Türkçe Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin Türkçe öğretmenleri arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin Türkçe öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin Türkçe öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin Türkçe öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Ve her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

Türkçe Özel Ders

Türkçe, bir milletin ve büyük bir coğrafyanın kültürünü, tarihini ve değerlerini yansıtan dünyanın en önemli dillerinden biridir. Birçok dilde olduğu gibi insanların kendilerini ifade doğru etmelerini, okuduğunu anlamalarını ve eleştirel düşünmelerini geliştirmek için iyi bir Türkçe temeline sahip olmalıdır. Ne yazıkki Türkiye, okuduğunu anlama becerisinde OECD ülkeleri arasında ortalamanın oldukça altında yer almakta hatta son sıralarda yer almaktadır. İnsanların akademik, sosyal ve profesyonel anlamda kendilerini geliştirebilmeleri için kendi dillerinde yeterince deneyime sahip olmaları gereklidir.


Türkiye'de öğrencilerin kelime dağarcıklarının gelişmesi için hem Türkçe derslerinde iyi bir dilbilgisi birikimine olması hem Türkçe ifade etme, düşünme, anlama becerilerini geliştirmeleri  hem de bol kitap okuyarak dağarcıklarını geliştirmesi gereklidir. 


Türkçe dersleri, Türkiye'de ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde zorunlu dersler arasındadır. Bu dersler kapsamında, öğrenciler aşağıdaki konuları öğrenirler:

 • İlkokul: Okuma, yazma, konuşma, dinleme, dil bilgisi ve anlatım.
 • Ortaokul: Dil bilgisi, anlatım, kompozisyon, şiir, öykü, edebiyat.
 • Lise: Dil bilgisi, anlatım, kompozisyon, şiir, öykü, edebiyat, dil ve kültür.


Türkçe dersi, okul derslerinin yanı sıra LGS ve YKS gibi ulusal sınavlarda birçok derse göre daha yüksek puan kazandırmakta. Diğer bakımdan bu sınavlarda yapılamayan her Türkçe sorusu üzerinden öğrenciler, büyük puan kayıpları yaşamaktadır. Öğrenciler Türkçe dersi özelinde her sınıf düzeyine özel farklı disiplinler için özel derslerle desteklenir. Classest'ta verilen özel ders destekleriyle doğru çalışma planları oluşturulur. LGS ve YKS gibi uzun soluklu hazırlık çalışmalarıyla Türkçe dersi için belirlediğiniz hedefler için çalışmalar yapılmaktadır.


Türkçe Dersi İçin Özel Ders Almanın Faydaları

Okul çağındaki öğrenciler sınıf ortamında kitlesel eğitim modelleriyle ders alırlar. Mevcut okulda eğitim modeli bunu gerektirmekte ve öğretmenler de doğal olarak kitlesel modelde eğitim vermektedir. Buna karşın bireye özel olarak belirlenen eğitim metotları ile verilen Türkçe derslerine olan ihtiyaç, günümüzde oldukça artış göstermiştir. 


Türkçe dersi için Classest'tan özel ders almak, özellikle sınavlara hazırlık aşamasında önemli faydalar sağlamaktadır. 


1) Öğrencinin Türkçe Konusunda Eksiklerini Giderir

Her öğrencinin Türkçe dersi özelinde; Farklı kavrama şekli ve öğrenme hızı vardır. Dolayısıyla her öğrencinin Türkçe dersi için farklı ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, birçok öğrenci okulda kitlesel modelde verilen derslerden aynı düzeyde faydalanamayabilir. Türkçe özel dersi, öğrencilerin eksiklerini gidermesine ve birbirine bağlı olan konuları pekiştirmesine yardımcı olur. Böylece özelikle yeni nesil sorular üzerinde öğrenciler deneyim kazanmış olurlar.


2) Okuma Alışkanlığı Kazanmasını Destekler

Türkçe dersinde başarılı olmak için mutlaka bol bol kitap okumak gereklidir. Kitap okumak, öğrencilerin kelime dağarcığını geliştirmesine, dil bilgisi kurallarını öğrenmesine ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Bu ihtiyaçtan dolayı Classest Türkçe özel ders öğretmenleri öğrencilerine okumaları için ve onların ilgisini çekebilecek kitaplar önermektedir.


3) Öğrenme Hızını Artırır

Türkçe özel dersleri ile öğrenciler, kendi öğrenme hızlarında ders alarak takviyelere başlarlar ve okular ilerledikçe ve Türkçe temeli oluştukça hız kazanmaya başlarlar. Bu ilerlemeyi kaydedebilmek için öğrencinin hazırbulunuşluk seviyesi ve öğrenme modeline göre doğru bir plan yapılarak zamanında ve eksiksiz biçimde ilerlenmesi sağlanır. 


Öğrencinin farklılıklarını gözeten özel ders öğretmeni, doğru stratejilerle müfredat programının gerisinde kalsa bile konu pekiştirilir ve öğrencisini müfredat akışına yetiştirir. Ayrıca öğrenciler, LGS veya YKS kapsamında yoğun bir programla alarak Türkçe ders konularını hızlıca tamamlayıp artan zamanda daha fazla soru çözme imkanı elde eder.


4) Özgüveni Geliştirir

Okul derslerinin öncesinde veya sonrası alacağınız Türkçe takviye dersleriyle hem okul dersleri için hem de LGS veya YKS gibi kapsamlı sınavlara hazırlık yolunda öğrencilerin motivasyonlarının artması sağlanabilir. Bu sayede de öğrencinin konu bazlı birçok soru türüne olan hakimiyetinin geliştiğini gözlemleyen bir öğrencinin ustalaştıkça kendine olan güveni de artacaktır.


Türkçe Dersi İçin Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel ders veren Türkçe öğretmenlerinin akademik ve profesyonel deneyimlerinin yanında öğrencilerini başarıya giden yolda analiz etme ve geliştirme teknikleri kritik ölçüde önemlidir. Ayrıca öğrencinin ihtiyaçlarını doğru analiz edilmesi ve Türkçe dersinde başarılı olmak gerekli olan becerilerin doğru akışta öğretilmesi gereklidir.


1) Öğrenciye Uygun Bir Türkçe Öğretmeni Belirleme

Türkçe özel dersi alırken öğrencinin kendisini rahat hissedileceği ve ilgi alanındaki konularda bilgi sahibi olan öğretmenlerden destek alması çok önemlidir. Öğrencinin verimli öğrenme modellerini, hazırbulunuşluk ve ön bilgi düzeyine göre doğru bir Türkçe öğretmeni belirlenmelidir. Buradaki kritik konu: Bu öğretmenin mutlaka Türkçe öğretmeni olması, profesyonel tecrübesinin ve geçmiş özel ders deneyimleri yönünden akredite edilmiş olmasıdır. 

Öğretmenin, uzman olduğu alandaki akademik deneyimleri, iş ahlakı, yeni öğretim metotlarına hakimiyeti, anlatım biçiminin öğrenciye uyum sağlaması çok önemlidir. Bu yüzden öğretmen seçerken sadece öğrenci ve sizin istekleriniz dışında mutlaka objektif kararlar alınmalıdır. Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapılmaktadır.


2) Kişiye Özel Ders Çalışma Planı Hazırlama

Öğrencilerin Türkçe dersine olan ilgisini çekebilmek ve onların dikkatlerini ve odaklarını derse çekebilmek bazı dönemlerde zordur. Bu yüzden öğrencileri sıkmayan ve düzeni elden bırakmayan bir çalışma planı ortaya koyulmalıdır. İyi bir ders çalışma planı ile, LGS veya YKS gibi genel sınavlarda öğrencinin elini güçlendirir. 


Öğrencinin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını gözeterek çalışmak için uygun olduğu zamanları da dikkate alarak ders çalışma planı yapılmalıdır. Bu planı oluştururken bir uzman desteği almak hem ebeveynlerin hem de öğrencinin işlerini kolaylaştıracaktır. Uzman desteği sadece çalışma planı oluşturmakla sınırlı kalmamalıdır.


Classest öğretmenleri, eğitim koçluğu alanında yeterlilikleri akredite edilmiş uzmanlardır, her öğrenciye özel bir plan hazırlar ve düzenli ilerleme takibi yaparlar. 


3) Kişiye Özel Sınava Hazırlık Çalışması

En başta Türkçe özel ders hizmetinin kapsamının belirlenmesi gereklidir. Öğrencinin bu takviye dersleriyle neyi hedeflediğini bilmesi gerekiyor. Yine Türkçe özel dersleriyle başlanırken hedef belirleme konusunda stratejik bir destek alınmalıdır. 


Her ders ve her konu için geçmiş yıllardaki sınav deneyimlerinden faydalanarak hangi konulara, hangi soru türlerine ne kadar ve nasıl ağırlık verileceği öğrenilmelidir. Özellikle LGS ve YKS müfredatında yer alan yeni nesil sorular için buna çok fazla ihtiyaç vardır. Bunların yanında hangi kaynakların öğrencinin başarıya ulaşması için uygun olacağı hangilerinin uygun olmayacağı belirlenmelidir. 


Bu hassas stratejide Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan öğretmenlerinden destek almanızı tavsiye ediyoruz.


Classest'tan Türkçe Özel Dersleri Almanın Sağladığı Faydalar

Classest olarak Türkçe özel dersi için öğrencilerimize nitelikli bir eğitim programı hazırlıyoruz. Bu kapsamda Türkçe'den özel ders alacak her öğrencimiz için şu faydaları sağlıyoruz:


Uzman ve Deneyimli Öğretmenlerden Ders Alma İmkanı: Classest, alanında uzman ve deneyimli Türkçe öğretmenlerine sahiptir. Bu sayede, öğrenciler kendi ev ortamında nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.


Kişiye Özel Ders Planıyla Birlikte Çalışma Programı: Classest, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kişiye özel ders planları hazırlar. Bu sayede, ders saatleri verimli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılır.


Özetle, Türkçe dersi için Classest'tan özel dersleri ile nitelikli bir eğitim hizmeti alırsınız. Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.


Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • Türkçe Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Okul derslerine takviye eğitimler almanın yanında özellikle LGS veya YKS gibi uzun soluklu bir hazırlık programıyla hedeflediğiniz başarıyı elde etmek için Türkçe özel dersleri oldukça faydalıdır. Şimdi Classest'tan Türkçe özel dersi için başvuru yapabilirsiniz.

 • Kimlere Türkçe Özel Dersi Verilir?

  Türkçe dersinde eksik konuları kapatarak okul derslerine takviye almak isteyenler için özel dersler oldukça faydalıdır. Özellikle LGS ve YKS'deki soru bazında en yüksek puana sahip olan Türkçe dersinde hedeflediğiniz başarıya ulaşmak için Classest'tan özel ders almanızı tavsiye ediyoruz.

 • Türkçe Dersini Anlamak için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  Okul derslerine takviye çalışmaları için haftada 1 seans ayda 4 seans alınmasını tavsiye ediyoruz. Bursluluk, LGS ve YKS hazırlık programları için haftada en az 2 seans ayda 8 seans alınmasını tavsiye ederiz.

 • Türkçe Özel Ders Fiyatı Ne Kadar?

  Türkçe özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak ders seviyesine ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • Türkçe Özel Dersleri Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.