9. Sınıf Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin lise öğretmenlerimiz arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin lise öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin lise öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. 9. sınıfta okula takviye dersleri, YKS, bursluluk sınavları ve diğer sınavlara hazırlık yolunda nitelikli özel dersler için buradasınız. Çünkü burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Sınava hazırlık yolunda planlı ve düzenli olarak size özel eğitim metodlarını belirleyerek ilerleyeceğiz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

9. Sınıf Özel Ders

Ortaokul döneminin ardından özellikle 8. sınıftaki yoğun dönem sonrası 9. sınıftaki birçok öğrencide bir rehavet oluşmaktadır. Bu duruma öğrenciler açısından baktığımızda olağan karşılayabiliriz. Ancak hayalini kurduğunuz üniversite ve bölümün kazanılması için gereken puan ve yüzdelik dilim, düzenli bir çalışma gerektirmektedir. Elbette 9. sınıftaki çalışma temposu, 8. sınıfta yaşanan yoğun bir tempoya sahip olmamalı. Çünkü öğrenciler 8. sınıfı tamamlayan öğrenciler bu rahat dönemin hayalini kurarak yaz tatile girmişlerdi. Burada dikkat edilecek en önemli konu, yoğun olmayan ve düzenli olan bir çalışma ritminin devam etmesidir. 


Unutmayın ki YKS'nin (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) birinci aşaması olan TYT'de (Temel Yeterlilik Testi) özelikle matematik sorularının %50'den fazlası 9. sınıf matematik dersindeki konulardan gelmektedir. Ayrıca 10. sınıf için birçok konunun temeli 9. sınıftan geçiyor. Buradaki konuları doğru şekilde kavramak çok önemlidir. Bu yüzden öğrenciler, 9. sınıfı YKS'nin temel taşı olarak önemsemelidir. 


Hem çalışma ritmini korumak hem de yorulup sıkışmadan adım adım YKS'ye hazırlanmak için özel ders takviyesi alabilirsiniz.


9. Sınıfta Özel Ders Almanın Faydaları

Lise çağları, bir kişinin yetişkin olduğu zamanlarda da sürekli hatırında yer edineceği zamanlardır. Bu çağlarda öğrenciler, olgunlaşmaya başlayan kişilikleri sayesinde hayatın zorlukları konusunda da yeni farkındalıklara sahip olacaktır. Öğrenciler için bu karmaşıklaşan dönemde aşamayacakları konular olabilir ve bu konuda mutlaka onlara destek olunmalıdır. Bunun yanında öğrencilerin akademik kariyerlerinin net olarak şekillenmeye başladığı lise döneminde 9. sınıftan itibaren özel ders destekleriyle motivasyonlarını korumak faydalı olacaktır.


9. sınıfta özel ders almanın temel faydalarına değinelim:


1) Özel Derslerle Eksikler Giderilir ve Üzerine Yeni Yapı İnşa Edilir

Özel derslerin en büyük ayrıcalıklarından birisi, öğrencinin ilerleme hızına göre konu akışının devam etmesidir. 9. sınıf özel derslerde öğrencinin her konu özelinde ilgisini toparlayacak onun kavrama gücünü artıracak çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar neticesinde varsa konu eksikleri giderilir ve edinilen deneyimlerin üzerine yeni bilgiler eklenir. 


2) Ders Çalışırken Verim Artar ve Soru Çözme Hızı Artırılır

9. sınıfta verilecek özel derslerde kavramlar, temel kazanımlar, yeni nesil sorular ve doğru çözüm teknikleri noktasında çalışmalar yapılır. Bir spor antrenmanı havasında sürekli yeni bilgileri kavrama ve onlarla ilgili sorularla idman yaptıkça öğrenci bir kas hafızası gibi akademik tecrübe geliştirmeye başlar.


3) Özgüvenli Bir Lise Başlangıcı Yapılır

Özel ders çalışmaları sayesinde bir 9. sınıf öğrencisi lise dönemindeki yeni ortamında (okulunda, sınıfında, vs) daha özgüvenli olarak başlangıç yapar. Bu güzel başlangıcı doğru yöneterek 4 yıllık lise periyodunda motive şekilde yorucu olmayan bir YKS hazırlık maratonu da inşa edilmiş olur. 


9. Sınıfta Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Artık kendi kararları ile gelecek planları ortaya koyabilme iradesine sahip olan bir genç var karşımızda. Bu kararları alan 9. sınıf öğrencisinin gençliğin başlangıcındaki duygusal durumu dikkate alınarak desteklemek ve kararlarında revize gereken kısımları saygı çerçevesinde tavsiye etmek gerekebilir. Bu karmaşada bir ebeveyn olarak öğrencinin elini hiç bırakmadan ona olan sevgiyi hissettirerek birlikte çözüm yolları bulmak gerekir. Bu zamanlarda öğrencinin akademik kariyerini desteklemek için doğru kararlar almak en çok ebeveynlerin sorumluluğundadır. Haliyle bu noktada ebeveynlerin yalnız hissetmemeleri adına uzman eğitimci desteği almaları olağandır. 


Özel ders hizmeti alırken dikkat edilecek birkaç konu üzerinde duralım:


1) Öğrenci İçin Doğru Öğretmenlerle Başlanmalı

Bir 9. sınıf öğrencisinin konuşurken kendisini rahat hissedileceği, kendi dilinden anlayan ve kurduğu hayallerin benzerlerine çoktan ulaşmış öğretmenlerden destek aldığını düşünün? Açıkçası bu imkan, öğrenci için de kulağa hoş gelecektir. Buradaki kritik konu: Bu öğretmenin lise öğretmeni olması, doğru ve profesyonel tecrübesi akredite edilmiş olmasıdır. Öğretmenin, uzman olduğu alandaki akademik deneyimleri, iş ahlakı, yeni öğretim metotlarına hakimiyeti, anlatım biçiminin öğrenciye uyumu çok önemlidir. Bu yüzden öğretmen seçerken sadece öğrenci ve sizin istekleriniz dışında mutlaka objektif kararlar alınmalıdır. 


Sözü gelmişken Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapıldığını söyleyelim.


2) Doğru Bir Ders Çalışma Planı Belirlenmeli

9. sınıftaki öğrencilerin ne kadar yoğun bir tempodan çıktığını yazının başında ifade etmiştik. Bu yüzden onların genç yüreğini hoş tutacak şekilde sıkmayan ve düzeni elden bırakmayan bir plan ortaya koymak gereklidir. İyi bir plan, hem TYT hem de AYT aşamalarında 9. sınıf öğrencisinin elini kuvvetlendirecektir. Öğrencinin ihtiyaçlarını, ilgi alanlarını, çalışmak için müsait olduğu zamanlarını sakin bir kafayla belirlenmek gereklidir. Bu planı oluştururken bir uzman desteği almak hem ebeveynlerin hem de öğrencinin işlerini kolaylaştıracaktır. Uzman desteği sadece plan oluşturmakla sınırlı olmamalıdır. Yani bu destek içerisinde bu plan çerçevesindeki ilerlemenin gözlendiği bir destek de dahil olmalıdır. 


Classest öğretmenleri, eğitim koçluğu alanında yeterlilikleri akredite edilmiş uzmanlardır, her öğrenciye özel bir plan hazırlarlar ve düzenli ilerleme takibi yaparlar. 


3) Kısa ve Uzun Vadeli Hedefler Belirlenmeli

9. sınıf öğrencisi, ilerleyen süreçte sayısal, sözel veya eşit ağırlık alanlarından birisini seçecek, hayalini kurduğu bir bölümü okuyacak ve profesyonel olacağı bir iş alanında kariyerine başlayacak. Baktığınızda daha uzun bir yol gibi gözüken bu süreç göz açıp kapayana kadar gelecektir. Bu yüzden 9. sınıfta güzel hedefler ve bu hedeflere giden yolları belirleyen iyi bir strateji belirlemek lazımdır. Ayrıca biliyoruz ki bu öğrenci, bir daha 9. sınıf olmayacak. Burada doğru strateji oluşturmak için özel derslerde mutlaka 9. sınıfa özel hedef basamakları belirlenmelidir. 


Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan Türkiye'nin en seçkin öğretmen topluluğundan destek almanızı tavsiye ediyoruz.


9. Sınıfta Nasıl Çalışılmalı?

YKS hazırlık periyodunun, 4 yılı kapsayan bir dönem olduğunu unutmayın. Lisede her yıl YKS için ve üniversiteye giden diğer hazırlıklar için çok önemlidir.


Peki 9. sınıfta çalışırken nelere dikkat etmeliyiz?


1) 9. Sınıfın Anahtarı, Düzenli Çalışmaktır 

Elbette gençliğinin ilk yıllarında bir öğrenci için düzen kurmak ve bunu devam ettirmek oldukça zorlayıdır. Öğrencinin nasıl bir gelecek seçeceğini ön görmesi için düzenin ve düzensizliğin getirdiği sonuçları hakkında bilgi verebilirsiniz. Elbette iyi bir gelecek, sadece iyi bir eğitim süreciyle gerçekleşmeyecektir. Ancak iyi bir eğitim alan gençler için iyi bir geleceğe ulaşmak daha fazla kolaylaşacaktır. 


Öğrenciler hayatlarındaki gelişmelere, değişmelere ve ilgi alanlarına göre bu düzeni uygun gördükçe değiştirmek çok faydalıdır. Elbette değişiklikleri belirlerken öğrencinin hedeflerinden saptırmayacak ölçüde değişikler yapılmalıdır. Öğrenciler, 9. sınıfta özel dersler alırken bireysel düzenlerini oluşturmada da özel ders öğretmenlerinden destek almalıdır.


2) Doğru Kitaplar ve Çalışma Materyallerle Zaman Kazanılmalıdır

9. sınıfa özel, MEB (Milli Eğitim Bakanlığı), öğretmenler ve eğitim kurumları tarafından akredite edilen ders kitapları, soru bankaları, soru kitapçıkları ve çalışma materyalleri seçilmelidir. Ayrıca 9. sınıf matematik özel ders desteği içerisinde yeni nesil soru mantığını doğru şekilde yansıtan içeriklerin belirlenmesi önemlidir. Hem doğru kaynakların belirlenmesi hem de bu kaynaklar üzerindeki çalışma akışının belirlenmesi için alınan özel dersler oldukça faydalıdır. 


3) Bol Bol Okuma Yapılmalı ve Soru Çözülmelidir

Öğrencinin mutlaka gün içerisinde kendisiyle baş başa kalıp okuma kitaplarına ayırabileceği bir zamanı olmalıdır. Çok okuyan öğrencilerin hem sınavlarda hem de olgunluk çağlarındaki başarıları farkedilir düzeyde yüksektir. Bol bol 9. sınıf deneme sınavları çözmeli, eksik kalınan konulara tekrar dönülüp o konular özelinde tekrar soru çözümü yapılmalıdır. Yazıda verdiğimiz antrenman örneği gibi ne kadar soru o kadar idmanlı bir öğrenci olarak düşünebiliriz.


4) Çalışma Ortamı, Sade ve Rahat Olmalıdır

Öğrencinin çalışma masasındaki dikkatini dağıtabilecek eşyalar, objeler ve kağıtlar kaldırılmalıdır. Masada kesinlikle telefon, tablet, oyuncak ve gereksiz çalışma materyalleri bulunmamalıdır. Öğrencinin masası başında rahat bir sandalyede sessiz ve iyi ışık olan bir ortama sahip olması verimliliğini artıracaktır.


Nitelikli Bir Eğitim İçin Classest'tan Özel Ders Alın

Classest olarak öğrencilerimiz için online ortamda nitelikli öğretmenlerle özel dersler sağlıyoruz. Yeni nesil sorular üzerinde YKS hazırlık çalışmaları yaparken her öğrencimiz için şu avantajları sağlarız:


1) Uzman ve Deneyimli Öğretmenlerle Çalışırsınız

Classest, Türkiye'nin en seçkin lise öğretmen topluluğuna sahiptir. Öğrenciler, online ortamda kendi evlerinde nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her 9. sınıf öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.


2) Kişisel Bir Çalışma Programına Sahip Olursunuz

Classest olarak, lise öğrencilerimizin ihtiyaçlarına ve uygun zamanlarına göre bir çalışma programı hazırlarız. Bu sayede, hem verimli hem de yorucu olmayan bir takviminiz olur.


3) Doğru Ders Materyalleriniz Olur

Classest'taki lise öğretmenleri akredite edilmiş ders materyallerini ve kitapları sizin için derler. Öğretmenler, kurs süreci içerisinde hem ilerlemenize göre hangi kaynakları seçmenize hem de o kaynaklar üzerinde nasıl çalışacağınıza yardım eder.


4) Doğru Stratejilerle Motivasyonlu Şekilde Çalışırsınız

Classest'ta alanlarında uzman lise öğretmenleri ile 9. sınıfta hedeflediğiniz üniversite hayatı için doğru bir çalışma strateji belirleyebilirsiniz. 


Özetle, Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.


Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • 9. Sınıf Özel Dersi Almalı Mıyım?

  YKS'ye hazırlık, 4 seneyi kapsayan bir süreçtir. Bu yüzden 9. sınıf, özelikle TYT için kritik öneme sahiptir. Düzenli ve verimli çalışma süreci oturmak için ve bu süreci daha az yorularak atlatabilmek adına Classest'tan özel ders alabilirsiniz.

 • 9. Sınıf için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  Hem okula takviye çalışmalarının yapılması hem de YKS için temel becerilerin kazanılması için sayısal dersler haftada 2 seans ve sözel derslerde haftada 1 seans yeterli olabilir. Elbette ihtiyaçlarınıza göre ve sınav haftalarında bu seans sayılarını değiştirebilirsiniz. 

 • 9. Sınıf Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  9. sınıf özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Türkçe, Fizik, Coğrafya, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • 9. Sınıf Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.