7. Sınıf Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin ortaokul öğretmenlerimiz arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin öğretmenler arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin öğretmenler arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. 7. sınıfta okula takviye dersleri, LGS, bursluluk sınavları ve diğer sınavlara hazırlık yolunda nitelikli özel dersler için buradasınız. Çünkü burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Sınava hazırlık yolunda planlı ve düzenli olarak size özel eğitim metodlarını belirleyerek ilerleyeceğiz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

7. Sınıf Özel Ders

7. sınıf müfredatında yer alan konular, LGS sorularında yer alan bazı konularla bağlantılıdır. Bu yüzden 7. sınıf, LGS’ye hazırlık dönemi ile doğrudan ilişkilidir. İyi bir lise ve hatta iyi bir üniversite hedefiniz mevcutsa çok yoğun bir tempoya girmeden 7. sınıfta LGS'ye ön hazırlık yapmanın faydası olacaktır. Hem 7. sınıf derslerine çalışmak hem de LGS'ye ön hazırlık yapmak için karmaşık bir çalışma sürecine girmeden ilerlenebilir. Bu süreçte yıllardır süregelen LGS soru türleri ve en çok üzerinde durulan soru çözme becerilerini kazanmak için ağırlık verilebilir. Bu süreçte özellikle yeni nesil sorular üzerinde deneyim kazanmak önemlidir. 7. sınıfta özel ders almanın faydalı olabileceğini düşünüyoruz.


7. Sınıfta Özel Ders Almanın Faydaları

Belirlenen hedefler için doğru çalışma stratejileri belirlemek önemlidir. 7. sınıfta özel ders almak, okul derslerine takviye çalışmaları yaparak hem okul notları hem de LGS öncesinde edinilecek özgüven için faydalı olacaktır.

7. sınıfta özel ders almanın temel faydaları:

1) Kişiye Özel Bir Programla Eksikler Giderir

Her öğrenci, farklı öğrenme hızlarına ve ihtiyaçlarına sahiptir. Özel dersler sayesinde öğrenciler, kendi öğrenme hızlarında her ders için edinmesi gereken kazanımları tamamlayabilir. 7. sınıfta verilen özel dersler, öğrencilerin sınav haftalarında eksiklerini gidermesine ve konuların doğru bir stratejiyle pekiştirmesine yardımcı olur. Özel derslerle özellikle LGS hazırlık döneminde yaşanan yoğunluk öncesinde iyi bir akademik temel atılmış olacağını düşünüyoruz.

2) Sınavlarda Doğru Cevap Verebilme Hızını Artırır

Sınavlarda temel olarak okuma, anlama, mantık yürütme ve çözümleme becerileri ölçülür. Sınav anında soru çözerken edinilmesi gereken bir beceri de zaman yönetimidir. Sınav türüne göre değişen yöntemlerle bu becerinin kazanılması ve geliştirilmesi çok önemlidir. 7. sınıfta verilen özel derslerde derse ve konuya göre değişen soru çözme tekniklerinin öğretilir. Bu da öğrencinin sınav anında hızını artırmasına yardımcı olur. Özellikle yeni nesil soruların karmaşık gelebilecek metinleri arasında kaybolmadan 7. sınıf matematik özel dersleri alarak doğru analiz - sentez becerilerileriyle hız kazanılabilir.

3) Özgüven Geliştirerek Motivasyon Sağlar

Okul derslerinin öncesinde veya sonrası alacağınız 7. sınıfta özel dersler takviyeleriyle hem sınıf içi hem de LGS gibi kapsamlı sınavlara hazırlık yolunda öğrencilerin özgüvenlerinin artması sağlanabilir. Bu sayede de öğrencinin okul çağında hedeflerine giden yolda motivasyonunu olumlu yönde etkilenir.


7. Sınıfta Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğrenciler, ortaokul döneminde çocukluk ve erken gençlik dönemi arasında "Ergenlik" olarak ifade ettiğimiz döneme girerler. Bu dönemde öğrencilerin karakterleri yavaş yavaş şekillenirken okul dönemi içerisinde dış uyaranların etkisinde kalabilir. Öğrenciler için ilgi alanları yönünden karmaşıklaşan bu dönemde hedefleri için dikkatlerini rahatlıkla toparlayabilecekleri ve eğitimlerine olan motivasyonlarını tesis edebilecekleri altyapıyı sağlamak için özel dersler çok faydalı olacaktır.

Peki 7. sınıfta özel ders alırken nelere dikkat edilmelidir?

1) İhtiyaçların Belirlenerek Doğru Öğretmenlerle Başlanmalı

7. sınıfta özel ders alırken, alanında uzman, eğitim formasyonuna sahip deneyimli bir öğretmenle başlamak kritik öneme sahiptir. Öğretmenin, uzman olduğu alandaki akademik deneyimleri, çalışma öz disiplini, öğretim metotlarının zenginliği, öğrencilerine yaklaşım biçimleri çok önemlidir. Bu konularda öğrencinin ilgisine ve ihtiyaçlarına göre objektif bir seçim yapılmalıdır. Tam da bu noktada Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapıldığını söyleyelim.

2) Ders Çalışma Planı İçin Doğru Bir Şablon Belirlenmeli

Liseye henüz 1 kademe daha uzak görülse de 7. sınıftaki öğrencilerin ders çalışmaları için zaman planlarının doğru bir şablona oturtulması ilerideki yıllar için işleri kolaylaştırır. Bunun için öğrencinin ihtiyaçlarını, hafta içerisindeki tekrar eden uygun zamanları, kendine ve sosyal çevresine ayırabileceği zamanları doğru tespit etmek gerekiyor. Bu tespitleri yaparken rehberlik veya öğrenci koçluğu alanında uzman öğretmenler tarafından özel dersler öncesinde destek alınmalıdır. Çalışma planı ile öğrencinin takvimdeki ilerleyişi yine özel ders süreçlerinde gözlenmelidir. Classest öğretmenleri, eğitim koçluğu alanında akredite edilmiş uzmanlardır ve her öğrenciye özel bir plan hazırlarlar. 

3) Gerçekçi Hedefler ve Bu Hedefler İçin Doğru Stratejiler Belirlenmeli

7. sınıftaki bir öğrencinin yavaş yavaş neleri hedeflediğini ve hangi hedeflere ulaşmayı daha fazla istediğini belirlemesi faydalı olacaktır. Bu hedefleri konuşurken sözün arasında söylemek veya kağıt üstünde yazmak kolaydır. Ancak önemli olan bu hedeflerin hangilerinin daha anlamlı olacağı ve daha gerçekçi hedefler olduğunu saptayabilmektir. Bu noktada hem doğru hedefler belirlemek hem de bu hedeflere giden yolda doğru stratejiler belirlemek için 7. sınıfta özel ders almaya başlandığında çalışma yapılmalıdır. Bu stratejiler hayatın akışında bazı değişikliklere uğrayabilir veya öğrencinin kararlarında değişiklikler olabilir. Bu noktada da özel derslerde bu stratejilerin dinamik olarak güncellenmesi gereklidir. Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan Türkiye'nin en seçkin öğretmen topluluğundan destek almanızı tavsiye ediyoruz.


7. Sınıfta Nasıl Çalışılmalı?

Konuyu birkaç madde ile toparlayalım:

1) Düzenli Olarak Çalışılmalı

Öğrencinin hayalindeki lise ve üniversiteye giden yolda düzen en kritik unsurdur. Aynı zamanda öğrencilerin gün içerisindeki çalışma saatleri kaba taslak belirli olursa öğrenciler, arkadaşlarına ve kendilerine daha fazla zaman ayırabilir. Düzenden uzak ilerleyen dağınık çalışmalar, hem gün içinde ders çalışma saatlerini artırır hem de günün verimliliğini azaltır. Bu yüzden öğrencinin keyif alabileceği bir düzen oluşturmak çok faydalı olacaktır. Öğrenciler doğal olarak sabit çalışma periyotlarından sıkılabilir, bunalabilir. Çünkü haklı olarak uzun soluklu devam eden bu düzende hayat monotonlaşabilir. Bu yüzden öğrenciler hayatlarındaki değişikliklere göre ve ilgi alanlarına göre bu düzeni uygun gördükçe değiştirebilir. Tabi bu değişikliklerde anahtar konu, bu değişiklerin öğrencinin hayal ettiği akademik hedeflerinden uzaklaştırmamasıdır. Bu aşamada öğrenciler 7. sınıfta özel dersler alırken iyi bir düzen oluşturabilir ve bu devam eden destekle bu düzende değişiklikler yapabilir.

2) Kaliteli ve Öğrenciye Uygun Kaynaklar Kullanılmalı

MEB, öğretmenler ve eğitim kurumları tarafından onaylanmış çalışma kaynakları ile çalışılmalıdır.  Aynı zamanda kaynakların anlatım metotları ve zorluk seviyeleri bakımından öğrenci için uygun kaynaklar belirlemekte fayda vardır. Hem doğru kaynakların belirlenmesi hem de bu kaynaklar üzerindeki çalışma akışının belirlenmesi için 7. sınıfta özel ders alabilirsiniz.

3) Bol Bol ve Ritmik Şekilde Soru Çözülmeli

Öğrenci kavradığı her konu için kolaydan zora doğru bir soru çözme ritmi oluşturmalıdır. Bu sayede öğrenci her konuda karşılaşabileceği birçok soru türüne hakim olarak sınavlardaki başarı puanını artıracaktır. Öğrenci bir konuyu kavramış ve o konu üzerinde yeterli soru çözmüşse artık yeni konuya ağırlık vermelidir. Çünkü amaç kesinlikle çözülen soru sayısı değil her konuda yeterince soru çözülmesidir.

4) Uygun Bir Ders Çalışma Ortamı Hazırlamalı

Ders çalışırken çalışma masasındaki dikkat dağıtıcı unsurları kaldırmak öğrencinin performansını olumlu yönde etkileyecektir. Masada kesinlikle akıllı cihazlar, dikkat dağıtıcı ışık  ve ses gürültüsü çıkartan cihazlar, fazladan kalem, silgi, defter, kitap vs kaldırılmadır. Eğer şartlar uygunsa öğrencinin sessiz ve iyi ışık alan bir odada çalışması çok faydalıdır. 


Classest'tan 7. Sınıfta Özel Ders Almanın Avantajları

Classest olarak öğrencilerimiz için online ortamda nitelikli öğretmenlerle özel dersler sağlıyoruz. LGS öncesi dönemde ve yeni nesil sorular üzerinde çalışma yaparken her öğrencimiz için şu avantajları sunuyoruz:

1) Uzman ve Deneyimli Öğretmenlere Evinizin Konforunda Ulaşırsınız

Classest, Türkiye'nin en seçkin öğretmen topluluğuna sahiptir. Öğrenciler, online ortamda kendi evlerinde nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.

2) Size Özel Çalışma Programınız Olur

Classest olarak, öğrencilerimiz ihtiyaçlarına ve uygun zamanlarına göre bir çalışma programı hazırlarız. Bu sayede, hem verimli hem de yorucu olmayan bir takviminiz olur.

3) Doğru Kaynaklarla İlerlersiniz

Classest öğretmenleri, doğrulanmış yayınları ve ders kaynaklarını sizin için hazırlar. Öğretmenler, süreç içerisinde hem ilerlemenize göre hangi kaynakları seçmenize hem de o kaynaklar üzerinde nasıl çalışacağınıza yardım eder.

4) Doğru Stratejilerle Motivasyonlu Şekilde Çalışırsınız

Alanlarında uzman Classest öğretmenleri ile 7. sınıfta LGS yolunda doğru bir çalışma strateji belirleyebilirsiniz. Classest öğretmenleri, uzun soluklu yolculukta motivasyonunuzu koruyarak hedefinize ulaşmanıza yardımcı olurlar.

Özetle, Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • 7. Sınıf Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Yoğun LGS dönemi öncesinde 7. sınıf, kritik bir basamaktır. Yoğun tempoya daha verimli şekilde girmek ve bu süreci daha az yorularak atlatabilmek adına Classest'tan özel ders alabilirsiniz.

 • 7. Sınıf için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  Hem okula takviye çalışmalarının yapılması hem de LGS öncesi temel becerilerin kazanılması için sayısal dersler haftada 2 seans ve sözel derslerde haftada 1 seans yeterli olabilir. Elbette ihtiyaçlarınıza göre ve sınav haftalarında bu seans sayılarını değiştirebilirsiniz. 

 • 7. Sınıf Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  7. sınıf özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • 7. Sınıf Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.