10. Sınıf Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin lise öğretmenlerimiz arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin lise öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin lise öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. 10. sınıfta okula takviye dersleri, YKS, bursluluk sınavları ve diğer sınavlara hazırlık yolunda nitelikli özel dersler için buradasınız. Çünkü burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Sınava hazırlık yolunda planlı ve düzenli olarak size özel eğitim metodlarını belirleyerek ilerleyeceğiz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

10. Sınıf Özel Ders

10. sınıf ile öğrenciler, artık lise hayatına alışmış olup daha geniş konulara ve sorumluluklara merhaba derler. 9 ve 10. sınıflardaki konularla TYT  (Temel Yeterlilik Testi) müfredatı tamamlanmış olur. Özetle 10. sınıf, müfredat bakımından hem TYT hem AYT (Alan Yeterlilik Testi) temeli için çok büyük öneme sahiptir. Düzenli çalışmanın kavratıldığı 9. sınıf sonrasında artık öğrencilerin oturmuş bir çalışma düzeni olmalıdır. Çünkü hem YKS hem de üniversiteye yolda daha önemli bir sürece geçilmiştir. 


10. Sınıfta Özel Ders Almanın Faydaları

TYT, üniversite okumak isteyen herkesin katılması gereken bir sınavdır. TYT’den alınan puanın AYT’ye etkisi büyüktür. Tüm bunları ele aldığımızda bir 10. sınıf öğrencisinin günlük çalışacağı dersler ve konuların çalışma planı doğru şekilde hazırlanmış olmalıdır. Ağırlıklı olarak Türkçe ve Matematik puanları ele alınır. Bu yüzden özellikle 10. sınıf Matematik ve Türkçe dersleri için özel ders alınması düşünebilir.


10. sınıfta özel ders almanın temel faydalarına değinelim:


1) Özel Derslerle 9. Sınıftan Kalan 10. Sınıfta Devam Eden Eksikler Giderilir ve TYT İçin İyi Bir Çalışma Oluşturulur

Özel dersler öğrenciler kendilerine özel bir hızda ve kendilerine özel olarak eksik görülen tüm alanlarda destek alma imkanına sahiptir. 10. sınıf özel derslerde öğrencinin temel kavramları öğrendikten sonra bilgi yorumlama ve problem çözümü becerilerinin geliştirilmesi sağlanır. Bu çalışmalar neticesinde öğrenci, varsa konu eksikleri giderildikten sonra hem okul derslerine iyi bir takviye desteği almış olur hem de TYT için iyi bir çalışma sağlamış olur.


2) Ders Çalışırken Verim Artar ve Soru Çözme Hızı Artırılır

10. sınıfta verilecek özel derslerde kazanım çalışmaları hızlıca tamamlanır, yeni nesil soru çözüm teknikleri kavratılır. Sınavlarda önemli bir güç olan zaman yönetimi noktasında proesyonel bir antrenman yapılmış olur.


3) TYT İçin Özgüven Yüklenir

Düzenli özel ders çalışmaları sayesinde TYT'deki eksiklerin kapatıldığı ve konu bazlı birçok soru türüne olan hakimiyetinin geliştiğini gözlemleyen bir öğrenci için güçlü bir özgüven yüklemesi yapılmış olur. Bu da AYT performansını da olumlu etkileyerek YKS için her şeyin yolunda ilerlemesini sağlayabilir.


10. Sınıfta Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok 10. sınıf öğrencisi gençliğinin verdiği enerjisiyle hem pozitif hem de negatif duygular yaşayabilir. Bu zamanlarda ebeveynleri büyükleri olarak ışıltıları parlayan bu öğrencilerimizin dilinden anlayan ve rehberlik eden rol modellere ihtiyaçları vardır. Bu süreçte bir ebeveyn ve bir büyük olarak öğrencinin akademik kariyerini desteklemek için doğru kararlar alınmalıdır. Haliyle bu noktada uzman eğitimcilerden alınacak özel ders destekleri mutlaka fayda sağlayacaktır.


Özel ders hizmeti alırken dikkat edilecek birkaç konu üzerinde duralım:


1) Öğrenci İçin Doğru Öğretmenler Seçilmelidir

Bir 10. sınıf öğrencisinin kendi dilinden anlayan ve ona rehberlik edebilecek potansiyelde olan alanında uzman ve deneyimli öğretmenlerden özel ders alması önemlidir. Bu yüzden öğretmen seçerken sadece öğrenci ve sizin istekleriniz dışında mutlaka objektif kararlar alınmalıdır. 


Sözü gelmişken Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapıldığını söyleyelim.


2) Doğru Bir Ders Çalışma Planı Belirlenmelidir

TYT için eksiklerin kapatılacağı ve müfredat uyumuna dikkat edileceği bir çalışma takvimi hazırlanmalıdır. Burada hedeflenen puan, üniversite, bölüm vs varsa özel derslerde o hedeflere giden doğru bir haftalık ve aylık çalışma programı ortaya konulmalıdır. İyi bir plan, hem TYT hem de AYT aşamalarında 10. sınıf öğrencisinin elini kuvvetlendirecektir. Bu çalışma planlarını özel ders öğretmeni oluştururken bu plan çerçevesindeki ilerlemeyi de gözlemlemeli ve iyi bir takip yapmalıdır.


3) Kısa ve Uzun Vadeli Hedefler Belirlenmeli

Özel derslerde yapılan YKS, TYT, AYT için çalışma planlarının yanında iyi bir kariyer hedefi ve gelecek planları noktasında da destekler verilmelidir. Uzun vadeli hedeflerle 10. sınıf öğrencisi, gemisini ilerletirken ileride kuracağı hayatın da farkındalığına sahip olmalıdır. 


Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan Türkiye'nin en seçkin öğretmen topluluğundan bu konuda destek almanızı tavsiye ediyoruz.


Classest'tan Özel Ders Alarak Nitelikli Eğitim İmkanına Sahip Olun

Classest olarak öğrencilerimiz için online ortamda nitelikli öğretmenlerle özel dersler sağlıyoruz. Yeni nesil sorular üzerinde YKS hazırlık çalışmaları yaparken her öğrencimiz için şu avantajları sağlarız:


1) Uzman ve Deneyimli Öğretmenlerle Çalışırsınız

Classest, Türkiye'nin en seçkin lise öğretmen topluluğuna sahiptir. Öğrenciler, online ortamda kendi evlerinde nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her 10. sınıf öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.


2) Kişisel Bir Çalışma Programına Sahip Olursunuz

Classest olarak, lise öğrencilerimizin ihtiyaçlarına ve uygun zamanlarına göre bir çalışma programı hazırlarız. Bu sayede, hem verimli hem de yorucu olmayan bir takviminiz olur.


3) Doğru Ders Materyalleriniz Olur

Classest'taki lise öğretmenleri akredite edilmiş ders materyallerini ve kitapları sizin için derler. Öğretmenler, kurs süreci içerisinde hem ilerlemenize göre hangi kaynakları seçmenize hem de o kaynaklar üzerinde nasıl çalışacağınıza yardım eder.


4) Doğru Stratejilerle Motivasyonlu Şekilde Çalışırsınız

Classest'ta alanlarında uzman lise öğretmenleri ile 10. sınıfta hedeflediğiniz üniversite hayatı için doğru bir çalışma strateji belirleyebilirsiniz. 


Özetle, Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • 10. Sınıf Özel Dersi Almalı Mıyım?

  YKS'ye hazırlık, 4 seneyi kapsayan bir süreçtir. Bu yüzden 10. sınıf, özelikle TYT için kritik öneme sahiptir. Düzenli ve verimli çalışma süreci oturmak için ve bu süreci daha az yorularak atlatabilmek adına Classest'tan özel ders alabilirsiniz.

 • 10. Sınıf için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  Hem okula takviye çalışmalarının yapılması hem de YKS için temel becerilerin kazanılması için sayısal dersler haftada 2 seans ve sözel derslerde haftada 1 seans yeterli olabilir. Elbette ihtiyaçlarınıza göre ve sınav haftalarında bu seans sayılarını değiştirebilirsiniz. 

 • 10. Sınıf Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  10. sınıf özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Türkçe, Fizik, Kimya, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • 10. Sınıf Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.