Hakkımızda

Monsieur Kazim

Sevgili velilerim, Sevgili öğrencilerim

Merhaba Ben Kazim Öğretmen

Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse staj eğitimimi Ankara’da özel bir Fransız lisesinde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünden anabilim dalı birincisi ve onur öğrencisi olarak mezun oldum.

Tam burslu olarak İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Fransızca Öğretmenliği bölümünde 1 yıl boyunca Farabi Değişim Programı ile kıymetli öğretmenlerle tanışma fırsatı ve eğitim olanağına sahip oldum.

Fransız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Fransızca DELF sınavlarında A1 A2 B1 B2 seviyelerinde sınav uygulayıcısı ve değerlendiricisi yetkinliklerine sahibim.

Şimdiye kadar farklı kademe ve yaş gruplarında yüzlerce öğrencimi bu sınavlara hazırlayıp, sınava katılan her öğrencim bu Uluslararası sınavları yüksek puanlarla geçtiler.

Özel bir üniversitenin düzenlemiş olduğu eğitim programı ile 36 saat boyunca dijital pedagoji ve hibrit program üzerine eğitim alıp, programı başarı belgesi ile tamamladım.

Alanımla ilgili sayısız seminer ve konferansa katılıp aynı zamanda kendim de hizmet içi eğitim kapsamında yabancı dil öğretmenlerine seminerler verdim.

Birçok ulusal yarışmaya katılarak öğrencilerimle birlikte Türkiye dereceleri yaptık.

Fransızca öğretiminde 10 yıllık bilgi birikimi ve tecrübeye sahibim.

İşimi severek ve özverili bir şekilde yapmaktayım.

Molière’in dilini farklı tekniklerle, eğlenerek ve akılda kalıcı formüller ile öğrenmeye ne dersiniz?

Etimoloji yani köken bilimini kullanarak, akılda kalıcı formülleri hayatla bağdaştırıp hikayeler oluşturarak ve farklı konuşma atölyeleri düzenleyerek aslında zor gibi görünen bu dili daha eğlenceli hale getirerek dersimizi işliyoruz. Tabii bunun yanı sıra teknolojiyi de etkili bir şekilde kullanmaktayız.