11. Sınıf Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin lise öğretmenlerimiz arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin lise öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin lise öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. 11. sınıfta okula takviye dersleri, YKS, AYT, bursluluk sınavları ve diğer sınavlara hazırlık yolunda nitelikli özel dersler için buradasınız. Çünkü burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Sınava hazırlık yolunda planlı ve düzenli olarak size özel eğitim metodlarını belirleyerek ilerleyeceğiz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

11. Sınıf Özel Ders

9 ve 10. sınıflarda TYT (Temel Yeterlilik Testi) ağırlıklı müfredat izlenmişti. 11. sınıf itibariyle artık AYT müfredatının başlangıcı ve temel konuları işlenir. 11. sınıfta AYT için çalışmalar yaparken varsa TYT'deki eksiklerin de giderilmeye çalışıldığı bir süreç başlar. Ancak burada AYT (Alan Yeterlilik Testi) öncelikli ilerlenmesi hem okul dersleri hem de YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) için önemlidir. Bu noktada 11. sınıfta özel ders alarak hem AYT hem de TYT çalışmalarını koordineli şekilde yürütebilirsiniz.


11. Sınıfta Özel Ders Almanın Faydaları

11. sınıfta özel ders almanın temel faydalarına değinelim:

1) Özel Derslerle TYT ve AYT İçin Planlı Bir İlerleme Kat Edilir

YKS'de iyi bir derece almak isteyen öğrenciler için 11. sınıf kritik bir dönemeçtir. 9 ve 10. sınıftaki TYT konularının iyi kavranması ve böylece 11. sınıftan itibaren AYT'nin iyi bir temel üzerinde inşa edilmesi gereklidir. TYT'deki eksiklerin takviye edilmesi gerekiyorsa ve TYT'nin pekiştirilmesi gereken konular mevcutsa 11. sınıfta YKS öncesi ufak ufak yoğunluğun arttığı bir döneme girilmiştir. Bu dönemde 11. sınıf dersleri için yani AYT için düzenli şekilde çalışırken TYT için de doğru bir takvim oluşturmak gereklidir. Özel dersler tam da burada öğrencinin eksiklikleri, hızı ve rutini gözetilerek bir çalışma programı oluşturulmasını sağlar. 

2) Özel Derslerle Zaman Verimliliği ve Soru Çözme Hızı Artar

11. sınıf itibariyle her konu özelinde en az bol deneme sınavı çözüleceği bir süreç kurmak önemlidir. Burada eksikleri kapatma ve daha çok soru türüyle karşılaşma odaklı ilerleneceği için soru sayısından ziyade hedeflenen YKS derecesi için çalışma programı kurulur. 11. sınıf özel dersleriyle hem konu eksikleri giderilir hem doğru stratejilerle artan soru çözme temposu inşa edilerek öğrencinin soru üzerinde harcadığı süreler azaltılır ve test tekniği becerileri geliştirilir.

3) Sınava Giden Yolculukta Bir Özgüven Aşılanır

Düzenli özel ders çalışmaları sayesinde öğrenci ayda artan sayılarda deneme sınavı çözer, geçmiş sınavlardan yol çıkarak hangi konulara daha fazla ağırlık vereceğini öğrenir. Hem TYT hem de AYT'deki eksiklerin kapatıldığı ve konu bazlı birçok soru türüne olan hakimiyetinin geliştiğini gözlemleyen bir öğrencinin ustalaştıkça kendine olan güveni de artacaktır.


11. Sınıfta Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

11. sınıf öğrencisi, 12. sınıfa geçmeden TYT çalışmalarını büyük oranda tamamlamalıdır. Bu eksiklerini tamamlamayı başaran öğrenci 11. sınıfın tamamlandığı ve yaz tatiline geçildiği dönemde 12. sınıf konularını önden bitirme fırsatı elde eder. Ancak bunun için lisenin ilk üç yılı olan 9, 10 ve 11. sınıftaki konuların iyi bir disiplinle çalışılması gereklidir. Bu süreçte işlerin karmaşıklaşmaması adına uzman eğitimcilerden alınacak özel ders desteklerinin mutlaka faydası olacaktır.

Özel ders hizmeti alırken dikkat edilecek birkaç konu üzerinde duralım:

1) Öğrenci İçin Doğru Öğretmenler Seçilmelidir

Bir 11. sınıf öğrencisinin hedeflerine giden yolda ona eşlik edebilecek, onun hayallerine onun dilinden anlayarak destek olabilecek potansiyelde nitelikli eğitimlere ihtiyacı vardır. Bunu gözeterek yapacağınız öğretmen seçiminde sadece öğrenci ve sizin istekleriniz dışında mutlaka objektif düşünülmelidir. Bu noktada Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapıldığını hatırlatalım. Ayrıca Classest'ın öğretmenleri özel seçici bir kabul sürecinden geçmektedir.

2) Doğru Bir Çalışma Programı Belirlenmelidir

11. sınıfta özel ders süreci başlarken öğrencinin ihtiyaçlarına, potansiyeline ve hedeflerine göre her gününün saat saat titizlikle planladığı bir çalışma takvimi çıkarılmalıdır. Öğrenciye anlamsız ve faydasız çalışmalarla zaman kaybettirilmemelidir. Bu yüzden özel ders öğretmeni, çalışma planlarını oluştururken bu plan çerçevesindeki ilerlemeyi de gözlemlemeli ve iyi bir takip yapmalıdır. Ayrıca öğrenci için programın yıpratıcı, yorucu ve sıkıcı olmaması çok önemlidir. Gençliğinin ilk senelerinde öğrencinin kendisine, sevdiği hobilere, sevdiği insanlara zaman ayırabileceği kısacası huzur ve mutlulukla ilerletebileceği dinamik bir çalışma programı belirlenmelidir.

3) Kısa ve Uzun Vadeli Hedefler Belirlenmeli

Özel derslerde yapılan TYT ve AYT için çalışma planları yapılırken öğrenci için iyi bir kariyer hedefi ve gelecek planları noktasında da destekler verilmelidir. Uzun vadeli hedeflerle 11. sınıf öğrencisi, gemisini ilerletirken ileride kuracağı hayatın da farkındalığına sahip olmalıdır. Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan Türkiye'nin en seçkin öğretmen topluluğundan bu konuda destek almanızı tavsiye ediyoruz.


Classest'tan Özel Ders Alarak YKS İçin Güçlü İmkanlara Sahip Olun

Classest olarak öğrencilerimiz için online ortamda nitelikli öğretmenlerle özel dersler sağlıyoruz. YKS hazırlık çalışmaları yaparken her öğrencimiz için şu avantajları sağlarız:

1) Uzman ve Deneyimli Öğretmenlerle Çalışırsınız

Classest, Türkiye'nin en seçkin lise öğretmen topluluğuna sahiptir. Öğrenciler, online ortamda kendi evlerinde nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, 11. sınıf öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.

2) Kişisel Bir Çalışma Programına Sahip Olursunuz

Classest olarak, lise öğrencilerimizin ihtiyaçlarına ve uygun zamanlarına göre bir çalışma programı hazırlarız. Bu sayede, hem verimli hem de yorucu olmayan bir takviminiz olur.

3) Doğru Ders Materyalleriniz Olur

Classest'taki lise öğretmenleri akredite edilmiş ders materyallerini ve kitapları sizin için derler. Öğretmenler, kurs süreci içerisinde hem ilerlemenize göre hangi kaynakları seçmenize hem de o kaynaklar üzerinde nasıl çalışacağınıza yardım eder.

4) Doğru Stratejilerle Motivasyonlu Şekilde Çalışırsınız

Classest'ta alanlarında uzman lise öğretmenleri ile 11. sınıfta hedeflediğiniz üniversite hayatı için doğru bir çalışma strateji belirleyebilirsiniz. 

Özetle, Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • 11. Sınıf Özel Dersi Almalı Mıyım?

  11. sınıf, özelikle AYT için kritik öneme sahiptir. Düzenli ve verimli çalışma süreci oturmak için ve bu süreci daha az yorularak atlatabilmek adına Classest'tan özel ders alabilirsiniz.

 • 11. Sınıf için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  Hem okula takviye çalışmalarının yapılması hem de YKS için verimli bir program oluşturmak için seçilen bölüme göre (sayısal, sözel ve eşit ağırlık) ağırlıklı puana sahip olan dersleri haftada 2 seans almak diğer derslerden de haftada 1 seans almak faydalı olabilir.

 • 11. Sınıf Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  11. sınıf özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Türkçe, Fizik, Coğrafya, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • 11. Sınıf Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.