Üniversiteye
Hazırlık İçin Buradasınız!

Seçkin lise öğretmenleri arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin lise öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin lise öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin lise öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Ve her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun lise öğretmenlerini belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

Üniversiteye Hazırlık Özel Ders

Lise dönemi sonrasında planlar ve hedefler üniversiteye göre yapılır. Donanımlı bir fakülte öğrencisi olmak için hedeflenen üniversiteye hazırlık süreci yoğun bir çalışma temposu gerektirmektedir. Bu süreci daha verimli ve başarılı biçimde tamamlamak için üniversiteye hazırlık özel ders desteği alabilirsiniz.

Öğrencilerin bambaşka şehirler, fakülteler, bölümler hatta ülkelere yelken açtığı unutulmaz bir üniversite deneyimi için ilk kural doğru planlama yapmak ve bunu uygulamaktır. İkinci kural ise beklenen sınavdan (YKS) çıkana kadar başarma motivasyonunu hiç kaybetmemektir.

İşte lise hazırlık sürecinde özel ders almak isteyenler için tavsiyelerimiz: 


1. Deneyimli ve Uzman Öğretmen Seçimi

Eğitimin birçok sürecinde öğretmenin rolü çok büyüktür. Alanlarında deneyimli ve YKS hazırlık sürecinde uzman öğretmenler, öğrencinin ihtiyaçlarına uygun ve doğru bir program oluşturacaktır. Yine özel ders öğretmenleri, öğrencinin bu uzun soluklu süreçteki motivasyonunu artırabilir ve başarıya giden yolda rehberlik edebilirler.

Öğrenci İçin Doğru Öğretmen Belirlenmeli

Özel ders üniversite hazırlık sürecinde öğretmenler yoğun ve kompleks bir programın daha düzenli ve verimli hale getirilmesi sağlar. Özel ders öğretmeninin bu düzenleyici rolünün yanında öğrencisi için yol gösterici ve kolaylaştırıcı olması da gerekmektedir. Derslerde öğrencisini huzurlu hissettiren, yeni konuları hızlıca kavratabilen, yapamadığı sorular üzerinde verimli bir destek sağlayabilen ve daha da önemlisi öğrencisi ile iyi düzeyde anlaşabilen öğretmenlerden destek alması çok önemlidir. Öğretmen belirlerken öğrencinin ve velisinin istekleriyle birlikte mutlaka objektif kararlar alınmalıdır. Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapılmaktadır.

Öğretmenler Akredite Edilmiş Olmalı

Üniversite hazırlık süreci öğrencinin eğitim hayatında önemli dönemeçlerden birisidir. Öğrencinin gençlik yıllarının başında bu aşamanın huzurlu ve başarılı biçimde ilerletilmesi için doğru eğitimcilerle yürütülmesi son derece önemlidir. Öğretmenlerin eğitim formasyon belgesine sahip olması, yetkin kişi ve kurumlarca onaylanmış olması, geçmiş yıllardan iyi bir referans derecesine sahip olması, YKS ve yeni nesil sorular üzerinde uzmanlık seviyesinde deneyime sahip olması gerekmektedir. Deneyimsiz ve akredide edilmemiş bir özel ders veren birisiyle çalışan öğrenciler için kısa vadede olumlu gözüken faydalar elde etse de uzun vadede büyük zarar görebilirler. Classest, alanında uzman ve deneyimli lise öğretmenlerine sahiptir. Her öğretmen seçici bir kabul sürecinden geçer. Ayrıca öğretmenlerin Classest'taki performansları ve memnuniyet verileri analiz edilir.


2. Bireysel İhtiyaçlara Uygun Ders Seçimi

Okullarda verilen eğitimlerde kitlesel modelde ders anlatılır. Bu yüzden öğretmenler genel kitleye göre ders anlatmak durumundadır. Her öğrencinin akademik yönden güçlü ve zayıf yanları farklıdır. Bu farklılığı gözeterek kişiye özel verilen eğitimlerin çağımızın modern öğretim yaklaşımları arasındadır. Bu nedenle üniversite hazırlık sürecinde bireysel olarak özel ders almaları oldukça avantajlıdır.

Hangi Derslerde Ne Kadar Destek Gerekiyor?

Üniversite hazırlık özel ders hizmeti alırken öğrencinin hangi derslerde ne kadar desteğe ihtiyacı olduğu belirlenmelidir. Öğrencinin mevcut akademik durumu, hedefleri, çalışma temposu ve ihtiyaçları doğrultusunda doğru bir özel ders programı hazırlanmalı, haftalık çalışma programı belirlenmeli ve uzun vadeli aylık ve yıllık takvim hazırlanmalıdır. Bu süreçte Classest ekibi ve öğretmenleri uygun ders seçimlerinizde profesyonel destek vermektedir. Classest'ta her ders için haftalık seans ve çalışma ihtiyaçları belirlenir.

Hangi Konularda Ne Kadar Çalışılmalı?

YKS hazırlık sürecinde TYT ve AYT için konu konu ayrı planlar hazırlanmalıdır. Burada en çok dikkat edilecek konulardan birisi iyi bir temel oluşturarak ilerlenmesidir. Hem TYT hem de AYT için çıkmış soru istatistiklerinden yararlanarak öğrencinin hangi konulara daha fazla ağırlık vereceği ve hangi soru türlerine odaklanacağı doğru biçimde belirlenmelidir. Bu noktada Classest eğitimcileri hem özel ders öğretmenliği hem de geçmiş sınav dönemlerinde gelen deneyimleri ile öğrencilerine uzman desteği sağlamaktadır.


3. Stratejik Bir Sınav Hazırlığı

YKS'de elde edilmesi hedeflenen puanları, hedeflenen üniversite ve bölümlere giden hazırlık rotasının stratejik bir plan dahilinde yürütülmesi gerekmektedir.

Sınav Formatına Uygun Strateji Belirleme

Türkiye'de her yıl Haziran ayında düzenlenen YKS için geriye dönük birçok bilgi mevcut. Örneğin, "Hangi derslerde hangi konulardan ne kadar soru çıkıyor?", "Soru türüne göre zorluk durumları neler?", "TYT ve AYT seçilen bölüme göre derslerin katsayı puanları nelerdir?" gibi soruların cevapları mevcuttur. Bu bilgilere dayanarak ve sınav formatını bilerek öğrencinin ihtiyaçları ve mevcut durumuna göre doğru bir hazırlık stratejisi belirlenmelidir. Classest'ta ilk tanışma dersinden sınava kadar olan süreçte her öğrenciye özel bir çalışma stratejisi belirlenmektedir.

Doğru Çalışma Kaynakları Edinme

YKS hazırlık kapsamında sayısız çalışma kaynağı yayınlanır ve çeşitli satış & dağıtım kurumları üzerinden satılır. Her yıl eğitim piyasasında sayısız çalışma kaynağı, deneme sınavı kitapçıkları, çözümlü soru bankları, vs bu şekilde çıkış yapmaktadır. Bu kaynakların hangilerinin MEB & YKS müfredatına uygun olduğu, sınava yönelik çalışmalarda faydalı olacağı ve öğrenci için olduğunu belirlemek gereklidir. Hem TYT hem de AYT hazırlık kaynaklarının hangilerinin öğrenci için uygun olduğunu belirlemek için Classest öğretmenlerinizden destek alabilirsiniz.


4. Etkili Ders Çalışma Teknikleri

Üniversiteye hazırlık için özel ders alırken sadece öğretmenlerin anlattıklarını dinlemek yetersiz olacaktır. Bu süreçte üniversite hazırlık öğrencileri özel ders öğretmenlerinin verdiği ödevleri zamanında ve eksiksiz biçimde teslim etmelidir. Yapamadığı sorular üzerinde öğretmenlerinden tekrar bir takviye almalıdır. Özel derslerde yoğun olarak soru çözüm teknikleri ve püf noktalar üzerinde zaman kazandıracak çalışmalar yapılır. Burada kazanılan hız ve verimlilikle öğrencilerin ders önünde ve bitiminde çalışmaları gereken ödevlerini mutlaka yapmaları gerekmektedir. Öğretmenler de ödevlerle konuların adım adım pekiştirilmesini sağlar ve sonraki konuya geçmek için öğrencinin hazır olup olmadığını gözlemleyebilir. Etkili ders çalışma teknikleri geliştirmek, düzenli ve planlı bir şekilde konuları gözden geçirmek YKS sürecinde kritik öneme sahiptir. Bu süreçte Classest 360 derece desteklerle öğrencinin ev ödevlerini destekler.

Doğru Bir Çalışma Takvimi Hazırlanmalı

Lisenin ilk yıllarından itibaren öğrencinin üniversiteye hazırlık süreci içerisinde olması, onu YKS'de çok daha iyi yüzdelik dilimlere girmesini sağlar. Çünkü üniversite hazırlık süreci uzun soluklu bir çalışma dönemini kapsar. Öğrencilerin hazırlık sürecine başladığı andan sınavdan çıktığı ana kadar motivasyonunu koruması gerekmektedir. Gençlik dönemine giren öğrenciler için hem mental hem de fiziksel olarak zinde kalmalarını sağlamak elbette kolay değildir. Bu yüzden her haftaya özel esnek çalışma takvimi hazırlanmalıdır. Çalışma programı oluştururken, öğrencilerin öğretmenleriyle günlük, haftalık ve aylık hedefler üzerinde tartışması çok faydalı olacaktır. Öğrenci yorulduğunda veya mola sayısını artırmak istediğinde sonraki haftalardaki durumlar göz önünde bulundurularak dinamik şekilde planla yapılması gereklidir. Öğrenci için sadece ders çalışacağı program hazırlanmasının yerine içerisinde dikkatini toplayabileceği küçük hobilerinin, sosyal aktivitelerinin de yer aldığı saat aralıkları da belirlenmelidir. Bayramlar, tatil günleri, stres atmaya yönelik aktivitelere de yer verilebilir.

Düzenli Tekrarlarla Bol Soru Çözülmeli

Belirlenen hedefler doğrultusunda bir çalışma programı oluşturmak ilk adımdır. Bu adımı uygulamak ise kesinlikle daha önemlidir. Öğretmenin verdiği ödevlerin zamanlarına riayet edilmeli, düzenli konu tekrarı yapılmalı, düzenli deneme sınavları çözülmeli. Öğretmenler öğrencinin belirli bir tempoya ulaşması için düzenli olarak çözülmesi gereken soru sayısını artırır ve girilen deneme sayısı da paralelinde artar. Burada ritim yakalamak başarı için çok önemlidir.


5. Classest'tan Faydalanma

Classest'ta öğrencilere istedikleri zaman istedikleri yerden bire bir özel ders alma imkanı sunulur. Her kurs sürecinde motivasyonlarının devam etmesi için her öğrenciye özel destekler sunulur. Bunlardan bahsedelim:

Uzman ve Deneyimli Öğretmenlerden Ders Alma İmkanı

Classest, alanında uzman ve deneyimli üniversite hazırlık öğretmenlerine sahiptir. Bu sayede, öğrenciler kendi ev ortamında nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.

Kişiye Özel Ders Planıyla Birlikte Çalışma Programı

Classest, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kişiye özel ders planları hazırlar. Bu sayede, ders saatleri verimli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılır.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Destekleri

Her öğrencinin akademik durumu, öğrenme modeli, duygu durumu, hayalleri ve hedefleri farklı farklıdır. Bu noktada onlara doğru destekler sağlamak gerekecektir. Sadece eğitim hayatları için değil öğrencilerin bireysel farkındalıkları için de desteğe ihtiyaç duyabilirler. Her iki ihtiyaç için de Classest eğitimcileri ve koçları öğrencilerine esnek destekler sunmaktadır.


Özetle, üniversite hazırlık özel ders ihtiyaçlarınız için Classest'tan alacağınız desteklerle nitelikli bir eğitim hizmeti alırsınız. Classest olarak Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • Üniversite Hazırlık Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Yoğun YKS hazırlık temposunda zamanınızı doğru şekilde değerlendirmenizi sağlamak için ve belirlediğiniz hedefler için profesyonel ve nitelikli bir eğitim programından yararlanmak için özel ders almanızda büyük fayda vardır.

 • Kimlere Üniversite Hazırlık Özel Dersi Verilir?

  YKS hazırlık yolunda profesyonel bir kişisel eğitimci desteğine ihtiyaç duyan her lise öğrencisine özel ders verilir. 

 • Üniversite Hazırlık Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  Üniversite hazırlık özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • Üniversite Hazırlık Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.