Hakkımda

Gülden Merteşe

Merhaba, ben Gülden Merteşe. Yüksek Fransızca öğretmeniyim. 2009 yılında Atatürk Üniversitesi’nin Fransızca öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim süresince aynı zamanda İngilizce öğretmenliği yan dal diplomamı aldım. 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi’nde akademisyen olarak çalışmaya başladım. 2010 yılında yabancı dil eğitimi almak amacıyla Fransa’ya gittim ve döndükten sonra Akademisyenliğe devam ettim. Eğitim kariyerime Pamukkale Üniversitesi’nde Fransız dili ve Edebiyatı’nda yüksek lisans yaparak devam ettim. Öğretmenlik kariyerime ilk olarak Üniversite ‘de Fransızca Okutmanı olarak başladım. 6 sene akademisyenlik yaptıktan sonra özel bir okulda çalışmaya devam ettim. Şuanda Fransızca öğretmeni olarak çalışmaktayım ve Öğretmenlik kariyerimde 13. Yılımda bulunmaktayım. 

Antalya’da ikamet etmekteyim. Fransızca ve İngilizce öğretmeni olarak dersler vermenin yanı sıra yabancılara Türkçe eğitimleri de vermekteyim. Derslerimde en fazla kullandığım metotlar arasında Audiovisual method olarak adlandırdığımız İşitsel-Görsel metodu kullanmaktayım. Öğrencilerimin ihtiyaçları doğrultusunda diğer eğitim metodları ile de derslerimi desteklemekteyim. Öğrencilerimin kişisel özellikleri, bulunduğu çevre ve beklentilerini de dikkate alarak kullandığım metodları uyarlamaktayım. 

İstekli, özenli ve dikkatli çalışmanın mutlaka başarı ile sonuçlanacağının bilincindeyim. Bu nedenle size yeteneklerim ve çalışma disiplinim ile katkı sağlayabileceğim noktasında şüphem yok. 

Saygılarımla.