4. Sınıf Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin ilkokul öğretmenlerimiz arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin ilkokul öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin ilkokul öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. 4. sınıfta okula takviye dersleri, bursluluk sınavları ve diğer sınavlara hazırlık yolunda nitelikli özel dersler için buradasınız. Çünkü burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Sınava hazırlık yolunda planlı ve düzenli olarak size özel eğitim metodlarını belirleyerek ilerleyeceğiz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

4. Sınıf Özel Ders

Bir öğrencinin okul hayatının kritik dönemeçlerinden birisi 4. sınıftır. İlkokul 1, 2 ve 3. sınıflarda çocukların okul çağına adaptasyonu ve temel kavramlar üzerinde çalışmalarla tamamlanır. 4. sınıfta ise çocuğun eğitim geleceğini belirleyen ipuçları incelenmelidir. Örneğin öğrencinin ödev yapma alışkanlığına ve zorlandığı durumlarda aldığı aldığı reaksiyonlara bakabilirsiniz. 

4. sınıfın müfredat yapısı da geçmiş yıllara göre farklılık göstermeye başlar. Özellikle 4. sınıfın ikinci dönemi itibariyle genel itibariyle öğrencilerin daha fazla zorlandığı konular yer almaktadır. Çünkü 4. sınıftaki ilkokul öğrencileri yavaş yavaş ortaokul dönemi için hazırlanmaktadır. Ayrıca bazı ortaokul eğitim kurumlarının düzenlediği bursluluk sınavları da ağırlıklı olarak 4. sınıf öğrencilerini hedeflemektedir. Bu süreçte öğrencinin sağlam bir akademik temelinin oluşturulması için özel ders desteği alabilirsiniz.


4. Sınıfta Özel Ders Almanın Faydaları

Özel derslerle okul derslerine takviye destekler almanın yanında iyi bir ortaokul temeli oluşturmak için özel ders desteği alabilirsiniz. 

4. sınıfta özel ders almanın temel faydalarına bakalım:

1) Bire Bir Çalışmalarla Eksikler Giderilir

Bir 4. sınıf öğrencisi çocukluk döneminden ön ergenliğe geçiş dönemidir. Artık onlar ne çocuktur ne de yetişkindir. Yine de bir 4. sınıf öğrencisi kendi ihtiyaçlarının birçoğunu karşılayabilirler. Kendilerinin ve ihtiyaçlarının daha fazla farkına varan 4. sınıf öğrencilerin derslerine olan ilgisi ve dikkatini toparlayacak şekilde uzman eğitimci desteklerine ihtiyaç duyabilirler. Bire bir özel dersler, öğrencinin varsa eksikleri giderilerek öğrencinin daha verimli ve hızlı öğrenmesi için önemli bir destekleyici olur.

2) Başarıya Paralel Olarak Çözüm Hızı Artar

4. sınıfta verilen özel derslerde kavramlar, temel kazanımlar, yeni nesil sorular ve doğru çözüm tekniklerine yönelik özel çalışmalar yapılır. Bu çalışmalarla öğrencinin aldığı başarılı sonuçlara paralel olarak soru çözme hızlarının da arttığı görülecektir. Bu ilerideki yıllarda öğrencinin gireceği sınavlar için altın değerinde fayda sağlayacaktır.

3) Ortaokula Özgüvenli Bir Geçiş Sağlanır

Özel ders çalışmaları sayesinde bir 4. sınıf öğrencisi için ortaokula geçiş aşamasında hem okul derslerine takviyeler verilir hem de ilerideki dönemler için sağlam bir temel oluşturulur. Bu süreç doğru yönetildiğinde öğrencinin hem okulunda hem de ortaokula geçiş döneminde kendine olan güveni artacaktır.


4. Sınıfta Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

4. sınıftaki öğrenciler, geçmiş yıllarına göre daha enerjiktir. Bu enerjileri onları yeni şeyler öğrenmeye yeni şeyler denemeye teşvik eder. Bu dönemde ebeveynler olarak çocuğunuzun size daima ihtiyaç duyacağını unutmayın. Onlara hem okul dersler için hem de ortaokul dönemine geçiş hedeflerin için uzman desteği alabilirsiniz. 

Özel ders hizmeti alırken dikkat edilecek birkaç konu üzerinde duralım:

1) Doğru Öğretmenle Başlamak Çok Önemli

4. sınıf öğrencisinin ders alırken kendisini rahat hissedileceği ve ilgi alanındaki konularda bilgi sahibi olan öğretmenlerden destek almak çok önemlidir. Bu yüzden öğrencinin verimli öğrenme modellerini, hazırbulunuşluk ve ön bilgi düzeyine göre doğru bir öğretmen belirlemeliyiz. Buradaki kritik konu: Bu öğretmenin sınıf (ilkokul) öğretmeni olması, doğru ve profesyonel tecrübesinin akredite edilmiş olmasıdır. Öğretmenin, uzman olduğu alandaki akademik deneyimleri, iş ahlakı, yeni öğretim metotlarına hakimiyeti, anlatım biçiminin öğrenciye uyum sağlaması çok önemlidir. Bu yüzden öğretmen seçerken sadece öğrenci ve sizin istekleriniz dışında mutlaka objektif kararlar alınmalıdır. Sözü gelmişken Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapıldığını söyleyelim.

2) Ders Çalışma Düzeni İçin Doğru Bir Plan Yapılmalı

Öğrencinin ihtiyaçlarını, hafta içerisindeki tekrar eden uygun zamanları, kendine ve sosyal çevresine ayırabileceği zamanları dikkate almak gereklidir. Çünkü ders çalışma düzeni adı altında öğrencinin huzursuz olacağı, sıkılacağı bir rutin oluşturmamalıyız. Bu düzeni oluştururken rehberlik veya öğrenci koçluğu alanında uzman öğretmenler tarafından özel derslerde destek alınmalıdır. Çalışma planı ile öğrencinin takvimdeki ilerleyişi yine özel ders süreçlerinde gözlenmelidir. Classest öğretmenleri, eğitim koçluğu alanında akredite edilmiş uzmanlardır ve her öğrenciye özel bir plan hazırlarlar. 


Classest'tan 4. Sınıfta Özel Ders Almanın Avantajları

Classest olarak öğrencilerimiz için online ortamda nitelikli öğretmenlerle özel dersler sağlıyoruz. Hem ilkokula takviye dersleri hem de yeni nesil sorular üzerinde çalışmalar yaparken her öğrencimiz için şu avantajları sağlarız:

1) Uzman ve Deneyimli Öğretmenlere Evinizin Konforunda Ulaşırsınız

Classest, Türkiye'nin en seçkin öğretmen topluluğuna sahiptir. Öğrenciler, online ortamda kendi evlerinde nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.

2) Size Özel Çalışma Programınız Olur

Classest olarak, öğrencilerimiz ihtiyaçlarına ve uygun zamanlarına göre bir çalışma programı hazırlarız. Bu sayede, hem verimli hem de yorucu olmayan bir takviminiz olur.

3) Size Uygun Ders Kaynaklarınız Olur

Classest'taki ilkokul öğretmenleri akredite edilmiş ders materyallerini ve kitapları sizin için derler. Öğretmenler, özel ders süreci içerisinde hem ilerlemenize göre hangi kaynakları seçmenize hem de o kaynaklar üzerinde nasıl çalışacağınıza yardım eder.

4) Doğru Stratejilerle Motivasyonlu Şekilde Çalışırsınız

Classest'ta alanlarında uzman lise öğretmenleri ile 3. sınıfta başarı hedefleriniz ve gelecek okul seviyelerindeki ilerlemesi için doğru bir çalışma stratejisi belirleyebilirsiniz. 


Özetle, Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • 4. Sınıf Özel Dersi Almalı Mıyım?

  İyi bir ilkokul temeli oluşturmak ve uzun soluklu bir çalışma düzeni oluşturabilmek için özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. Okula takviye dersler, ortaokul için ön hazırlık programı ve bursluluk sınavlarına hazırlık programları gibi kapsamlı bir çalışma süreci için farklı seans ve çalışma planlarıyla özel dersi alabilirsiniz. 

 • 4. Sınıf İçin Kaç Saat Özel Ders Almalıyım?

  Okula takviye dersleri için özellikle Matematik ve Türkçe'lerini ayrı ayrı ele almak faydalı olacaktır. Bu derslerden haftada birer seans yeterli olacaktır. Sınav haftalarında bu seans sayısını artırabilirsiniz. Bursluluk programlarına hazırlık gibi kapsamlı çalışmalar için Classest özel ders öğretmeninizle birlikte farklı bir haftalık program oluşturabilirsiniz.

 • 4. Sınıf Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  4. sınıf özel ders ücretleri diğer sınıf düzeylerine daha uygun fiyatlarla verilir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz.

 • 4. Sınıf Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.