Lise Hazırlık
Özel Dersleri İçin Buradasınız!

Seçkin öğretmenler arasından sizin için belirlenmiş en uygun ortaokul öğretmenleriyle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin lise hazırlık öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin lise hazırlık öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin lise hazırlık öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Ve her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

Lise Hazırlık Özel Ders

Ortaokul serüveninin son döneminde lise hazırlık evresinin telaşesi başlar. Akademik kariyerin şekilleneceği, üniversiteye giden yolun yaklaşacağı ve gelecekte çalışılması hedeflenen meslek veya mesleklerle ilgili konuların tartışılacağı önemli bir dönemdir. 

Her yıl düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ile 8. sınıf öğrencileri lise tercihlerini bu sınavdan elde ettiği puanlara göre belirlerler. Bu süreçte birçok öğrenci, başarısının artırması, eksikliklerinin hızlıca giderilmesi ve istediği bir liseyi doğru stratejilerle kazanması için özel ders almak istemektedir. 


İşte lise hazırlık sürecinde özel ders almak isteyenler için tavsiyelerimiz:


1. Bireysel İhtiyaçlara Uygun Ders Seçimi

Her öğrencinin güçlü ve zayıf yanları farklıdır. Bu nedenle, lise hazırlık sürecinde özel ders almak isteyenlerin öncelikle bireysel ihtiyaçlarını belirlemeleri önemlidir. 

Hangi Derslerde Ne Kadar Destek Gerekiyor?

Öğrencinin hangi ders için ne kadar seans özel ders alması gerektiği belirlenmelidir. Bunun için özellikle Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe ve T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinde alacağı takviye dersleri, haftalık programı, derslere paralel çalışma takvimini doğru şekilde belirlemek gereklidir. Öğrencinin elinin güçlü olduğu derslerde bireysel çalışmalarla ve takviye gereken derslerde ağırlık vermesi gerektiği durumlarda uzman desteği alınmalıdır. Bu süreçte Classest ekibi ve öğretmenleri uygun ders seçimlerinizde profesyonel destek vermektedir. Classest'ta her ders için haftalık seans ve çalışma ihtiyaçları belirlenir.

Hangi Konularda Ne Kadar Çalışılmalı?

Öğrenci için konuların kolaylığına ve zorluğuna göre kaç seansta sonraki konuya geçileceği ve ne kadar süre çalışılacağı esnek olarak belirlenmelidir. Hem genel olarak birçok öğrencinin zorlandığı konular göz önünde bulundurulmalı hem de LGS'de sık rastlanan ve puan değeri yüksek olan konulara ne kadar ağırlık verileceği de belirlenmelidir. Bunun için geçmiş sınav istatistikleri ele alınmalıdır. Bu noktada Classest eğitimcileri hem özel ders öğretmenliği hem de geçmiş sınav dönemlerinde gelen deneyimleri ile öğrencilerine uzman desteği sağlamaktadır.


2. Deneyimli ve Uzman Öğretmen Seçimi

Özel ders sürecinde öğretmenin rolü büyüktür. Deneyimli ve uzman öğretmenler, öğrencinin ihtiyaçlarına uygun bir program oluşturabilir, motivasyonunu artırabilir ve başarıya giden yolda rehberlik edebilirler.

Öğrenci İçin Doğru Öğretmen Belirlenmeli

Öğrencinin verimli öğrenme modellerine, hazırbulunuşluk ve ön bilgi düzeyine göre doğru bir ortaokul öğretmeni belirlenmelidir. Öğretmen belirlerken öğrencinin ve velisinin istekleriyle birlikte mutlaka objektif kararlar alınmalıdır. Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapılmaktadır.

Öğretmenler Akredite Edilmiş Olmalı

İlgili öğretmenin eğitim formasyonuna sahip olması, yetkin kişi ve kurumlarca akredite edilmiş olması, sınavlara hazırlık deneyimine sahip olması ve öğrencilerinin duygu durumlarına hakim olması çok önemlidir. Diğer türlü deneyimsiz ve akredide edilmemiş bir özel ders veren kişiyle çalışan öğrenci için kısa vadede olumlu gözüken faydalar elde edilse de uzun vadede büyük zararı dokunabilir. Classest, alanında uzman ve deneyimli ortaokul öğretmenlerine sahiptir. Her öğretmen seçici bir kabul sürecinden geçer. Ayrıca öğretmenlerin Classest'taki performansları ve memnuniyet verileri analiz edilir. 


3. Stratejik Bir Sınav Hazırlığı

Türkiye'de liseye girişte Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavından elde puan çok önemlidir. 8. sınıfta okul derslerinin de devam ettiği bir süreçte hem okulu hem de sınava hazırlık maratonunu verimli biçimde sürdürmek gereklidir. Aynı zamanda sınavda elde edilmesi hedeflenen puanı, hedeflenen liseleri ve üniversite adımlarını stratejik bir plan dahilinde yürütmelidir.

Sınav Formatına Uygun Strateji Belirleme

Her yıl Haziran ayında düzenlenen LGS için geriye dönük birçok bilgi mevcut. Örneğin, "Hangi derslerde hangi konulardan ne kadar soru çıkıyor?", "Soru türüne göre zorluk durumları neler?" gibi soruların cevapları mevcuttur. Bu bilgilere dayanarak ve sınav formatını bilerek öğrencinin ihtiyaçları ve mevcut durumuna göre doğru bir hazırlık stratejisi belirlenmelidir. Classest'ta ilk tanışma dersinden sınava kadar olan süreçte her öğrenciye özel bir strateji yapılmaktadır.

Doğru Çalışma Kaynakları Edinme

Eğitim piyasasında sayısız çalışma kaynağı, deneme sınavı kitapçıkları, çözümlü soru bankları, vs yer almaktadır. Bu kaynaklar arasından yalnızca akredite edilmiş olanları ve öğrenci için uygun olanlarının belirlenmesi oldukça önemlidir. Hem öğrencinin değerli vaktini uygun olmayan kaynaklarla harcamamış olmalı hem de öğrencinin akademik yönden ilerlemesini sağlamalıdır. Her yıl LGS hazırlık çalışmaları içeren çok değerli ve güncel kaynaklar yayınlanmaktadır. Bu kaynakların hangilerinin öğrenci için uygun olduğunu belirlemek için Classest öğretmenlerinizden destek alabilirsiniz.


4. Etkili Ders Çalışma Teknikleri

Lise hazırlıkta özel ders almak, sadece öğretmenin anlattıklarını dinlemek değil, aynı zamanda öğrencinin bireysel çabalarını da içerir. Öğretmenin ders öncesi ve sonrasında yapılmasını istediği görevleri ve ödevleri zamanında eksiksiz biçimde tamamlamak çok önemlidir. Öğretmenler de ödevlerle pekiştirmeyi sağlayarak sonraki konuya geçmek için öğrencinin hazır olup olmadığını gözlemleyebilir.  Etkili ders çalışma teknikleri geliştirmek, düzenli ve planlı bir şekilde konuları gözden geçirmek lise hazırlık sürecinde kritik öneme sahiptir.

Doğru Bir Çalışma Takvimi Hazırlanmalı

Lise hazırlık süresince özellikle LGS hazırlık maratonunda uzun soluklu bir çalışma dönemi bizi beklemektedir. Bu dönemde öğrencilerin sınavdan çıkana kadar motivasyonunu koruması gerekmektedir. Gençliğin ilk evrelerinde öğrenciler hem mental hem de fiziksel olarak zinde kalmalarını sağlamak zordur. Bu yüzden her haftaya özel esnek çalışma takvimi hazırlanmalıdır. Çalışma programı oluştururken, öğrenciler günlük, haftalık ve aylık hedefler tartışılmalıdır. Öğrenci yorulduğunda veya mola sayısını artırmak istediğinde sonraki haftalardaki durumlar göz önünde bulundurularak dinamik şekilde planlama yapılmalı. Öğrenci için motamot ders çalışacağı program hazırlanmasının yerine içerisinde dikkatini toplayabileceği küçük hobilerinin, sosyal aktivitelerinin de yer aldığı saat aralıkları da belirlenmelidir. Bayramlar, tatil günleri, stres atmaya yönelik aktivitelere de yer verilebilir. Bu noktada Classest öğretmenleri öğrencileri için kişiye özel ve esnek program oluşturmada uzman desteği sağlamaktadır.

Düzenli Tekrarlarla Bol Soru Çözülmeli

Belirlenen hedefler doğrultusunda bir çalışma programı oluşturmak ilk adımdır. Bu adımı uygulamak programın hazırlanmasından kesinlikle daha önemlidir. Bu yüzden bu hedeflere ulaşmak için öğretmenin verdiği ödevlerin zamanlarına riayet edilmeli, düzenli konu tekrarı yapılmalı, düzenli deneme sınavları çözülmeli. Böylece her konu özelinde bilgilerin kalıcı hale gelmesi sağlanmalıdır. Ders çalışırken geriye dönük tekrar yapmanın birçok yöntemi vardır. Konu özelinde veya kişinin öğrenme modeline göre Classest öğretmeninizle bu çalışma ve tekrar yapma tekniğini birlikte belirleyebilirsiniz.


5. Classest'tan Faydalanma

Classest'ta öğrencilere istedikleri zaman istedikleri yerden bire bir özel ders alma imkanı sunulur. Her kurs sürecinde motivasyonlarının devam etmesi için her öğrenciye özel destekler sunulur. Bunlardan bahsedelim:

Uzman ve Deneyimli Öğretmenlerden Ders Alma İmkanı

Classest, alanında uzman ve deneyimli ortaokul öğretmenlerine sahiptir. Bu sayede, öğrenciler kendi ev ortamında nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.

Kişiye Özel Ders Planıyla Birlikte Çalışma Programı

Classest, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kişiye özel ders planları hazırlar. Bu sayede, ders saatleri verimli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılır.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Destekleri

Her öğrencinin akademik durumu, öğrenme modeli, duygu durumu, hayalleri ve hedefleri farklı farklıdır. Bu noktada onlara doğru destekler sağlamak gerekecektir. Sadece eğitim hayatları için değil öğrencilerin bireysel farkındalıkları için de desteğe ihtiyaç duyabilirler. Her iki ihtiyaç için de Classest eğitimcileri ve koçları öğrencilerine esnek destekler sunmaktadır.


Özetle, lise hazırlık özel ders ihtiyaçlarınız için Classest'tan alacağınız desteklerle nitelikli bir eğitim hizmeti alırsınız. Classest olarak Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • LGS Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Yoğun LGS hazırlık temposunda zamanınızı doğru şekilde değerlendirmenizi sağlamak için ve belirlediğiniz hedefler için profesyonel ve nitelikli bir eğitim programından yararlanmak için özel ders almanızda büyük fayda vardır. Classest LGS hazırlık sürecinizde her zaman yanınızda.

 • Lise Hazırlık Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Yoğun LGS hazırlık temposunda zamanınızı doğru şekilde değerlendirmenizi sağlamak için ve belirlediğiniz hedefler için profesyonel ve nitelikli bir eğitim programından yararlanmak için özel ders almanızda büyük fayda vardır.

 • Kimlere LGS Özel Dersi Verilir?

  LGS hazırlık yolunda profesyonel bir kişisel eğitimci desteğine ihtiyaç duyan her ortaokul öğrencisine özel ders verilir. 

 • Kimlere Lise Hazırlık Özel Dersi Verilir?

  LGS hazırlık yolunda profesyonel bir kişisel eğitimci desteğine ihtiyaç duyan her ortaokul öğrencisine özel ders verilir. 

 • LGS Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  LGSk özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • Lise Hazırlık Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  Lise hazırlık özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • LGS Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

 • Lise Hazırlık Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.