Kimya Özel Dersi
İçin Buradasınız!

Seçkin kimya öğretmenleri arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin kimya öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin kimya öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin kimya öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Ve her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

Kimya Özel Ders

Kimya, maddelerin ana yapılarını, bileşimlerini, dönüşümlerini ve bunlarla ilgili çözümleme, birleşim ve üretim yöntemlerini konu alan bilim dalıdır. Buradan yola çıkarak kimyanın tamamen madde ile ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Lise kimya dersi ise öğrencilerin kimya biliminin temel kavramlarını ve yasalarını öğretmeyi amaçlar. 


Kimyanın sayısal bir ders olsa da sözel tarafları da yoğundur. Kimya dersi için asla ezberleyerek çalışmayın. Belli başlı kuralları ve formülleri hızlı hatırlayabilmek için ezberleyebilirsiniz ancak tam öğrenme sağlamak için bunların nereden geldiğini öğrenmelisiniz. Kimya dersinde maddelerin yapısı ve özelliklerini incelerken bu alanda düşünme yeteneklerinizi geliştireceksiniz. Kimya dersinde her bir konu diğer konu ile bağlantılı olarak ilerler. Bu yüzden mevcut devam eden konu tam anlamıyla öğrenilmeden diğer konuya geçilmemelidir. Yeni konulara ders sırasında geçilmiş ise eksikler en kısa sürede mutlaka tamamlanmalıdır. 


Eksiklerin hızlıca kapatılarak sağlam bir kimya temeli oluşturmak için Classest'tan özel ders almanızı tavsiye ediyoruz.


Lise kimya derslerinde öğretilen temel konular şunlardır:

 • Maddenin tanımı ve özellikleri: Maddelerin temel özellikleri, sınıflandırılması ve saflaştırılması
 • Atom ve molekül: Atomun yapısı, moleküllerin oluşumu ve özellikleri
 • Kimyasal bağ: Atomların bir araya gelerek molekül oluşturması
 • Kimyasal tepkimeler: Maddelerin birbirleriyle etkileşime girmesi
 • Asit-bazlar: Asitlerin ve bazların özellikleri
 • Tuzlar: Tuzların oluşumu ve özellikleri
 • Organik kimya: Canlıların temel yapı taşları olan organik bileşikler


Bir üniversiteye yerleşmek için girilen YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)'de TYT (Temel Yeterlilik Testi) kimya konularından 7, AYT (Alan Yeterlilik Testi) kimya konularından 13 olmak üzere toplam 20 kimya sorusu vardır. TYT kimya dersinin kapsamı 9 ve 10. sınıf kimya konularından oluşurken AYT kimya dersinin kapsamı 11 ve 12. sınıf kimya konularından oluşmaktadır. TYT ve AYT müfredatına göre planlı ve disiplinli şekilde çalışarak ilerleyebilmek ve eksik konuları hızlıca kapatabilmek için kimya özel dersleri almanızı tavsiye ediyoruz. 


Özel derslerle okul derslerine takviyelerle hem okul notlarına hem de YKS çalışmalarını birlikte yürütebilirsiniz.


Kimya Dersi İçin Özel Ders Almanın Faydaları

Kimya çalışırken YKS müfredatı için sarmal öğrenme ve zihin haritası teknikleriyle öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Bu 2 tekniği özel derslerle daha hızlı ve etkili şekilde alışkanlık haline getirebilirsiniz. Türkiye’nin yıllardan beri her iki sınavdan da elde ettiği puanlara bakıldığı zaman performansları ölçülen OECD ülkelerinin ortalama puanlarının oldukça altındadır. Bu yüzden günümüzde çağın ihtiyaçları doğrultusunda ve gelişen teknolojinin de katkısıyla kişisel eğitimler oldukça önem kazanmıştır.


Kimya özel derslerinin faydalarını genel başlıklarda inceleyelim:


1) Kimya Dersindeki Eksiklerinizi Daha Hızlı Giderir

Okullarda kitlesel olarak eğitimler veriliyor. Bu yüzden okulda öğretmenler genel kitleye göre ders anlatmak zorundadır. Her çocuğun öğrenme şekli, kavrama hızı ve ilgi alanlarının farklı olduğu için bireysel eğitimleri önemi günümüzde daha fazla öne sürülmektedir. Bu yüzden de eğitim uzmanları tarafından kişiye özel verilen eğitim verilen eğitimlerin günümüzde çağın öncelikli ihtiyaçları arasında gösterilmektedir. 


Classest'ta kimya özel dersi almak isteyen bir öğrenci, ilgi alanlarına, ihtiyaçlarına ve genel hazırbulunuşluk durumuna göre en doğru öğretmenlerle eşleştirilir. Öğretmen öğrencinin eksiklerini ve durumunu analiz ederek eksiklerini gidermesini destekler. Kimya dersi için temel çalışma ve öğrenme deneyimi kazanan öğrenci hem okul dersleri için hem de YKS gibi uzun soluklu çalışmalarda hız kazanır.


2) Soru Çözme Becerilerinizi Geliştirir

Classest'ta öğrenciler ilk derslerinde kendi hızlarında programları ilerler. Sonra konular kavrandıkça ve kimya temeli sağlamlaştırıldıkça öğrencinin soru çözüm becerilerinde geliştiği gözlemlenecektir. Kimya dersinde soru türleri ve çözüm metotları noktasında öğrencilere özel soru çözüm teknikleri kavratılır. Kimya özel dersleriyle bol soru çözme imkanı verildiği için soru çözme becerileri bakımından öğrencinin gelişimi sağlanır.


3) Kimya Dersi İçin Özgüveninizi Geliştirir

Öğrencileri kimya dersinde hedeflediği puana ulaşamama sebeplerinin başında verimsiz ders çalışmaları gelmektedir. Bu verimsizlikte zaman planlı kullanılmadığı için öğrenciler, her konuyu ezberleme hatasına düşerler. Öğrencinin kimya dersindeki motivasyonunu artırmak ve sıkmayan bir disiplinle iyi bir düzen inşa etmek uzman eğitimcilerin görevleri arasındadır. 

Classest'ta ilk dersten itibaren öğrencilerin özgüvenli şekilde eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için başarı alışkanlığı yakalamaları sağlanır ve koçluk hizmetleriyle desteklenir.


Kimya Özel Dersi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kimya dersi veren öğretmenlerin akademik geçmişleri ve mevcut profesyonel deneyimleri oldukça önemlidir. Öğrencilerin kimya dersini sevmesini sağlayan konulardan birisi öğretmenin kendisidir. Bunu dikkate alarak öğrencinin dilinden iyi anlayıp ihtiyaçlarını doğru analiz eden bir öğretmenle düzenli bir program dahilinde doğru adımlar atıldığında başarı kaçınılmaz olacaktır.


1) Öğrenciye Uygun Kimya Öğretmeni Belirleme

Kimya özel dersi alırken öğrencinin kendisini rahat hissedileceği ve ilgi alanındaki konularda da bilgi sahibi olan öğretmenlerden destek alması çok önemlidir. Öğrencinin verimli öğrenme modellerini, hazırbulunuşluk ve ön bilgi düzeyine göre doğru bir kimya öğretmeni belirlenmelidir. Buradaki kritik konu: Bu öğretmenin mutlaka bir kimya öğretmeni olması, formasyona sahip olması, profesyonel tecrübesinin ve geçmiş özel ders deneyimleri yönünden kurumlarca onaylanmış olmalıdır. Kimya öğretmenin alanındaki akademik deneyimleri, iş ahlakı, yeni öğretim metotlarına hakimiyeti, anlatım biçiminin öğrenciye uyum sağlaması çok önemlidir. Bu yüzden öğretmen seçerken sadece öğrenci ve sizin istekleriniz dışında mutlaka objektif kararlar alınmalıdır. 


Sözü gelmişken Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapıldığını söyleyelim.


2) Her Öğrencide Kişiye Özel Ders Çalışma Planı

Öğrencilerin kimya dersi için ilgisini çekebilmek ve onların dikkatlerini ve odaklarını kimya dersine çekebilmek için eğitimciliğin uyguladığı birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerle kimya dersini konu konu kavratabilmek için öğrenciye göre değişkenlik gösteren bir çalışma akışı kurulmalıdır. İyi bir çalışma planı, öğrencinin kimya notları ve YKS puanı için elini kuvvetlendirecektir. Öğrencinin ihtiyaçlarını, ilgi alanlarını, çalışmak için müsait olduğu zamanlarını doğru planlarla belirlenmek gereklidir. Bu planı oluştururken bir uzman desteği almak hem ebeveynlerin hem de öğrencinin işlerini kolaylaştıracaktır. Uzman desteği sadece plan oluşturmakla sınırlı olmamalıdır. 


Classest öğretmenleri, eğitim koçluğu alanında yeterlilikleri akredite edilmiş uzmanlardır, her öğrenciye özel bir plan hazırlar ve düzenli ilerleme takibi yaparlar. 


3) Öğrenciye Özel Sınava Hazırlık Stratejisi

Kimya özel ders hizmeti alırken eğitim kapsamının belirlenmesi gereklidir. Kimya özel derslerin alımıyla öğrenci, neleri hedeflemekte ve ne durumdadır? Ayrıca hedefin gerçekliği ve uygunluğu da araştırılmalıdır. Her ders ve her konu için geçmiş yıllardaki sınav deneyimlerinden faydalanarak hangi konulara, hangi soru türlerine ne kadar ve nasıl ağırlık verileceği öğrenilmelidir. Özellikle YKS müfredatında yer alan yeni nesil sorular için buna çok fazla ihtiyaç vardır. Bunların yanında hangi kaynakların öğrencinin başarıya ulaşması için uygun olacağı hangilerinin uygun olmayacağı belirlenmelidir. 


Bu hassas stratejilerin belirlenmesinde Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan öğretmenlerinden destek almanızı tavsiye ediyoruz.


Classest'tan Kimya Özel Dersi Almanın Avantajları

Classest olarak kimya özel dersi için öğrencilerimize nitelikli bir eğitim programı hazırlıyoruz. Bu kapsamda her öğrencimiz için şu faydaları sağlıyoruz:

 • Uzman ve Deneyimli Öğretmenler: Classest, alanında uzman ve deneyimli kimya öğretmenlerine sahiptir. Bu sayede, öğrenciler kendi ev ortamında nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.
 • Kişiye Özel Ders Planı: Classest, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kişiye özel ders planları hazırlar. Bu sayede, ders saatleri verimli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılır.


Özetle, kimya dersi için Classest'tan özel dersleri ile nitelikli bir eğitim hizmeti alırsınız. Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.


Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • Kimya Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Okul derslerine takviye eğitimler almanın yanında özellikle YKS gibi uzun soluklu bir hazırlık programıyla hedeflediğiniz başarıyı elde etmek için kimya özel dersleri oldukça faydalıdır. Şimdi Classest'tan kimya özel dersi için başvuru yapabilirsiniz.

 • Kimlere Kimya Özel Dersi Verilir?

  Kimya dersinde eksik konuları kapatarak okul derslerine takviye almak isteyenler için özel dersler oldukça faydalıdır. Özellikle YKS'de önemli bir puan derecesine sahip olan kimya dersinde hedeflediğiniz başarıya ulaşmak için Classest'tan özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. 

 • Kimya Özel Ders Fiyatı Ne Kadar?

  Kimya özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak ders seviyesine ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • Kimya Özel Ders Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.