Fen Bilimleri
Özel Dersi İçin Buradasınız!

Seçkin fen bilimleri öğretmenleri arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin fen bilimleri öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin fen bilimleri öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin fen bilimleri öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Ve her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

Fen Bilimleri Özel Ders

Fen Bilimleri dersi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin aldığı derslerden birisidir. Öğrenciler, fen bilimleri dersindeki konuların hayatın kendisini olduğunu unutmamalı. Tencerede kaynatılan sütün kaynaması hatta taşması, kışın arabada unuttuğumuz su şişesindeki suyun donması, karanlıkta açtığımız lambanın elektriği, ısısı ve ışığı fen bilimleri dersinin konularıdır. Fen bilimleri, günümüzün hızla gelişen dünyasında önemli bir yere sahiptir.


Özel derslerde fen bilimleri konularının pekiştirilmesi sağlanırken özel soru çözüm teknikleri de kavratılarak öğrenciler desteklenir. Classest'ta verilen özel ders destekleriyle doğru çalışma planları oluşturulur ve LGS gibi uzun soluklu hedeflere ilerlenir.


Fen Bilimleri İçin Özel Ders Almanın Faydaları

Fen bilimleri için özel ders almak özellikle sınavlara hazırlık aşamasında önemli faydalar sağlamaktadır. Öğrencilerin doğru cevaplama başarısını artırmasının yanında Fizik, Kimya ve Biyoloji dersleri için de önemli bir temel hazırlamış olur.

1) Eksikleri Giderir

Biliyoruz ki her öğrenci, farklı öğrenme hızlarına ve ihtiyaçlarına sahiptir. Bu nedenle, birçok öğrenci okulda kitlesel modelde verilen derslerden aynı düzeyde faydalanamayabilir. Fen bilimleri özel dersi, öğrencilerin eksiklerini gidermesine ve birbirine bağlı olan konuları pekiştirmesine yardımcı olur. Böylece özelikle yeni nesil sorular üzerinde öğrenciler deneyim kazanmış olurlar.

2) Öğrenme Hızını Artırır

Fen bilimleri özel dersleri ile öğrenciler kendi öğrenme hızlarında ders alma imkanına sahiptir. Sınava hazırlık sürecinde öğrencinin hazırbulunuşluk seviyesi ve öğrenme modeline göre doğru bir plan yapılarak zamanında ve eksiksiz biçimde ilerlenmesi sağlanır. Örneğin birçok öğrencinin zorluk çektiği basınç konusunun kavraması her öğrencide farklılık göstermektedir. Bu farklılıkları gözeten özel ders öğretmeni, doğru stratejilerle müfredat programının gerisinde kalsa bile  konu pekiştirilir ve öğrencisini müfredat akışına yetiştirir. Ayrıca LGS kapsamında yoğun bir programla alarak fen bilimleri ders konuları hızlıca tamamlanıp artan zamanda sınavda öğrencinin diğer derslerine ağırlık verme fırsatı elde edebilir.

3) Özgüveni Geliştirir

Okul derslerinin öncesinde veya sonrası alacağınız fen bilimleri takviye dersleriyle hem sınıf içi hem de LGS gibi kapsamlı sınavlara hazırlık yolunda öğrencilerin motivasyonlarının artması sağlanabilir. Bu sayede de öğrencinin konu bazlı birçok soru türüne olan hakimiyetinin geliştiğini gözlemleyen bir öğrencinin ustalaştıkça kendine olan güveni de artacaktır.


Fen Bilimleri Özel Dersi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fen bilimleri dersinde ağırlıklı olarak kavram bilgisi gerektiren konular yer almaktadır. Bu konuların hem doğru şekilde kavranması hem de birbiriyle bağlantılı konular arasında yeterli bilgiye sahip olunması gerekmektedir. Özellikle okul sınavları ve LGS için fen bilimleri dersinden alınan puanlar oldukça önemlidir. Profesyonel bir destek alarak fen bilimleri dersi için takviye alabilirsiniz. Alınacak özel dersler için kişiye özel dikkat edilecek birçok konu başlığı olacaktır. Biz daha genel konular özelinde konu başlıklarıyla özetleyelim:

1) Doğru Fen Bilimleri Öğretmeni Belirleme

Fen bilimleri özel dersi alırken, alanında uzman ve deneyimli bir öğretmen seçmek kritik öneme sahiptir. Öğretmenin, fen bilimleri dersi verebilecek yeterlilikte olması gerekmektedir. Öncelikle bir eğitimci olmalı, uzman olduğu alandaki profesyonel becerilere sahip olmalı, eğitim teknolojilerine hakim olmalı, öğretim metotları ve öğrenciye yaklaşım biçimlerinde profesyonel olmalıdır. Bu konularda öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına göre objektif bir seçim yapılmalıdır. Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapılmaktadır.

2) Kişiye Özel Ders Çalışma Planı

Özel ders alırken öğrencinin uygun zamanlarına, ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre bir ders planı hazırlanmalıdır. Bu plan genellikle rehber öğretmenler eşliğinde profesyonel bir takvim çalışması şeklinde hazırlanır. Planın akabinde öğrencinin takvimdeki ilerleyişi gözlenir. Classest fen bilimleri öğretmenleri eğitim koçluğu alanında akredite edilmiş uzmanlardır ve her öğrenciye özel bir plan hazırlarlar. 

3) Sınava Hazırlık Stratejisi

En başta fen bilgisi özel ders hizmetinin kapsamının belirlenmesi gereklidir. Öğrencinin bu takviye derslerle neyi hedeflediğini bilmesi gerekiyor. Yine özel derslere başlanırken hedef belirleme konusunda stratejik bir destek alınmalıdır. Her ders ve her konu için geçmiş yıllardaki sınav deneyimlerinden faydalanarak hangi konulara, hangi soru türlerine ne kadar ve nasıl ağırlık verileceği öğrenilmelidir. Özellikle LGS müfredatında yer alan yeni nesil sorular için buna çok fazla ihtiyaç vardır. Bunların yanında hangi kaynakların öğrencinin başarıya ulaşması için uygun olacağı hangilerinin uygun olmayacağı belirlenmelidir. Bu hassas stratejide Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan öğretmenlerinden destek almanızı tavsiye ediyoruz.


Classest'tan Fen Bilimleri Özel Dersi Almanın Avantajları

Classest olarak fen bilimleri özel dersi için öğrencilerimize nitelikli bir eğitim programı hazırlıyoruz. Bu kapsamda her öğrencimiz için şu faydaları sağlıyoruz:

Uzman ve Deneyimli Öğretmenler: Classest, alanında uzman ve deneyimli öğretmenlere sahiptir. Bu sayede, öğrenciler kendi ev ortamında nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.

Kişiye Özel Ders Planı: Classest, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kişiye özel ders planları hazırlar. Bu sayede, ders saatleri verimli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılır.


Özetle, fen bilimleri dersi için Classest'tan özel dersleri ile nitelikli bir eğitim hizmeti alırsınız. Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • Fen Bilimleri Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Okul derslerine takviye eğitimler almanın yanında özellikle LGS gibi uzun soluklu bir hazırlık programıyla hedeflediğiniz başarıyı elde etmek için fen bilimleri özel dersleri oldukça faydalıdır. Şimdi Classest'tan fen bilimleri özel dersi için başvuru yapabilirsiniz.

 • Kimlere Fen Bilimleri Özel Dersi Verilir?

  Fen bilimleri dersinde eksik konuları kapatarak okul derslerine takviye almak isteyenler için özel dersler oldukça faydalıdır. Özellikle LGS'de önemli bir puan derecesine sahip olan fen bilimleri dersinde hedeflediğiniz başarıya ulaşmak için Classest'tan özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. 

 • Fen Bilimleri Dersini Anlamak için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  4-7. sınıflar arasında temel kavram ağırlıklı çalışmalar yapılacağı için minimum haftada 1 seans ayda 4 seans ile başlanabilir. Sınav haftalarında bu seans sayısı artırılabilir. LGS hazırlık programı için ise haftada minimum 2 ayda 8 seans almanızı tavsiye ediyoruz.

 • Fen Bilimleri Özel Ders Fiyatı Ne Kadar?

  Fen bilimleri özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak ders seviyesine ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • Fen Bilimleri Özel Ders Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.