduğunu anlamaya katkı sunacak, özgüvenlerini arttıracak, zamanı etkili kullanmalarını sağlayacak öğrenme ortamları sunuyorum. Etkili ders çalışma teknikleri öğreterek sınav kaygısı ve heyecanını yenmelerini sağlıyorum. Ayrıca verimli çalışma programı oluşturma ve ders takibi konularında destek olmaktayım. Sınavı çok çalışarak değil etkili ve verimli çalışma ile kazanılabileceğini geçmiş tecrübelerimizle öğrencilerime koçluk yaparak yol gösteriyorum. 

Değerli öğrenciler! Sınava hazırlık sürecini birlikte yöneteceğiz. Matematik ile ilgili ciddi ön yargılarınız varsa birlikte üstesinden geleceğimize emin olabilirsiniz. Anlaşılır ders anlatışı, birlikte hazırladığımız ders çalışma programları ve sorduğunuz bütün sorulara sabırla vereceğim. Anlaşılır cevaplar ile sizi başarıya taşıyacağıma emin olabilirsiniz. Zorlu süreçte her anında yanınızda destekçiniz olacağım.

Derslerimizi Classest platformu üzerinden online şekilde yapacağız. Derslerimi çok keyifli işlemeye özen gösteririm. Öğrenci ile aramızda oluşan bağ, öğrencinin dersi sevmesini sağlar. Sıkılıp dağıldığı zamanlarda 1-2 dakika sohbet eder ve motive edici konuşmalar yaparak öğrencilerimi hemen kendine getirmeye çalışırım. Bir önceki derste öğrendiklerimizin öğrenci hafızasında olup olmadığını kontrol ederim. Öğrencimin derse hazırlanarak gelmesini isterim ve geçmiş öğrendiklerimizden yola çıkarak yeni konuyu kavratmaya çalışırım.

Hadi bakalım bu derste neler öğreneceğiz bir görelim diyerek öğrencinin büyük resmi görmesini sağlar ve ilgiyi anlatacağım konunun üzerine çekerim.” Vermiş olduğum pekiştirme egzersizleri ile öğrencinin dersi kavramasına destek olurum. Bu egzersizleri, öğrencimin verdiğim zaman içinde çözmesini ısrarla isterim. Ders bitimine 5 dakika kala bugün ne öğrendik kısmıdır. Burada da öğrendiğimiz bilgileri çok güzel özetleyip öğrencinin kavramasını sağlarım.

"Neden Irmak Hoca?" derseniz dersi sevme ve başarı garantisi veriyorum, tabiki bu sadece iyi ders anlatımıyla olmaz sizin bu işin mutfağında yer almanız gerekir.

Haydi şimdi derse başlayabiliriz... 😊👍