LGS Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin öğretmenler arasından sizin için belirlenmiş en uygun ortaokul öğretmenleriyle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin ortaokul öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL LGS HAZIRLIK PROGRAMI Seçkin ortaokul öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin ortaokul öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Ve her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

LGS Özel Ders

Ortaokulun son basamağı olan 8. sınıfla birlikte LGS hazırlık maratonu başlamaktadır. Bu dönemde öğrenciler, motivasyonu koruyarak hedeflenen liseye giden yolda iyi bir puan derecesi almak için yoğun biçimde çalışmaktadır. Bu süreçte birçok öğrenci, başarısının artırması, eksikliklerinin hızlıca giderilmesi ve istediği bir liseyi doğru stratejilerle kazanması için özel ders almak istemektedir. 


LGS hazırlık özel ders ile öğrencilerin eksikleri daha hızlı giderilebilir ve başarıyı yakalamak için etkili bir yöntemler belirlenebilir. 


LGS için özel ders almak isteyenler için tavsiyelerimiz:


1. Bireysel İhtiyaçlara Uygun Ders Seçimi

Her öğrencinin öğrenme hızı, anlama ve öğrenme şekli, ders çalışma modeli, ilgi alanları, hayalleri ve hedefleri farklı farklıdır. Bu yüzden kişiselleştirilmiş özel derslerle öğrenciler, LGS hazırlık süreci daha verimli geçecektir. 


Hangi Derslerde Ne Kadar Destek Gerekiyor?

LGS müfredatında Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi dersleri yer almaktadır. Özellikle Matematik, Fen Bilimleri, ve Türkçe derslerinin katsayı puanları diğer derslere göre daha yüksektir. Ayrıca Matematik'te bazı soruların katsayıları soruların zorluk durumuna ve doğru işaretleme istatistiklerine göre artabilmektedir. Katsayı dağılımları ve soru türlerinin istatistikleri geçmiş LGS sonuçlarından çıkarılabilmektedir. Öğrencinin hedeflediği puana ve mevcut durumuna göre hangi derslerden ne kadar takviye alması gerektiği, haftalık seans sayıları ve çalışma programları titizlikle belirlenmelidir. Bu noktada Classest ekibi ve öğretmenleri profesyonel destek vermektedir. Classest'ta her ders için haftalık, aylık ve uzun süreli seans ve çalışma ihtiyaçları belirlenir.


Hangi Konularda Ne Kadar Soru Çözülmeli?

Bir önceki başlıkta bahsettiğimiz üzere derslere ve konulara göre katsayı puanları değişkenlik göstermektedir. Bununla beraber öğrencinin konuyu pekiştirmek için kaç seans özel ders alacağı ve ne kadar soru çözeceği, hangi soru türlerine ağırlık vereceğinin belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için LGS hazırlık sürecince öğrencinin hem mevcut durumu hem de ilerlemesi gözlemlenmelidir. Örneğin LGS matematik özel ders için "Kareköklü İfadeler" konusunda öğrencinin görmesi gereken kaç soru türü varsa ve puan kaçırmaması için ne kadar soru çözmesi gerekiyorsa haftalık programı ona göre belirlenmelidir. Bu noktada Classest eğitimcileri hem özel ders öğretmenliği hem de geçmiş sınav dönemlerinde gelen deneyimleri ile öğrencilerine uzman desteği sağlamaktadır.


2. Deneyimli ve Uzman Öğretmen Seçimi

Verimli bir özel ders süreci için kuşkusuz öğretmenin rolü çok büyüktür. Alanlarında deneyimli ve uzman olan öğretmenler, öğrencilerinin ihtiyaçlarına uygun bir çalışıma programı oluşturabilir, başarma motivasyonlarını artırabilir ve başarıya giden yolda onlara rehberlik edebilir.


Öğrenci İçin Doğru Öğretmen Belirlenmeli

Özel ders LGS sürecinde yoğun çalışma programının daha düzenli hale getirilmesinde yardımcı olur. Bu noktada LGS hazırlık sürecinde özel ders alırken öğrencinin kendisini rahat hissedileceği, yeni konuları hızlıca kavratabilen, yapamadığı sorular üzerinde verimli bir destek alabileceği ve ilgi alanındaki konularda bilgi sahibi olan öğretmenlerden destek alması çok önemlidir. Öğrencinin verimli öğrenme modellerini, hazırbulunuşluk ve ön bilgi düzeyine göre doğru LGS hazırlık (ortaokul) öğretmenleri belirlenmelidir. Öğretmen belirlerken öğrencinin ve velisinin istekleriyle birlikte mutlaka objektif kararlar alınmalıdır. Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapılmaktadır.


Öğretmenler Akredite Edilmiş Olmalı

LGS hazırlık süreci öğrencinin eğitim hayatında yalnızca bir defa gelmektedir. Tekrarı olmayan bu sürecin doğru eğitimcilerle yürütülmesi son derece önemlidir. Öğretmenlerin eğitim formasyonuna sahip olması, yetkin kişi ve kurumlarca akredite edilmiş (onaylanmış) olması, LGS ve yeni nesil sorular üzerinde deneyime sahip olması ve öğrencilerinin duygu durumlarına hakim olması gerekmektedir. Deneyimsiz ve akredide edilmemiş bir özel ders veren kişiyle çalışan öğrenciler için kısa vadede olumlu gözüken faydalar elde edilse de uzun vadede büyük zararı dokunabilir. Classest, alanında uzman ve deneyimli ortaokul öğretmenlerine sahiptir. Her öğretmen seçici bir kabul sürecinden geçer. Ayrıca öğretmenlerin Classest'taki performansları ve memnuniyet verileri analiz edilir.


3. Stratejik Bir Sınav Hazırlığı

Türkiye'de liselere yerleşebilmek için Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavından elde puan en önemli referanstır. Bir yandan okul derslerinin de devam ettiği süreçte hem okulu hem de sınava hazırlık maratonunu verimli biçimde sürdürmek gereklidir. Bunun için uygun hedefler belirlenmeli ve bu hedefler doğrultusunda zamanın verimli kullanıldığı stratejik bir plan hazırlanmalıdır.


Sınav Formatına Uygun Strateji Belirleme

LGS, Türkiye genelinde her yıl Haziran ayında düzenlenir. Her yıl bir milyondan fazla öğrenci girmekte ve sınava puanına göre açılan kontenjan sayısı iki yüz iki yüz elli bin civarındadır. Kısacası gerçekleştirilen ölçme değerlendirme sistemiyle sınava katılan öğrencilerin yaklaşık beşte biri seçilmektedir. LGS her yıl düzenlendiği için geriye dönük birçok stratejik bilgiye sahibiz. Örneğin, "Hangi derslerde hangi konulardan ne kadar soru çıkıyor?", "Soru türüne göre zorluk durumları neler?", "Hangi derslerin ve konuların katsayıları daha yüksek?" gibi bilgilere sahibiz. Bu bilgiler ışığında bu sınav formatına ve öğrenciye uygun doğru bir çalışma stratejisi belirlenmelidir. Classest'ta ilk tanışma dersinden sınava kadar olan süreçte her öğrenciye özel bir çalışma strateji belirlenmektedir.


Doğru Çalışma Kaynakları Edinme

LGS hazırlık kapsamında çalışma kaynağının satıldığı birçok kurum vardır. Her yıl eğitim piyasasında sayısız çalışma kaynağı, deneme sınavı kitapçıkları, çözümlü soru bankları, vs çıkarılmaktadır. Bu kaynakların hangilerinin MEB & LGS müfredatına uygun olduğu, yeni nesil sorular üzerinde değerli bilgiler verdiğini ve öğrenci için olduğunu belirlemek gereklidir. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi LGS hazırlık süreci öğrencinin eğitim hayatında yalnızca bir defa gelmektedir. Bu yüzden öğrencinin değerli vaktini uygun olmayan kaynaklarla harcamamalı hem de öğrencinin akademik yönden hızlı ve verimli şekilde ilerlemesini sağlamalıyız. LGS hazırlık kaynaklarının hangilerinin öğrenci için uygun olduğunu belirlemek için Classest öğretmenlerinizden destek alabilirsiniz.


4. Etkili Ders Çalışma Teknikleri

LGS için özel ders alırken öğretmenlerin anlattıklarını dinlemek yeterli değildir. Öğrenciler, bu süreçte özel ders öğretmenlerinin verdiği ödevleri zamanında ve eksiksiz biçimde tamamlamalıdır. Özel derslerde okul eğitimindeki gibi yoğun konu anlatımları yerine bireysel ilerlemeye göre teşhisler yapılarak öğrencinin daha fazla katılım gösterdiği modelde eğitim verilir. Burada kazanılan hız ve verimlilikle öğrencilerin ders önünde ve bitiminde çalışmaları gereken ödevleri olur. Öğretmenler de ödevlerle konuların adım adım pekiştirilmesini sağlar ve sonraki konuya geçmek için öğrencinin hazır olup olmadığını gözlemleyebilir. Etkili ders çalışma teknikleri geliştirmek, düzenli ve planlı bir şekilde konuları gözden geçirmek LGS sürecinde kritik öneme sahiptir. Bu süreçte Classest 360 derece desteklerle öğrencinin ev ödevlerini destekler.


Doğru Bir Çalışma Takvimi Hazırlanmalı

LGS hazırlık maratonunda uzun soluklu bir çalışma gerektiğini biliyoruz. Bu yoğun süreçte öğrencilerin LGS hazırlık sürecinin ilk gününden sınavdan çıktığı ana kadar motivasyonunu koruması gerekmektedir. Ortaokulun sona ereceği bu dönemde öğrenciler gençliğin ilk evrelerindedir. Hayatlarında yaşadıkları hızlı değişimlere ayak uydurmaya çalışırken hem mental hem de fiziksel olarak zinde kalmalarını sağlamak zor olsa da gayet mümkündür. Öğrencilerin bu dönemde akıllı bir plan ile her haftaya özel esnek çalışma takvimi hazırlanmalıdır. Çalışma programı oluştururken, öğrenciler günlük, haftalık ve aylık hedefler tartışılmalıdır. Öğrencinin haftalık programı, hayatın akışında gerçekleşen değişiklikleri hesaba katarak güncellenmelidir. Öğrencinin çok yorulduğu haftalarda mola sayılarının ve sürelerinin değiştirilmesi düşünülebilir. Bu değişiklikleri yaparken sürecin sonraki haftalarındaki durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Öğrenci için motamot ders çalışacağı program hazırlanmasının yerine içerisinde dikkatini toplayabileceği küçük hobilerinin, sosyal aktivitelerinin de yer aldığı saat aralıkları da belirlenmelidir. Bayramlar, tatil günleri, stres atmaya yönelik aktivitelere de program içerisinde yer verilebilir. Bu noktada Classest öğretmenleri öğrencileri için kişiye özel ve esnek program oluşturmada uzman desteği sağlamaktadır.


Düzenli Tekrarlarla Bol Soru Çözülmeli

Yukarıda belirttiğimiz koşullarda ve öğrencinin hedefleri doğrultusunda çalışma programı oluşturmak sadece ilk adımdır. Bu adımı uygulamak yani programa uymak, sürecin işlemesini sağlayacak en önemli adımlardır. Belirlenen hedeflere ulaşmak için özel derslere zamanında katılım gösterirken öğretmenin verdiği ödevlerin de zamanlarına riayet edilmeli, düzenli konu tekrarı yapılmalı ve düzenli deneme sınavları çözülmelidir. Konuları pekiştirmek için geriye dönük konu tekrarı yapmanın birçok yöntemi vardır. Konu özelinde veya kişinin öğrenme modeline göre Classest öğretmeninizle bu çalışma ve tekrar yapma tekniğini birlikte belirleyebilirsiniz.


5. Classest'tan Faydalanma

Classest'ta öğrencilere istedikleri zaman istedikleri yerden bire bir özel ders alma imkanı sunulur. Her kurs sürecinde motivasyonlarının devam etmesi için her öğrenciye özel destekler sunulur. Bunlardan bahsedelim:


Uzman ve Deneyimli Öğretmenlerden Ders Alma İmkanı

Classest, alanında uzman ve deneyimli ortaokul öğretmenlerine sahiptir. Bu sayede, öğrenciler kendi ev ortamında nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.


Kişiye Özel Ders Planıyla Birlikte Çalışma Programı

Classest, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kişiye özel ders planları hazırlar. Bu sayede, ders saatleri verimli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılır.


Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Destekleri

Her öğrencinin akademik durumu, öğrenme modeli, duygu durumu, hayalleri ve hedefleri farklı farklıdır. Bu noktada onlara doğru destekler sağlamak gerekecektir. Sadece eğitim hayatları için değil öğrencilerin bireysel farkındalıkları için de desteğe ihtiyaç duyabilirler. Her iki ihtiyaç için de Classest eğitimcileri ve koçları öğrencilerine esnek destekler sunmaktadır.


Özetle, lise hazırlık özel ders ihtiyaçlarınız için Classest'tan alacağınız desteklerle nitelikli bir eğitim hizmeti alırsınız. Classest olarak Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.


Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • LGS Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Yoğun LGS hazırlık temposunda zamanınızı doğru şekilde değerlendirmenizi sağlamak için ve belirlediğiniz hedefler için profesyonel ve nitelikli bir eğitim programından yararlanmak için özel ders almanızda büyük fayda vardır. Classest LGS hazırlık sürecinizde her zaman yanınızda.

 • Kimlere LGS Özel Dersi Verilir?

  LGS hazırlık yolunda profesyonel bir kişisel eğitimci desteğine ihtiyaç duyan her ortaokul öğrencisine özel ders verilir. 

 • LGS Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  LGSk özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • LGS Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.