6. Sınıf Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin ortaokul öğretmenlerimiz arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin ortaokul öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin ortaokul öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. 6. sınıfta okula takviye dersleri, LGS, bursluluk sınavları ve diğer sınavlara hazırlık yolunda nitelikli özel dersler için buradasınız. Çünkü burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Sınava hazırlık yolunda planlı ve düzenli olarak size özel eğitim metodlarını belirleyerek ilerleyeceğiz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

6. Sınıf Özel Ders

Ortaokulun ikinci senesinde öğrencinin 5. sınıfında olduğu gibi okul notlarını yüksek tutmak için okuldaki derslerine aktif katılması ve ev ödevlerini düzenli olarak yapması gerekmektedir. Üniversiteye giden yolda önümüze büyük hedefler koymuşsak düzenli olarak bol bol kitap okumalı ve sınavlara düzenli hazırlanmalıyız. 6. sınıfta LGS, lise ve hatta üniversite yıllarımızda da karşımıza çıkacak birçok konunun temelini oluşturan konular görülmektedir. O halde buradan şu çıkarımı yapabiliriz: Verimli bir ortaokul dönemi geçirerek ile iyi bir lise ve iyi bir üniversiteye giden yolun taşlarını döşemiş oluruz.

Bu süreçte hem okula takviye dersleri alırken hem de uzun vadeli planları gerçekleştirmek adına öğrenci için profesyonel bir destek alınabilir. Ortaokul dönemi öğrencilerin ihtiyaçlarını çok iyi analiz eden, her yıl geçmişten güncele müfredat yapısına hakim ve alanında uzman bir öğretmenden 6. sınıfta özel ders almak, öğrenci için mutlaka faydalı olacaktır.


6. Sınıfta Özel Ders Almanın Faydaları

Bir öğrencinin okul çağı bir defa gelmektedir. Bu dönemin verimli ve öğrenci için motivasyonu yüksek şekilde geçmesi için tam anlamıyla profesyonel bir destek alınması birçok fayda sağlayabilir.

1) Bire Bir Çalışmalarla Eksikler Giderilir

Biliyoruz ki her öğrencinin öğrenme hızı, ilgisi, mevcut akademik durumu ve ihtiyaçları farklıdır. Bu farklılıkların öğrencinin okul hayatı sonrasında onun en güçlü yanları olacağını unutmamalıyız. Bu yüzden her öğrencinin akademik gelişimini tek bir kalıpta desteklemek yerine onu hem tamamlayacak hem de daha ileriye götürecek özel öğretim metotları belirlenmelidir. Özel dersler sayesinde öğrenciler, kendi öğrenme hızlarında ilerleyebilir ve hedeflenen noktaya doğru zamanda ulaşabilirler. 6. sınıfta alınan özel derslerde eksikler tamamlandığında öğrenciler okulunda daha özgüvenli hisseder ve gelecek planları için daha motive olurlar. 

2) Çalışmalarda ve Sınavlarda Hızı Artırır

6. sınıfta verilecek özel derslerde soru okuma teknikleri, odaklanma çalışmaları, tekrar çalışmaları ve stratejik ilerleme planı destekleriyle öğrencilerin başarılı sonuçlarına paralel olarak sınavdaki hızlarının da arttığı görülecektir.

3) Özgüvenli Bir Süreç Tesis Edilir

Özel derslerde okul derslerinde ilerleyen konu öncesinde alınan temel altyapı ile öğrenci derslerinde daha bilinçli olarak katılımcı olacaktır. Bu sayede öğrencinin kendine olan güveni tesis edilecek ve öğrencinin sonraki dönemler için motivasyonu artacaktır.


6. Sınıfta Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yetişkinlik dönemine giden yolda öğrencilerin ergenlik dediğimiz dönemi ortaokul yıllarında etkisini gösterir. Öğrencilerin bu dönemde sorumlu oldukları alanlarda ilgilerini toparlamak güçleşebilir. Öğrencilerin hem duygusal hem de sosyal yönden birçok uyaran tarafından etkilenebileceği bu dönemde 6. sınıf için alınan özel dersler, akademik yönden oldukça etkili olacaktır. 

Burada dikkat edilecek birkaç konu üzerinde duralım:

1) Öğrenci İçin Doğru Öğretmenlerle Başlanmalı

6. sınıfta özel ders alırken, doğru ve profesyonel tecrübesi akredite edilmiş öğretmenlerle başlaması çok önemlidir. Öğretmenin, uzman olduğu alandaki akademik deneyimleri, iş ahlakı, yeni öğretim metotlarına hakimiyeti, anlatım biçiminin öğrenciye uyumu çok önemlidir. Bu yüzden öğretmen seçerken mutlaka objektif kararlar alınmalıdır. Sözü gelmişken Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapıldığını söyleyelim.

2) Doğru Bir Ders Çalışma Planı Belirlenmeli

6. sınıftaki öğrencilerin sıkılmadan ilerletebilecekleri bir ders çalışma düzeni olması çok önemlidir. Doğru ve sürdürülebilir bir plan 6. sınıf öğrencisinin sonraki senelerinde elini güçlendirecek formüllerden birisidir. Öğrencinin ihtiyaçlarını, ilgi alanlarını, çalışmak için müsait olduğu zamanlarını sakin bir kafayla belirlenmek gereklidir. Bu planı oluştururken bir uzman desteği işleri kolaylaştıracaktır. Uzman desteği sadece plan oluşturmakla sınırlı olmamalıdır. Yani bu destek içerisinde bu plan çerçevesindeki ilerlemenin gözlendiği bir destek de dahil olmalıdır. Classest öğretmenleri, eğitim koçluğu alanında akredite edilmiş uzmanlardır, her öğrenciye özel bir plan hazırlarlar ve düzenli ilerleme takibi yaparlar. 

3) Kısa ve Uzun Vadeli Hedefler Belirlenmeli

Bir ortaokul öğrencisinin hem aile hem de okul ortamında hayallerinin ve hedeflerinin konuşulduğu zamanlar olacaktır. Burada amaç, öğrencinin kendi hedeflerini gerçekçi ve olumlu bir zeminde belirleyebilme kabiliyetini kazandırmaktır. Bu hedefleri konuşurken 6. sınıf öğrencisi sözü abartılı noktalara götürebilir ve bu olağandır. Burada doğru strateji oluşturmak için özel derslerde 6. sınıfa özel hedefleri belirleme desteği verilmelidir. Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan Türkiye'nin en seçkin öğretmen topluluğundan destek almanızı tavsiye ediyoruz.


6. Sınıfta Nasıl Çalışılmalı?

5, 6 ve 7. sınıflar 8. sınıfta girilen yoğun dönem öncesi temellerin atıldığı dönemlerdir. 

Peki 6. sınıfta çalışırken nelere dikkat etmeliyiz?

1) Düzen Düzen Düzen...

Bir çocuk bir genç için düzen kurmak ve bunu devam ettirmek oldukça zorlayıdır. Öğrencinin düzensiz çalışmalar sonrasında yaşanacak kayıpları iyi kavraması gerekir. Tabi bu öğrencinin bir makina gibi sabit ve sıkıcı bir düzende ilerlemesi anlamına gelmemeli. Haliyle öğrenciler, sabit çalışma düzeninden sıkılabilir, bunalabilir. Bunu doğal karşılamalıyız.  Öğrenciler hayatlarındaki gelişmelere, değişmelere ve ilgi alanlarına göre bu düzeni uygun gördükçe değiştirmek çok faydalıdır. Elbette değişiklik yaparken öğrencinin hayallerine giden yolu uzatmamalıyız. Öğrenciler 6. sınıfta özel dersler alırken bireysel düzenlerini oluşturmada da özel ders öğretmenlerinden destek alabilirler.

2) Doğru Kitaplar ve Çalışma Materyalleri Seçilmeli

MEB, öğretmenler ve eğitim kurumları tarafından akredite edilen ders kitapları, soru bankaları, soru kitapçıkları ve çalışma materyalleri seçilmelidir. Örneğin 6. sınıf matematik özel ders desteği içerisinde yeni nesil soru kavramını doğru yansıtmış kaynakların belirlenmesi önemlidir. Hem doğru kaynakların belirlenmesi hem de bu kaynaklar üzerindeki çalışma akışının belirlenmesi için alınan özel dersler oldukça faydalıdır. 

3) Bol Bol Okuma ve Soru Çözme

Öğrencinin mutlaka gün içerisinde okuma kitaplarına ayırabileceği bir zamanı olmalıdır. Bu öğrencinin akademik anlamda elini ciddi manada güçlendirecektir. Öğretmenlerinin verdiği soruları çözmeli, anlamadığı sorular üzerinde destek almalıdır. Öğrenci, öğretmenleri tarafından verilen kaynaklar üzerinden konu konu birçok soru türüne hakim olmaya başlayacaktır. Hem düzenli okuyan hem de bol soruyla karşılaşan bir öğrencinin önündeki birçok engel kendiliğinden eksilmeye başlayacaktır.

4) Çalışma Ortamı Sade Olmalı

Öğrencinin çalışma masasındaki dikkatini dağıtabilecek eşyalar, objeler ve kağıtlar kaldırılmalıdır. Masada kesinlikle telefon, tablet, oyuncak ve gereksiz çalışma materyalleri bulunmamalıdır. Öğrencinin masası başında rahat bir sandalyede sessiz ve iyi ışık olan bir ortama sahip olması verimliliğini artıracaktır.


6. Sınıfta Classest'tan Özel Ders Alın

Classest olarak öğrencilerimiz için online ortamda nitelikli öğretmenlerle özel dersler sağlıyoruz. Yeni nesil sorular üzerinde çalışma yaparken her öğrencimiz için şu avantajları sağlarız:

1) Uzman ve Deneyimli Öğretmenlerle Çalışırsınız

Classest, Türkiye'nin en seçkin öğretmen topluluğuna sahiptir. Öğrenciler, online ortamda kendi evlerinde nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.

2) Kişisel Bir Çalışma Programına Sahip Olursunuz

Classest olarak, öğrencilerimiz ihtiyaçlarına ve uygun zamanlarına göre bir çalışma programı hazırlarız. Bu sayede, hem verimli hem de yorucu olmayan bir takviminiz olur.

3) Doğru Ders Materyalleriniz Olur

Classest öğretmenleri akredite edilmiş ders materyallerini ve kitapları sizin için derler. Öğretmenler, kurs süreci içerisinde hem ilerlemenize göre hangi kaynakları seçmenize hem de o kaynaklar üzerinde nasıl çalışacağınıza yardım eder.

4) Doğru Stratejilerle Motivasyonlu Şekilde Çalışırsınız

Alanlarında uzman Classest öğretmenleri ile 6. sınıfta hedeflediğiniz lise hayatı için doğru bir çalışma strateji belirleyebilirsiniz. 

Özetle, Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • 6. Sınıf Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Bire bir çalışma programlarıyla düzenli bir süreç yönetimi için özel ders alabilirsiniz. Ayrıca okula takviye dersleriyle öğrencinin verimli çalışması sağlanarak gün içerisindeki yoğunluğunu da azaltmak için özel ders alımı faydalı olabilir.

 • 6. Sınıf için Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  Hem okula takviye çalışmalarının yapılması hem de LGS öncesi temel becerilerin kazanılması için sayısal dersler haftada 2 seans ve sözel derslerde haftada 1 seans yeterli olabilir. Elbette ihtiyaçlarınıza göre ve sınav haftalarında bu seans sayılarını değiştirebilirsiniz. 

 • 6. Sınıf Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  6. sınıf özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • 6. Sınıf Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.