Lise Özel Ders
İçin Buradasınız!

Nitelikli lise öğretmenleri arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin lise öğretmenlerimizle hedeflerinize ulaşın.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin lise öğretmenlerimizle hedeflerinize ulaşın. Burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Ve her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

Lise Özel Ders

Lise, bir fakülte öğrencisi olma yolunda son mihenk taşıdır. Gençliğin enerjisi ve heyecanıyla lise öğrencileri eğitim kariyerlerinde kendilerine güzel ufuklar çizebilmektedir. Bu yolda onların şevkini kırmadan onlara hem yol göstermek hem de yoğun YKS maratonunda profesyonel bir destekler almak çok faydalı olacaktır.

YKS, Türkiye'de lise eğitimini tamamlayan öğrencilerin yükseköğretim kurumlarına giriş sınavıdır. Bu sınavda başarılı olmak için, öğrencilerin temel kavramları sağlam bir şekilde öğrenmeleri ve yeni nesil sorulara hazırlıklı olmaları gerekir. Bunun için de uzun soluklu bu yoğun maratonda stres yaşamadan doğru adımlar atarak başarılı olmak mümkün.


YKS Hazırlık Çalışmalarına Ne Zaman Başlanır?

Eğitim uzmanları, YKS için 4 yıllık plan hazırlamanın ve bu plan çerçevesinde programlı çalışmaya başlanılmasının yüksek puanlar için çok değerli olduğunu iletmektedir. Bu noktada özel derslerde öğrenciler, kişisel olarak sınava yönelik stratejiler geliştirme ve sınav kaygısını azaltma konularında da destek alınması tavsiye edilir. 

4 yıllık plan doğrultusunda bir örnek vermek gerekirse: Lise Matematik özel ders veren öğretmenler, geçmiş yıllarda TYT Matematik sorularının %50'den fazlasının 9. sınıftaki konulardan geldiğini söylemektedir.

Özel Üniversitelerden Burs Kazanmak

Özel üniversiteler, ücretli ve spesifik iş kollarında nispeten daha derinlemesine eğitimler vadetmektedir. Bu sebeple birçok öğrenci, YKS'de özel üniversiteleri tam veya yarım burslu kazanmak için çaba göstermektedir.

Özel dersler, özel üniversitelerin talep ettiği yüksek puan seviyelerine ulaşmak için öğrenciler profesyonel çalışma programları sunan özel derslere ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca YKS hazırlık öğrencileri özel derslerle, üniversite tercihleri ve burs başvuruları konularında da uzman eğitimcilerden destek alabilirler.

Yabancı Ülkelerdeki Üniversitelerde Okumak

Yabancı ülkelerdeki özellikle gelişmiş ülkelerdeki üniversitelerde okumak, akademik kariyerlerinin yanında öğrencilere uluslararası bir bakış açısı kazandırır ve profesyonel kariyer fırsatlarını genişletir. Henüz öğrencilik döneminde bile ulusal ve uluslararası iş ağlarına erişme fırsatlarıyla karşılaşabilirler. Yabancı ülkelerdeki üniversitelerde okumak için, öğrencilerin hem akademik hem de dil yeterliliğine sahip olmaları gerekir.

Nitelikli ve kişiselleştirilmiş eğitim tasarımlarına sahip özel dersler, öğrencilerin akademik başarılarını artırmalarına ve yabancı dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Lise özel ders verenler arasında farklı öğretim ve tercih stratejileri konularında uzmanlaşan eğitimciler vardır. Bu uzman eğitimcilerden destek almak, öğrencilerin gelecek planlarını birçok yönden olumlu şekilde etkilemektedir.


Özel Ders Lise Düzeyinde Nasıl Olmalı?

Lise düzeyinde özel dersler, her öğrencinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre kişisel programlar halinde planlanmalıdır. Bununla birlikte özel ders alacak öğrenciler için hangi derslerde ve hangi yoğunlukta desteğe ihtiyaçları olduğunu belirlenmelidir. Bu analizleri yapacak öğretmenin yeterli deneyime ve öğretim modelleri bakımından donanımlı olması gerekmektedir.


YKS'ye Nasıl Hazırlanılır?

Üniversitelere giden yolda özgüvenli ve motivasyonlu olmak, hem çok zor hem de belirli bir çalışma ritmi yakanlandığında nispeten daha kolaydır. 

Özgüveni sınav günü sürenin dolduğu ana kadar korumak için en kilit noktalar: Hedef, plan, irade ve sadakattir. Bu yolda bireysel olarak çaba sarfetmek bazı durumlarda yorucu ve stresli geçebilir. Bu yüzden alanında uzman olan ve nitelikli özel dersler veren öğretmenlerden uzun vadeli özel ders desteği alınmasını tavsiye ediyoruz. 

YKS'ye hazırlanırken dikkat edilmesi gereken ilk konuları kısaca açıklayalım:

Düzenli çalışma ritmi: YKS'ye hazırlanmak için düzenli çalışmak gerekir. Öğrencilerin haftalık programlarında ders saatleri, ders çalışma saatleri, soru çözme saatleri ve kitap okuma saatleri belirlenmelidir. Bu motamot haftanın her günü sabit saatlerle olmak zorunda değildir. Burada hedef çalışma saat sayısı ve soru çözme sayısı olması anlamlı olur. Ayrıca hedeflerin kademeli olarak revize edilmesi mümkünse periyodik olarak artırılması faydalı olacaktır. Hedefin gerisinde kalınan hafta kendi kendine hedef borcu alma gibi alışkanlıklar oturtulabilir. Örneği haftalık hedefin 1 saat gerisinde kalınmışsa sonraki hafta fazladan 1 saat daha fazla çalışmak gibi bir alışkanlık geliştirilebilir. Burada belirlenen hedefe giden yolda plana sadık kalmak kritik öneme sahiptir.

Bol soru çözme: YKS'de başarılı olmak için çok fazla soru çözmek gerekir. Öğrenciler soru çözdükçe soru çözme becerileri noktasında tecrübe kazanırlar ve bu tecrübeleri sayesinde hem doğru yapma sayıları hem de çözüm hızları artar. YKS'de her yıl bazı sorularda farklı soru tipleriyle veya bir soru tipinin farklı varyasyonlarıyla karşılaşılır. Öğrenciler, bu farklı soru tiplerini görmek ve çözmek için bol bol soru çözerek sorular üzerindeki tecrübeleri geliştirmelidir.

Sınav kaygısıyla mücadele etme: Sınav kaygısı, öğrencilerin başarılarını olumsuz etkileyen bir faktördür. Öğrenciler, sınav kaygısını azaltmak için çeşitli teknikler kullanmalıdır. Örneğin sağlıklı yaşam disiplini ve egzersizler sınav kaygısıyla mücadelede oldukça önemlidir. Beslenme, uyku düzeni, hareket ve nefes egzersizleri konularında bir düzen oluşturmak önemlidir. Ayrıca uzman eğitimciler, sınav kaygısı konusunda öğrencilerin özgüvenli ve motivasyonlu biçimde süreç geçirmeleri için profesyonel destek sunarlar.


Yeni Nesil Soruları Çözerken Nelere Dikkat Edilmeli?

YKS'de son birkaç yıldır yeni nesil sorulara ağırlık verilmektedir. Yeni nesil sorular, kısaca şöyle tanımlanabilir: Yorum gerektiren, problem çözme becerisi ve analitik düşünme yeteneğini ölçen soru türleridir.

Yeni nesil soruları çözerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar:

Soruyu iyi okuma: Yeni nesil sorularda, sorunun tüm detaylarını iyi anlamak ve verilen bilgilerin nasıl kullanılacağını kavramak çok önemlidir. Bu yüzden öğrencilerin dikkat egzersizleri yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Soru türüne göre çevik biçimde çözüm yolu bulma: Yeni nesil sorularda, her ders ve her konu farklı stratejiler vardır. Bazı sayısal branş sorularında problemin nasıl çözüleceği ile ilgili bilgiler metinde verilir. Örneğin formüller metin içinde verilebilir. Burada dikkat edilecek konu, çeldirici noktaların olup olmadığını kontrol etmek ve ardından verilen bilgilerle önceden edinilen stratejilerle çözüm yolunu belirlemektir. Tüm bunları bol soru çözerek elde eden bir öğrencinin çevik biçimde karar verme becerisi gelişmiştir.

Çözüm sonrası hızlı bir sağlama yapma: Soru çözümünün nihayete erip ermediği, yorumlamanın doğru yapılıp yapılmadığı ve gözden kaçabilecek çeldirici bir ifadenin olup olmadığı hızlıca kontrol edilir.


Classest'la Size Özel Nitelikli Bir Eğitim Yolculuğu

Classest olarak YKS hazırlık yolunda lise öğrencileri için kişiye özel nitelikli bir eğitim programları hazırlıyoruz. YKS özel dersleri kapsamında her öğrencimiz için şu hizmetleri sunarız:

Öğrenci değerlendirme: Öğrencilerin mevcut durumu hakkında bir değerlendirme yapılır ve eksikleri belirlenir.

Özel çalışma planı: Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda, özel bir çalışma planı hazırlanır.

Öğrenci takibi: Öğrencilerin ilerlemeleri takip edilir ve gerekli durumlarda çalışma planı güncellenir.

Classest olarak online özel derslerimizle size destek vermeye hazırız. Unutmayın! Classest'ta her öğrenci, akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirilir. Bu sayede tam da sizin ihtiyaçlarınızı bilen ve sizinle yakın frekansta iletişim kuran değerli bir öğretmenle potansiyeli yüksek bir eğitim programı alırsınız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • Lise Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Yoğun YKS hazırlık temposunda zamanınızı doğru şekilde değerlendirmenizi sağlamak için ve belirlediğiniz hedefler için profesyonel ve nitelikli bir eğitim programından yararlanmak için özel ders almanızda büyük fayda vardır.

 • Kimlere Lise Özel Dersi Verilir?

  YKS hazırlık yolunda profesyonel bir kişisel eğitimci desteğine ihtiyaç duyan her lise öğrencisine özel ders verilir. 

 • Lise Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  Lise özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (TYT Matematik, AYT Kimya, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • Lise Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.