1. Sınıf Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin ilkokul öğretmenleri arasından sizin için belirlenmiş en doğru öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle geleceğinize doğru yatırım yapın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin ilkokul öğretmenleriyle geleceğinizi inşa ediyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin ilkokul öğretmenleriyle geleceğinizi inşa ediyoruz. İlkokulda sağlam bir eğitim temeli için nitelikli özel dersler veriyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Okuma yazma becerilerinin geliştirilmesinin yanında Matematik ve Türkçe derslerinde nitelikli bir eğitim programı için Classest ile başlayın!
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

1. Sınıf Özel Ders

Bir zamanlar kitaplarımız ve defterlerimizle okul sıralarında öğrencilik dönemimiz oldu. Öğrenciyken aldığımız akademik eğitimler, mevcut kariyerlerimiz için önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz.

Gelelim bugünümüze. Daha dün küçücük boyutlarıyla kucağımızda nazladığımız o tatlı bebeğimiz şimdilerde sırtındaki o şirin çantasıyla okulunun kapısından içeri giriyor. Tıpkı geçmişte bizim gibi artık bir okul öğrencisi. Şimdi onu nitelikli eğitimlerle ona harika bir gelecek hazırlamak istiyorsunuz. Bu düşüncenizi takdir etmekle birlikte size destek vermek için buradayız!


1. Sınıf Özel Ders: Faydaları

İlkokulda 1. sınıf, öğrencilerin eğitim hayatındaki kritik bir dönemdir. Bu dönemde okul hayatına yeni başlayan öğrencilere temel kavramlar ve beceriler kazandırılır. Bu yüzden 1. sınıf öğrencinin akademik başarısını büyük ölçüde etkileyecek kadar önemlidir.

1. sınıfta özel ders almanın faydalarını kısaca özetleyelim:


Öğrencinin temel konu eksiklerini gidermesine yardımcı olur.

Her öğrenci, öğrenim anlamında aynı gelişim hızına sahip değildir. Birçok öğrenci, okul hayatına yeni başladığı için adaptasyon sürecinde okulda verilen dersleri takip etmekte zorlanabilmektedir. Özel ders desteği ile öğrencilerin eksiklerini gidermesi ve derslerde başarılı olması desteklenebilir.


Öğrencinin öğrenme hızını artırır. 

Öğrenci için tamamlayacı eğitim desteği veren bir özel öğretmen 1. sınıf öğrencisinin bireysel öğrenme ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına göre bir öğretim modeli planlar. Bu sayede öğrenci, tamamen kendine uygun tasarlanmış eğitim ortamında verimli şekilde çalışmalarla gelişim gösterir. Bu gelişmelere paralel olarak öğrencinin öğrenme hızında artış gözlenecektir. Bu olumlu faydalar, öğrencinin ilerleyen yıllarda etkisini göstermeye devam edecektir.


Öğrencinin özgüvenini artırır. 

1. sınıf öğrencisine özel ders takviyeleri sağlamanın bir diğer önemli özelliği öğrencinin okuluyla ilgili negatif ve stres kaynağı olabilecek problemlerin çözülmesidir. Bu sayede öğrenci, okul hayatının ilk yıllarında edineceği motivasyon ve özgüven sayesinde öğrencinin başarıya ulaşması desteklenecektir.


1. Sınıfta Özel Ders Alırken Stratejik Düşünmenin Önemi

1. sınıf okuma yazma özel ders takviyeleri alırken özellikle düzenli kitap okuma alışkanlığına geçiş için planlar yapılabilir. Bu sayede öğrencinin yalnızca okuma becerisi değil diğer tüm derslerde de okuma, anlama, dikkat, konsantrasyon, yorumlama ve sorgulama becerileri de gelişecektir.


Okuma yazma çalışmalarında başarılı olmak için aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:

Okuma yazma çalışmalarında bir düzen oluşturmak önemlidir. Çünkü okuma yazma, günlük tekrar gerektiren bir beceridir. Okuma yazma çalışmaları, öğrencinin bu faaliyeti istekli olarak yapabilmesi adına onun ilgisini çekecek şekilde planlanmalıdır. Bu noktada onun sevebileceği karakterleri, ortamları, renkleri içeren materyaller tercih edilebilir. Öğrencinin günlük hayatında hayalini kurduğu veya ilgisi çeken olaylar ve araçlar bu materyallerde bulunabilir. Örneğin otomobillere yoğun ilgi gösteren bir öğrenci için arabaların ana karakter olduğu materyaller, hikayeler, vs bulunabilir. Uzaya ilgi gösteren bir çocuk için gezegenlerin, kara deliğin veya uzayda yaşamın anlatıldığı içerikler tercih edilebilir.


Akademik temel için 2 ihtiyaç: Türkçe ve Matematik dersleri.

Matematik ve Türkçe dersleri, öğrencinin zihinsel gelişimini destekleyen önemli derslerdir. Öğrencinin konuşurken, düşünürken, okurken ve yazarken daha geniş bir ufka sahip olmasını destekler. Bu dersler, öğrencinin mantıksal düşünme, problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirir. Türkçe ve Matematik derslerinin sağladığı desteklerle öğrenciler, güçlü iletişim becerilerine sahip olur. Bu yüzden bu dersler için öğrencinin takviye nitelikli özel dersler alması oldukça faydalı olacaktır.


Okul dışındaki bireysel sorumluluklarının kavratılması, ilerleyen yıllar için altın değerindedir.

Okul hayatında öğrencilerin okul dışı zamanlarda da akademik sorumlulukları devam etmektedir. Örneğin öğretilen bir konunun pekiştirilmesi için ödev çalışmaları yapılabilir ya da sonraki konuya geçiş öncesinde öğrencinin okulundan ön çalışma istenebilir. Öğrencinin bu süreçte kişisel sorumluluk farkındalığı kazanması çok önemlidir. Bunun için 1. sınıf özel dersleriyle öğrencinin kendi sorumluluklarının öneminin kavraması, yoğun olmayan aksine basit ve kendisine kalan zamanın daha fazla olacağı bir düzenli çalışma programı oluşturulması desteklenir.


Classest'tan Nitelikli Özel Dersler Alın

Classest olarak çocuğunuzun yeni başladığı bu eğitim yolcuğunda online 1. sınıf özel ders destekleriyle evinizin konforunda Türkiye'nin en seçkin öğretmenleriyle destek vermeye hazırız. Classest'ta her öğrenci, akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirilir. 1. sınıf özel ders ücretleri diğer sınıf düzeylerine daha uygun fiyatlarla verilir. Eğitim süreci, öğrencinin akademik ve pedagojik profili, karakteri ve ilgi alanları çerçevesinde şekillenir. İlkokulda özel ders alan sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız. 


Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • 1. Sınıf Özel Dersi Almalı Mıyım?

  İyi bir ilkokul temeli oluşturmak ve uzun soluklu bir çalışma düzeni oluşturabilmek için özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. Sınav haftalarında bu seans sayısını artırabilirsiniz.

 • 1. Sınıf için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  Okuma yazma çalışmaları ve okula takviye dersleri için ekstra ders talepleri dışında başlangıçta hafta 1 seans yeterli olacaktır.

 • 1. Sınıf Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  1. sınıf özel ders ücretleri diğer sınıf düzeylerine daha uygun fiyatlarla verilir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • 1. Sınıf Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.