5. Sınıf Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin ortaokul öğretmenleri arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle LGS' ye şimdiden hazırlanın!
Classest - 5. Sınıf Özel Ders
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin ortaokul öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
5. SINIF ÖZEL DERSLER Seçkin ortaokul öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin ortaokul öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Her branş için alanında uzman öğretmen topluluğumuzdan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

5. Sınıf Özel Ders

Çocuklar büyürken aileler için zor zamanlar hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor ama kendi kişilikleri oturmaya başladığında, özgürleşmek istediklerinde ebeveynler adeta zamanı tutmayı istemeye başlıyorlar. İşte 5. sınıf da tam böyle bir dönem. Çocuklarımızın yeni topluluklara karışmaya başladığı, büyüdüğünü hissettiği yaşların arifesi. Eğer 5. sınıfta bir çocuğunuz varsa ergen ebeveynliğine hoş geldiniz. Siz de çocukluktan yetişkinliğe geçişte çocuğunuza sorumluluk kazandırarak 8. sınıftaki sınavlara hazırlanma bilincine sahip olmasını isteyeceksiniz.

5. Sınıfta Özel Dersin Faydaları

5. sınıftayken yeni bir okulla ve yeni öğretmen çeşitliliği ile okula başlayan çocuklarımızın bu adaptasyon sürecinde özel ders almaları bu sürecin daha hızlı ve verimli geçmesi anlamında çok kıymetlidir. Ayrıca 5. sınıf özel ders desteğini çocuğunuzun yetkinliklerine uygun bir öğretmenden alarak ders çalışabilmesini sağlamak çok önemlidir.

Peki, 5. sınıftaki bir öğrencinin özel ders aldığında hayatına ne gibi yararları olur?

1) Bireysel İlgi ve Takip

5. sınıfta özel dersler ile çocuğunuza bireysel ilgi gösterilmiş olur ve düzenli akademik takip gerçekleşir. Birebir ve kendi ev ortamında yapılan özel dersler ile öğretmen, öğrencinin güçlü ve zayıf yönlerini daha yakından gözlemleyebilir ve çocuğunuzun ihtiyacına göre eğitim planını yapabilir.


2) Öğrenme Hızını Ayarlamak

Çocuklar, okulda kalabalık bir ortamda birçok uyarana maruz kaldığı sırada onların eğitimlerine olan ilgileri dağılabilmektedir. Okulda sınıf içinde her öğrencinin öğrenme hızı da bu sebeple farklılık gösterebilir. Özel dersler sayesinde çocuğunuza kendi öğrenme hızında ilerleme fırsatı tanınır ve bu sayede Classest Öğretmenleri çocuğunuzun konuları daha iyi anlamasına yardımcı olabilir.


3) Özel İhtiyaçlara Odaklanma

Yeni okul düzenine adapte olmakta zorlanan birçok çocuk için 5. sınıfta özel dersler çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Eğer çocuğunuzun belirlenen derslerde ya da örneğin 5 sınıf matematik özel ders konusu olan "Alan Ölçme" konusunda eksiği varsa Classest'tan tek ders alımı yaparak bile özel ders ihtiyacına yönelik bir çalışma yapabilirsiniz. 


4) Özgüven ve Motivasyon Artışı

Çocuğunuz ortaokulun ilk yılı olan 5. sınıfta özel ders aldığında iyi bir başlangıç sergileyeceği için özgüvenli bir şekilde derslerine devam etme imkanı kazanır. Özellikle 5. sınıf öğrencisi ergenliğin başında olduğu için bu çok önemlidir. 5. sınıfta alınan özel dersler sayesinde daha kısa sürede istediği başarıyı elde edebilir. Bu sayede öğrencinin genel akademik motivasyonunu yükseltecektir. 


5) Sınavlara Hazırlık

5. sınıf çocuklar için henüz genel sınav hazırlık yılı değildir ancak o yıl ki akademik başarısı için özel ders almanız hem okul sınavlarına hazırlanmasında büyük kolaylık sağlayacaktır hem de başarı skoru arttıkça sınav yılına kadar daha azimli bir şekilde çalışmaya başlayacaktır. Kısacası özel dersler, çocuğunuzu sınavlara daha etkili bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olur. Okul sınavlarına hazırlık aşamasında öğrencinin eksik olduğu konular çalışılarak bu konulara yoğunlaşmak sınavlardaki başarıyı arttıracaktır.


6) Öğrenme Stillerine Uygunluk

Her öğrenci farklı öğrenme tercihlerine ve yeteneklerine sahiptir. Bu nedenle bireysel öğrenme süreçleri her geçen gün önem kazanmaktadır. Özel dersler bu konuda önemli bir öğretim metodudur. Classest, her öğrencinin öğrenme stiline uygun olan öğretmenlerle eşleştirme yapar ve çocuğunuzun öğrenme stiline en uygun olan öğretme yöntemlerini belirleyerek çocuğunuza harika bir takviye eğitim olanağı sunar. Öğrenci velilerinin hassas olduğu konulardan birisi çocuklarının yabancı dil öğrenimidir. Classest'tan alacağınız 5. sınıf ingilizce özel dersleriyle hem dil becerileri (konuşma, dinleme, vb) hem de sınavlar için önemli bir kazanım elde edebilirsiniz.


7) Disiplin ve Sorumluluk

Çocuklar, özel derslerle kendilerine özel bir çalışma programına sahip olacağı için öz sorumluluk duygusu daha fazla olacaktır. Bu sayede de bireysel disiplin kabiliyetine ulaşması daha hızlı olacaktır. Özel dersler özellikle 5. sınıf öğrencileri için düzenli çalışma alışkanlıkları, disiplin ve sorumluluk duygusu kazandırmak açısından çok kıymetlidir. Öğrenci, özel derslere düzenli olarak katıldığında ve verilen görevleri tamamladığında, bu alışkanlıklar genel öğrenme sürecine de yansıtacaktır. Bu durum sayesinde de akademik başarısı artacaktır.


5. Sınıfta Özel Ders Alırken Verilmesi Gereken Stratejik Kararlar 

5. sınıf bir öğrenci için özel ders aldırmak istediğinizde bunun hedeflerini de iyi belirlemenizde yarar vardır. Bu hedefleri belirlerken dikkat etmeniz gereken konular; 5. sınıf için özel dersin içeriği ne olacak? Bu çalışma, sınıf notlarına etki edecek mi? Bu soruları kendi özel ihtiyaçlarınıza göre genişleterek strateji belirleyebilirsiniz. Özetle; Belirli bir sınava hazırlık için ya da  bir sertifikaya hazırlık gibi farklı faktörlere odaklanabileceğiniz bir strateji ile çocuğunuza 5. sınıfta özel ders aldırabilirsiniz.


1) Dersleri ve Konuları Belirleme

Çocuğunuz için özel dersin içeriğini belirlerken, çocuğunuzun ihtiyacı olan veya daha fazla desteğe gerek duyduğu konulara odaklanabilirsiniz. Bu sayede dersin daha etkili olmasını ve çocuğunuzun eksikliklerinin gidermesine yardımcı olacak bir özel ders alımı yapmış olursunuz.


2) Öğretmeni Belirleme

Özel ders alımlarında en önemli karar öğretmen aşamasıdır. Bu konuda çok dikkatli olmalısınız. 5. sınıf bir öğrenci ile çalışacak öğretmenin deneyimi, dersi özellikle öğretme yöntemlerine olan hakimiyeti, sahip olduğu referansları ve çocuğunuzla uyumlu olması bir özel dersten alacağınız verimliliği etkileyen en önemli unsurlardandır.

5. sınıfta özel ders veren bir öğretmenin öğretim materyallerini etkili ve aktif bir şekilde kullanması çok önemlidir. Bunun yanında öğretmenin çocuğunuzun ilgisini çekecek şekilde dersi anlatması, öğrenme sürecini daha eğlenceli ve etkili kılacaktır. Çocuğunuzun özel ilgi alanlarına göre oyunlar, interaktif aktiviteler ve günlük yaşamdan örnekler kullanarak anlatım yapan bir öğretmenle ders çalışması öğrenme motivasyonunu arttıracaktır.


3) Program Oluşturma

5. sınıflar için verilen özel derslerin en güzel yanlarından birisi, ortaokulun başlangıcında uzun soluklu düzenli bir programın oluşturulması ve bu sayede çocuğunuzun istikrarlı bir şekilde başarıya giden yolun çizilmesi gerçekleşecektir. Düzenli çalışma disiplinine sahip olan bir 5. sınıf öğrencisinin bilgiyi pekiştirme ve öğrenme sürecini daha etkili hale getirecektir.


4) Stratejinin Önemi

Bu bilgiler ışında alacağınız stratejik kararlar, çocuğunuzun 5. sınıfta özel ders alırken daha iyi bir öğrenme deneyimi yaşamasına yardımcı olacaktır. Ancak unutmayın ki her çocuğun öğrenme tarzı farklıdır. Bu nedenle 5. sınıfta özel ders seçiminde çocuğunuzun özel ihtiyaçlarına göre tercihlerinizi uyarlamak önemlidir.

Classest İle 5. Sınıfta Değerli Bir Eğitim Yolculuğu

Classest, online bir eğitim platformu olarak kullandığı yapay zeka alt yapısı sayesinde çocuğunuzun doğru, ihtiyacınıza uygun nitelik ve becerilerdeki öğretmenle eşleşmesini sağlar. Bu sayede aldığınız online özel derste en çok verimi kazanmış olursunuz. Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • 5. Sınıf için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  5. sınıfta öğrencinin ilkokuldan alışageldiği ders ve konular daha derinlemesine işlenir. Öğrencinin sayısal veya sözel derslerdeki bireysel öğrenme becerileri göz önüne alınarak bir strateji oluşturmakta fayda vardır. Öğrencinin mevcut akademik durumu, belirlenen hedefi ve hedefe ulaşmak için gerekli zaman göz önünde bulundurularak ders saati belirlenebilir. Ders saatini belirlemek için ihtiyaç duyduğunuz bir ders için özel ders başvurusu yaparak eşleşen Classest öğretmeninin tavsiyelerini dinleyebilirsiniz. 

 • 5. Sınıf Özel Dersi Almalı Mıyım?

  5. sınıf çocuğunuzun ortaokula adım attığı ilk yıl olduğu için LGS'ye giden yolda hem kendi sorumluluklarına olan hakimiyetinin artması hem de ergenlik döneminde özgüvenli şekilde okul hayatına devam etmesi açısından özel ders alması faydalı olacaktır. Eğitim yolculuğunuzda Classest'ın alanında uzman eğitimcilerden bireysel olarak alacağınız özel dersler sizi daha ileri taşıyacaktır. 

 • 5. Sınıf Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  5. sınıf özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Türkçe, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenci, yoğun sınav maratonu öncesinde olacağı için 7 ve 8. sınıftaki özel derslere oranla daha uygun bütçeler yeterli olabilir. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • 5. Sınıf Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.