Ortaokul Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin öğretmenler arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin ortaokul öğretmenleriyle nitelikli özel dersler veriyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin ortaokul öğretmenleriyle nitelikli özel dersler veriyoruz. Ortaokulda LGS ve diğer sınavlara hazırlık yolunda nitelikli özel dersler veriyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

Ortaokul Özel Ders

Ortaokul döneminde öğrencilerin ilkokul dönemine oranla daha fazla ders aldığı ve neredeyse her ders için farklı öğretmenlerle çalıştığı bir dönemdir. Bu dönem lise ve üniversite öncesinde öğrencilerin kendi öz iradeleriyle ders çalışma, araştırma ve sorgulama becerilerinin geliştirildiği çalışmalar artar.

Öğrenciler, ortaokulda zamanı doğru kullanarak hem akademik hem de sosyal hayatlarını dengeli şekilde yürütmeye çalışmaktadır. Bu dönemde okula takviye derslerinin yanında LGS  (Liselere Geçiş Sınavı) gibi uzun soluklu hazırlık maratonlarında takviye dersler önem arz etmektedir.

Özel Ders Programı Nasıl Başlamalıdır?

İlkokul dönemindeki özel ders çalışmaları, genellikle temel kavramların ve becerilerin kazandırılmasına odaklanır. Ortaokul döneminde ise, özel ders çalışmaları daha yoğun ve kapsamlı hale gelir. Bu dönemdeki çalışmalar, öğrencinin akademik başarısını artırmak ve LGS'ye hazırlanmasına yardımcı olmak için yapılır.

Ortaokul öğrencilerine özel ders verilirken önce öğrencinin mevcut akademik durumununun yanında ilgi alanları ve yetenekleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Her öğrencinin öğrenme karakteri farklıdır. Bu bilinçle her öğrenciye özel eğitim tasarımları hazırlanmalıdır.

LGS Yeni Nesil Sorular Nasıl Çözülür?

Yeni nesil sorularda yorumlama, problem çözme ve analitik düşünme becerilerini ölçen sorular yer alır. Bu tür soruları yeterli süre içerisinde doğru olarak çözebilmek için, konuların önce iyi anlaşılması ve temel kavramların kavranması gerekir. 

Öğrenciler, problem çözme tekniklerini uzman öğretmenlerinden öğrenmelidir. LGS'nin bir maraton olduğunu unutmadan düzenli ve stratejik biçimde bol bol soru çözmek önemlidir. Bu konuda bireysel olarak çalışma programının hazırlanması ve özel tekniklerin geliştirilmesi için ortaokul öğrencisine özel ders verilmektedir.

Sayısal ve Sözel Derslere Nasıl Program Hazırlanır?

LGS, yeni nesil sorularla çalışmanın temelinde, konuların sağlam bir şekilde öğrenilmesi ve bol bol soru çözülmesi yer alır. Ancak, bu iki alandaki hazırlıklar arasında bazı farklılıklar da vardır.

Hem sayısal hem de sözel derslerde soru çözmek için genellikle test kitapları ve deneme sınavlarına katılım gerçekleştirilir. Öğrenciler, bu süreçte sadece sayısal dersler için değil sözel dersler için de bol bol okuma yapmalı ve farklı okuma tekniklerini öğrenmelidir.

Sayısal derslerde, temel kavramların kavranması ve problem çözme tekniklerinin geliştirilmesi oldukça önemlidir. Sözel derslerde ise, sorular üzerinde anlama ve yorumlama becerisinin geliştirilmesi oldukça önemlidir. Özellikle ortaokul matematik özel ders çalışmalarında problem çözerken çözüme giden yolda verilen bilgiler çerçevesinde doğru soruları sorma ve eldeki bilgileri doğru analiz etme çalışmaları yapılır. 

LGS Çalışma Programına Ne Zaman Başlanabilir?

Ortaokul döneminde özel ders çalışmalarına başlamak için ideal dönem, 7. sınıf sonudur. Classest velileri genel olarak 7. sınıfın tamamlandığı Haziran - Temmuz aylarında özel ders almaya başlarlar. Öğrencilerin okul döneminin yorgunluğunu atabilmeleri için ilk aylarda daha sade bir çalışma programı hazırlanır. 

Bu dönemde, öğrencilerin geçmiş yıllardaki temel kavramlarla ilgili varsa eksikleri giderilir. Ayrıca bu dönemde LGS programının ilk dönem konuları tamamlanmaya çalışılır. Bu sayede öğrenciler, LGS'ye hazırlanırken okul dönemi içerisinde yeterli zamana sahip olacaktır.

Classest'la Nitelikli Bir Eğitim Yolculuğu

Classest olarak LGS özel dersleri için öğrencilerine nitelikli bir eğitim programı hazırlıyoruz. LGS özel dersleri kapsamında her öğrencimiz için şu hizmetleri sunarız:

 • Öğrenci değerlendirme: Öğrencilerin mevcut durumu hakkında bir değerlendirme yapılır ve eksikleri belirlenir.
 • Özel çalışma planı: Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda, özel bir çalışma planı hazırlanır.
 • Öğrenci takibi: Öğrencilerin ilerlemeleri takip edilir ve gerekli durumlarda çalışma planı güncellenir.

Classest ile LGS özel ders programlarına katıldığınızda şu avantajlara sahip olacaksınız:

 • En başta eksiklerinizin hızlı bir şekilde tamamlamasına yardımcı oluruz.
 • LGS'ye hazırlanırken gerekli temel becerileri kazanmanızı sağlarız.
 • Sınav gününe kadar özgüvenli ve motivasyonlu biçimde huzurlu bir süreç hazırlarız.

Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Classest olarak ortaokuldaki eğitim yolcuğunuzda online özel derslerimizle size destek vermeye hazırız. Unutmayın! Classest'ta her öğrenci, akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirilir.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • Kimlere Ortaokul Özel Dersi Verilir?

  Özellikle LGS hazırlık öğrencilerine, kurumların bursluluk sınavlarına öğrencilerine ve planlı düzenli olarak bir çalışma ritmi oluşturmak isteyen öğrencilere ortaokul özel dersi verilir.

 • Ortaokul Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Okula takviye derslerinin yanında uzun soluklu LGS maratonuna hazırlanırken sınav gününe kadar özgüvenli ve motivasyonlu biçimde hazırlanmak için özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. Eğitim yolculuğunuzda alanında uzman eğitimcilerden bireysel olarak alacağınız özel dersler sizi daha ileri taşıyacaktır. 

 • Ortaokul Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  Ortaokul özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Türkçe, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • Ortaokul Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.