Matematik
Özel Dersi İçin Buradasınız!

Seçkin matematik öğretmenleri arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin matematik öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin matematik öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin matematik öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Ve her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

Matematik Özel Ders

Matematik, finans, bilim ve mühendislik gibi birçok alanda en çok ihtiyaç duyulan temel araçların başındadır. Bu yüzden öğrencilerin hangi okul düzeyinde olurlarsa olsunlar matematik dersinde başarılı olmaları gerekmektedir.

Öğrenciler; İlkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde verilen matematik derslerinde aşağıdaki konuları öğrenirler:

 • İlkokul: Sayılar, işlemler, geometri, ölçme, veri analizi
 • Ortaokul: Cebir, geometri, trigonometri, olasılık, istatistik
 • Lise: Sayılar, cebir, geometri, veri, sayma, olasılık ve ileri düzey konuları


Matematik dersi, LGS ve YKS gibi ulusal sınavlarda birçok derse göre soru başına daha yüksek puan kazandırmaktadır. Bu yüzden matematik dersi özelinde anlama, çözme, hız ve çözüm tekniği geliştirme noktasında öğrenciler özel derslerle desteklenir. Classest'ta verilen özel ders destekleriyle doğru çalışma planları oluşturulur ve LGS ve YKS gibi uzun soluklu hazırlık çalışmalarıyla hedeflere ilerlenir.


Matematik Dersi İçin Özel Ders Almanın Faydaları

Matematik, birçok öğrencinin zorlandığı ve başarılı olmak için diğer derslere göre nispeten daha fazla çaba sarf ettiği bir derstir. Okulda verilen derslerde, öğretmenler genel kitleye hitap etmek zorunda oldukları için, her öğrencinin ihtiyaçlarına ve öğrenme hızına tam olarak cevap veremeyebilirler. Buna karşın kişiye özel olarak belirlenen eğitim metotları ile verilen matematik derslerine olan ihtiyaç, günümüzde artmıştır. Matematik dersi için özel ders almak özellikle sınavlara hazırlık aşamasında önemli bir avantaj sağlamaktadır. 

1) Öğrencinin Matematik Konusunda Eksiklerini Giderir

Her öğrenci matematik dersi özelinde; Farklı ilgi alanlarına, farklı öğrenme hızlarına ve dolayısıyla farklı ihtiyaçlara sahiptir. Bu nedenle, birçok öğrenci okulda kitlesel modelde verilen derslerden aynı düzeyde faydalanamayabilir. Matematik özel dersi, öğrencilerin eksiklerini gidermesine ve birbirine bağlı olan konuları pekiştirmesine yardımcı olur. Böylece özelikle yeni nesil sorular üzerinde öğrenciler deneyim kazanmış olurlar.

2) Öğrencinin Matematik Dersi İçin Özgüveni Geliştirir

Okul derslerinin öncesinde veya sonrası alacağınız matematik takviye dersleriyle hem okul için hem de LGS veya YKS gibi kapsamlı sınavlara hazırlık yolunda öğrencilerin motivasyonlarının artması sağlanabilir. Bu sayede de öğrencinin konu bazlı birçok soru türüne olan hakimiyetinin geliştiğini gözlemleyen bir öğrencinin ustalaştıkça kendine olan güveni de artacaktır.

3) Öğrencinin Yeni Konularla Karşılaştığında Öğrenme Hızını Artırır

Matematik özel dersleri ile öğrenciler kendi öğrenme hızlarında ders alarak takviyelere başlarlar ve ilerleyen süreçte temel oluştukça hız kazanmaya başlarlar. Bu ilerlemeyi kaydedebilmek için öğrencinin hazırbulunuşluk seviyesi ve öğrenme modeline göre doğru bir plan yapılarak zamanında ve eksiksiz biçimde ilerlenmesi sağlanır. Öğrencinin farklılıklarını gözeten özel ders öğretmeni, doğru stratejilerle müfredat programının gerisinde kalsa bile konu pekiştirilir ve öğrencisini müfredat akışına yetiştirir. Ayrıca öğrenciler, LGS veya YKS kapsamında yoğun bir programla alarak matematik ders konularını hızlıca tamamlayıp artan zamanda daha fazla soru çözme imkanı elde eder.

4) Matematiksel Düşünme Becerilerini Geliştirir

Matematik özel dersleri, öğrencilere matematiksel düşünme becerilerini geliştirme fırsatı sunar. Özel ders veren matematik öğretmenleri, öğrencilerine matematiksel kavramları nasıl analiz edeceklerini, ilişkileri nasıl kuracaklarını ve problemleri nasıl çözeceklerini ve pratik yaklaşımlarını öğretir.


Matematik Özel Dersi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Matematik özel dersi, öğrencilerin matematik dersinde başarılı olmaları için önemli bir avantajdır. Bu noktada özel ders veren matematik öğretmenlerinin geçmiş yıllardaki çalışma tecrübeleri ve öğrencileri başarıya giden yolda hazırlama tekniklerinin bilinmesi gerekir. Ayrıca öğrencinin ihtiyaçlarını doğru analiz edilmesi ve matematik dersinde başarılı olmak gerekli olan becerilerin doğru akışta öğretilmesi gereklidir.

1) Öğrenci İçin Doğru Matematik Öğretmeni Belirleme

Matematik özel dersi alırken öğrencinin kendisini rahat hissedileceği ve ilgi alanındaki konularda bilgi sahibi olan öğretmenlerden destek alması çok önemlidir. Öğrencinin verimli öğrenme modellerini, hazırbulunuşluk ve ön bilgi düzeyine göre doğru bir matematik öğretmeni belirlenmelidir. Buradaki kritik konu: Bu öğretmenin mutlaka matematik öğretmeni olması, profesyonel tecrübesinin ve geçmiş özel ders deneyimleri yönünden akredite edilmiş olmasıdır. Öğretmenin, uzman olduğu alandaki akademik deneyimleri, iş ahlakı, yeni öğretim metotlarına hakimiyeti, anlatım biçiminin öğrenciye uyum sağlaması çok önemlidir. Bu yüzden öğretmen seçerken sadece öğrenci ve sizin istekleriniz dışında mutlaka objektif kararlar alınmalıdır. Sözü gelmişken Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapıldığını söyleyelim.

2) Öğrenciye Özel Sınava Hazırlık Stratejisi

En başta matematik özel ders hizmetinin kapsamının belirlenmesi gereklidir. Öğrencinin bu takviye derslerle neyi hedeflediğini bilmesi gerekiyor. Yine matematik özel dersleriyle başlanırken hedef belirleme konusunda stratejik bir destek alınmalıdır. Her ders ve her konu için geçmiş yıllardaki sınav deneyimlerinden faydalanarak hangi konulara, hangi soru türlerine ne kadar ve nasıl ağırlık verileceği öğrenilmelidir. Özellikle LGS ve YKS müfredatında yer alan yeni nesil sorular için buna çok fazla ihtiyaç vardır. Bunların yanında hangi kaynakların öğrencinin başarıya ulaşması için uygun olacağı hangilerinin uygun olmayacağı belirlenmelidir. Bu hassas stratejide Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan öğretmenlerinden destek almanızı tavsiye ediyoruz.

3) Her Öğrencide Kişiye Özel Ders Çalışma Planı

Öğrencilerin ilgisi yüksek düzeyde tutabilmek ve onların gönüllerini hoş tutmak bazı dönemlerde zordur. Bu yüzden öğrencileri sıkmayan ve düzeni elden bırakmayan bir plan ortaya koymaları önemlidir. İyi bir çalışma planı, LGS veya YKS aşamalarında öğrencinin elini kuvvetlendirecektir. Öğrencinin ihtiyaçlarını, ilgi alanlarını, çalışmak için müsait olduğu zamanlarını sakin bir kafayla belirlenmek gereklidir. Bu planı oluştururken bir uzman desteği almak hem ebeveynlerin hem de öğrencinin işlerini kolaylaştıracaktır. Uzman desteği sadece plan oluşturmakla sınırlı olmamalıdır. Classest öğretmenleri, eğitim koçluğu alanında yeterlilikleri akredite edilmiş uzmanlardır, her öğrenciye özel bir plan hazırlar ve düzenli ilerleme takibi yaparlar. 


Classest'tan Matematik Özel Dersi Almanın Avantajları

Classest olarak matematik özel dersi için öğrencilerimize nitelikli bir eğitim programı hazırlıyoruz. Bu kapsamda her öğrencimiz için şu faydaları sağlıyoruz:

Uzman ve Deneyimli Öğretmenler: Classest, alanında uzman ve deneyimli matematik öğretmenlerine sahiptir. Bu sayede, öğrenciler kendi ev ortamında nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.

Kişiye Özel Ders Planı: Classest, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kişiye özel ders planları hazırlar. Bu sayede, ders saatleri verimli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılır.


Özetle, matematik dersi için Classest'tan özel dersleri ile nitelikli bir eğitim hizmeti alırsınız. Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • Matematik Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Okul derslerine takviye eğitimler almanın yanında özellikle LGS veya YKS gibi uzun soluklu bir hazırlık programıyla hedeflediğiniz başarıyı elde etmek için matematik özel dersleri oldukça faydalıdır. Şimdi Classest'tan matematik özel dersi için başvuru yapabilirsiniz.

 • Kimlere Matematik Özel Dersi Verilir?

  Matematik dersinde eksik konuları kapatarak okul derslerine takviye almak isteyenler için özel dersler oldukça faydalıdır. Özellikle LGS ve YKS'de önemli bir puan derecesine sahip olan matematik dersinde hedeflediğiniz başarıya ulaşmak için Classest'tan özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. 

 • Matematik Dersini Anlamak için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  Okul derslerine takviye çalışmaları için haftada 2 seans ayda 8 seans alınmasını tavsiye ediyoruz. Bursluluk, LGS ve YKS hazırlık programları için haftada 3 seans ayda 12 seans alınmasını tavsiye ederiz.

 • Matematik Özel Ders Fiyatı Ne Kadar?

  Matematik özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak ders seviyesine ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • Matematik Özel Ders Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.