12. Sınıf Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin lise öğretmenlerimiz arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin lise öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin lise öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. 12. sınıfta okula takviye dersleri, YKS, AYT, bursluluk sınavları ve diğer sınavlara hazırlık yolunda nitelikli özel dersler için buradasınız. Çünkü burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Sınava hazırlık yolunda planlı ve düzenli olarak size özel eğitim metodlarını belirleyerek ilerleyeceğiz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

12. Sınıf Özel Ders

12. sınıfa gelen öğrencilerin lise döneminin son yılında oldukları için üniversite öncesi heyecan duydukları bir dönem başlamış olur. 12. sınıf öğrencilerinin serin kanlı ve motivasyonunu koruyarak bu yılı atlatabilmeleri ellerini güçlendirecektir. Bir 12. sınıf öğrencisi, senenin başından itibaren ilk yılda (YKS'ye gireceği ilk seferde) hedeflenen üniversiteyi kazanmayı hedeflemelidir. Öğrencinin hayatında elinde olmayan durumlar oluşmamışsa kendisini mutlaka ilk yılda kazandığı ve hayalini kurduğu üniversite ve bölümde görmelidir.

Bu süreçte öğrencinin hem serin kanlı kalması hem aldığı sorumlulukların yükünü hafifletmesi adına deneyimli öğrenci koçlarından ve eğitimcilerden özel ders desteği alması çok faydalı olacaktır.


12. Sınıfta Özel Ders Almanın Faydaları

12. sınıf öğrencisi hem yakın çevresinden hem de öğretmenlerinden yoğun destek almaya ihtiyaç duyar. 12. sınıf öğrencisi için bu yoğun dönemde özel almanın sayısız faydası olacaktır. Kısa kısa genel faydalardan bahsedelim:

1) Öğrenci Düzenli Bir Programla Nereye ve Nasıl Gideceğini Görür  

Özel derslerde uzman eğitimciler, YKS özelinde birçok soru çözüm tekniği öğretir. Öğrenciler, geçmiş sorulardan yola çıkarak en yoğundan en hafif çalışması gereken konuları bilerek doğru stratejilere sahip olur. Özel derslerle profesyonel bir yaşam standardı programlanır ve bu çerçevede verimlilik daima ön planda olur. 12. sınıf öğrencisi, üniversiteye giden yolda bilinçli kurgulanan bir rotadan ilerleyeceği için anlamsız deneme yanılma süreçleriyle zaman kaybetmeden ritmik bir ilerleme kaydeder.

2) Doğru Kaynaklarla Risksiz ve Telaşesiz Süreç İlerletilir

Yeni nesil sorular kavramını doğru şekilde analiz etmiş ve akredite olmuş doğru kaynakların seçilmesi kritik öneme sahiptir. Bu noktada özel derslerle hem öğrencinin ihtiyacı ve seviyesine uygun kaynaklar seçilir hem de öğrencinin doğru kaynaklardan konuları kavrayacağı için konuları bitirmek daha zahmetsiz ve telaşesiz şekilde ilerler.

3) Özel Derslerle Zaman Yönetim Tecrübesi Geliştirilir ve Soru Çözme Hızı Artar

TYT için bol tekrar yapılırken artık AYT için daha ağırlıklı çalışma ihtiyacının doğduğu bir yıl olan 12. sınıfta zaman yönetimi çok önemlidir. YKS'ye hazırlıkta edinilmesi gereken en önemli becerilerden birisi zaman yönetimidir. Özel derslerle kişiye özel soru çözüm teknikleri, okuma, anlama, yorumlama becerileri geliştirilir. Soru üzerinde geçirilen zamanlar kısaltılarak sınavda hem daha çok soru çözme hem de daha fazla puan alma imkanı sağlanır.

4) YKS'ye Özgüvenli Şekilde İlerlenir

Düzenli özel ders çalışmaları sayesinde öğrenci aydan ayda artan sayılarda deneme sınavı çözer, geçmiş sınavlardan yol çıkarak hangi konulara daha fazla ağırlık vereceğini öğrenir. Hem TYT hem de AYT'deki eksiklerin kapatıldığı ve konu bazlı birçok soru türüne olan hakimiyetinin geliştiğini gözlemleyen bir öğrencinin ustalaştıkça kendine olan güveni de artacaktır.


12. Sınıfta Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

12. sınıfta YKS için aylar belki de haftaların kalacağı döneme girilmiştir. Öğrenci mecbur kalmadıkça çalışmalarına asla uzun süreli aralar vermemelidir. Süreç içerisinde sınav havasında olmalı ve ritmini kaybetmemek adına çalışma temposunda kendisini soğutmadan özel derslerle iyi bir program yapmalıdır.

Özel ders hizmeti alırken dikkat edilecek birkaç konu üzerinde duralım:

1) Süreç İçin Doğru Öğretmenler Seçilmelidir

Bir 12. sınıf öğrencisinin hassas duygular ve yoğun çalışma temposu içerisinde olduğu bu yılda ona hedefleri için eşlik edebilecek, onun hayallerini ve onun dilini anlayacak, onunla doğru frekansı yakalayabilecek nitelikli eğitimlere ihtiyacı vardır. Bunu gözeterek yapacağınız öğretmen seçiminde sadece öğrenci ve sizin istekleriniz dışında mutlaka objektif düşünülmelidir. Bu noktada Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapıldığını hatırlatalım. Ayrıca Classest'ın öğretmenleri özel seçici bir kabul sürecinden geçmektedir.

2) Doğru Bir Özel Ders ve Çalışma Programı Belirlenmelidir

Öğrencinin ihtiyaçlarına, potansiyeline ve hedeflerine göre her gününün saat saat titizlikle planladığı bir çalışma takvimi çıkarılmalıdır. Buradaki amaç haliyle tüm konuların pekiştirilerek yetiştirileceği, bol soru trafiğinin yakalandığı bir program ortaya konulmalı ve bu programa mümkün olduğunca sadık kalınmalıdır. Öğrenciye anlamsız ve faydasız çalışmalarla denemeler yapılarak zamanı çalınmamalıdır. Bu yüzden özel ders öğretmeni, alanında uzman olmalı ve her yıl geçmiş tecrübeleri harmanlamalı ve en önemlisi akredite edilmiş olmalıdır. Öğretmen, çalışma planlarını oluştururken bu plan çerçevesindeki ilerlemeyi de gözlemlemeli ve iyi bir takip yapmalıdır. Ayrıca öğrenci için programın yıpratıcı ve motivasyonunu düşürücü olmaması çok önemlidir. Gençliğinin ilk senelerinde öğrencinin kendisine ve sevdiği insanlara zaman ayırabileceği, hobileriyle enerji toplayabileceği kısacası huzur ve mutlulukla ilerletebileceği dinamik bir çalışma programı belirlenmelidir.

3) Kısa ve Uzun Vadeli Hedefler Belirlenmeli

YKS hazırlık özel derslerinde öğrenci için iyi bir kariyer hedefi ve gelecek planları noktasında da destekler verilmelidir. Uzun vadeli hedeflerle bir lise öğrencisi, gemisini ilerletirken ileride kuracağı hayatın da farkındalığına sahip olmalıdır. Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan Türkiye'nin en seçkin öğretmen topluluğundan bu konuda destek almanızı tavsiye ediyoruz.


Classest'tan Özel Ders Alarak YKS İçin Güçlü İmkanlara Sahip Olun

Classest olarak öğrencilerimiz için online ortamda nitelikli öğretmenlerle özel dersler sağlıyoruz. YKS hazırlık çalışmaları yaparken her öğrencimiz için şu avantajları sağlarız:

1) Uzman ve Deneyimli Öğretmenlerle Çalışırsınız

Classest, Türkiye'nin en seçkin lise öğretmen topluluğuna sahiptir. Öğrenciler, online ortamda kendi evlerinde nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, 12. sınıf öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.

2) Kişisel Bir Çalışma Programına Sahip Olursunuz

Classest olarak, lise öğrencilerimizin ihtiyaçlarına ve uygun zamanlarına göre bir çalışma programı hazırlarız. Bu sayede, hem verimli hem de yorucu olmayan bir takviminiz olur.

3) Doğru Ders Materyalleriniz Olur

Classest'taki lise öğretmenleri akredite edilmiş ders materyallerini ve kitapları sizin için derler. Öğretmenler, kurs süreci içerisinde hem ilerlemenize göre hangi kaynakları seçmenize hem de o kaynaklar üzerinde nasıl çalışacağınıza yardım eder.

4) Doğru Stratejilerle Motivasyonlu Şekilde Çalışırsınız

Classest'ta alanlarında uzman lise öğretmenleri ile 12. sınıfta hedeflediğiniz üniversite hayatı için doğru bir çalışma strateji belirleyebilirsiniz. 

Özetle, Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • 12. Sınıf Özel Dersi Almalı Mıyım?

  YKS, lisenin 4 senesini kapsayan bir müfredattan sorumluluk gerektirir. Bu yoğun çalışma temposu gerektiren bir süreç gerektirir. Özel derslerle hedeflenen dereceler için kişiye özel programlama ve profesyonel desteklerle süreç çok verimli şekilde ilerletilebilir. Bu yüzden 12. sınıfta hem iyi bir çalışma disiplin yakalamak için hem de uzman dokunuşlarla zamanı daha verimli kullanmak özel ders alınmasını tavsiye ediyoruz.

 • 12. Sınıf için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  Hem okula takviye çalışmalarının yapılması hem de YKS için verimli bir program oluşturmak için seçilen bölüme göre (sayısal, sözel ve eşit ağırlık) ağırlıklı puana sahip olan dersleri haftada 3 seans almak diğer derslerden de haftada 2 seans almak faydalı olabilir. Özellikle sınava yakın tarihlerde bu seans sayıları artırarak daha yoğun bir sürece geçmek avantaj sağlayabilir.

 • 12. Sınıf Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  12. sınıf özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Türkçe, Fizik, Coğrafya, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • 12. Sınıf Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.