Hakkımızda

Sinem Hoca

Merhaba Çocuklar, ben Sinem Hoca, 🙋‍♀️

İstanbul’da doğdum ve burada yaşıyorum. 2012 yılında Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne birincilikle girdim. 2016 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinden pedagojik formasyonumu alarak Habire Yahşi Anadolu Lisesi’nde zorunlu stajımı tamamladım. 2016 yılında ise bölümümden mezun oldum. 2013 yılından beri Türkçe-Edebiyat-Türk Dili ve Edebiyatı derslerinden özel ders verdim. Genelde çalıştığım gruplar LGS ve AYT öğrencileriydi. Kendi özel ders tecrübemin dışında farklı kurumlara bağlı olarak da özel dersler vermekle beraber çeşitli kurumlarda Türkçe & Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yaptım. 

Özel ders öğrencilerimden Robert Koleji, Alman Lisesi, İstanbul Erkek Lisesine yerleşenler olmakla birlikte geriye kalan öğrencilerim ise %2'lik dilimdeydi. Yaklaşık 5 senedir Erkan Ulu, Terakki, Bahçeşehir gibi büyük okullarda okuyan öğrencilere özel ders vermekteyim.  

Yazarak veya oturup ezber yaparak değil aklınızın derinliklerine işleyecek farklı bir anlatım tarzıyla sınavdan sonra bile "offf bu bilgiler hala aklımda, çıkartmak istiyorum bu bilgileri diyerek gülümseyeceksiniz 😊" Dil Bilgisi konuları ise konuyu öğrenip ardından birlikte bolca örnek çözerek sağlam bir temele oturtup eksiklerimizin üzerine gideceğiz...

Haydi birlikte çalışalım! 🤗