Biyoloji Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin biyoloji öğretmenleri arasından sizin için belirlenmiş en uygun öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle hemen özel ders alın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin biyoloji öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz.
SİZE ÖZEL DERSLER Seçkin biyoloji öğretmenleri arasından size en uygun öğretmenleri belirliyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin biyoloji öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Ve her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

Biyoloji Özel Ders

Biyoloji, canlıları inceleyen geniş kapsama sahip bir bilim dalıdır. Biyolojinin kapsamı; Canlıların yapısı, büyümesi, üremesi, gelişimi, kalıtımı, fizyolojisi, çevresi gibi canlılarla ilgili her şeydir. Ders olarak ele aldığımızıda biyoloji müfredat olarak sayısal grupta yer alsa da içerisinde sözel bakımdan oldukça fazla bilgi yer almaktadır. Sözel bilgiler yoğun olsa da biyoloji, ezber dersi değildir. Biyolojinin pozitif bir bilim olduğunu unutulmamalıdır. 


Biyoloji dersinde konuların mantığını iyi kavrayabilmek için dersleri iyi dinlenmelidir. Biyoloji konuları birbiriyle ilişkili olduğu için ders, bir bütün olarak ele alınmalıdır. Buradan yola çıkarak devam eden konu iyice öğrenilmeden diğer konuya geçilmemelidir. Eksiklerin hızlıca kapatılarak sağlam bir biyoloji temeli oluşturmak için Classest'tan özel ders almanızı tavsiye ediyoruz.


Lise biyoloji derslerinde öğretilen temel konular şunlardır:

 • Canlılığın temel özellikleri: Canlılığın temel özellikleri, canlılarda görülen yaşam olayları
 • Hücre: Canlılığın temel birimi olan hücrenin yapısı, işlevleri ve sınıflandırılması
 • Bitkiler: Bitkilerin yapıları, işlevleri, sınıflandırılması ve yaşam döngüleri
 • Hayvanlar: Hayvanların yapıları, işlevleri, sınıflandırılması ve yaşam döngüleri
 • İnsanın yapısı ve fizyolojisi: İnsan vücudunun yapıları, işlevleri ve sağlığı
 • Ekoloji: Canlıların birbirleriyle ve çevreleriyle olan ilişkileri


Üniversiteye yerleşmek için girilen YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)'de TYT (Temel Yeterlilik Testi) biyoloji konularından 6, AYT (Alan Yeterlilik Testi) biyoloji konularından 13 olmak üzere toplam 19 biyoloji sorusu vardır. TYT biyoloji dersinin kapsamı 9 ve 10. sınıftaki konulardan oluşurken AYT biyoloji dersinin kapsamı ise 11 ve 12. sınıftaki konulardan oluşmaktadır. TYT ve AYT müfredatına göre planlı ve disiplinli şekilde çalışarak ilerleyebilmek ve eksik konuları hızlıca kapatabilmek için biyoloji özel dersleri almanızı tavsiye ediyoruz. 

Classest'tan alacağınız özel derslerle okul derslerine takviyelerle hem okul notlarına hem de YKS çalışmalarını bir arada kolaylıkla yürütebilirsiniz.


Biyoloji Dersi İçin Özel Ders Almanın Faydaları

Biyoloji çalışırken ve özellikle YKS biyoloji müfredatı için her konuda neden - sonuç ilişkisi kurarak ilerleyin. Konuları ilgili şekiller üzerinden çalışarak kavramaya çalışın. Biyoloji derslerinde sık sık muhakeme ve karşılaştırmalar yapıldığı için ezberlemeye gitmeden öğrenmeye çalışılması gerekir. Bu noktada her insanın öğrenme şekli ve verimliliğinin farklı olması göze çarpıyor. Buradaki farklılıkları gözeterek alınan bireysel eğitimler günümüzün önemli ihtiyaçları arasındadır. 


Biyoloji özel derslerinin faydalarını genel başlıklarda inceleyelim:


1) Biyoloji Konu Eksiklerini Zamanında Giderir

Alışageldiğimiz eğitim düzeninde okullarda öğretmenler genel müfredat akışına ve genel kitleye yönelik ders anlatırlar. Ancak her öğrencinin aynı hızda ve aynı şekilde öğrenmesini beklemek oldukça güçtür. Her öğrencinin biyoloji konularındaki eksiklerini doğru şekilde ve zamanında kapatabilmek için uzman eğitimci desteği almak çok faydalıdır. Classest'ta biyoloji özel dersi almak isteyen her öğrencinin, ilgi alanlarına, ihtiyaçlarına ve genel hazırbulunuşluk durumuna göre en doğru öğretmenlerle eşleştirilir. Classest biyoloji öğretmenleri öğrencilerinin konu eksiklerini ve genel durumunu analiz ederek eksiklerini zamanında gidermeyi sağlar.


2) Biyoloji Sorularını Hızlı ve Doğru Çözme Becerilerini Geliştirir

Classest'ta biyoloji dersi alan öğrenciler başlangıçta kendi hızlarında ilerlerken plan dahilinde konular kavratılır ve öğrencinin soru çözüm becerileri geliştirilir. Bu da öğrencinin sınavlarda hız kazanmasını sağlar. Biyoloji özel dersinde soru türleri ve çözüm metotları öğretilir ve öğrencinin yeni nesil sorularına olan hakimiyeti geliştirilir. 


3) Biyoloji Dersi Sevdirilir ve Derse Olan Özgüven Geliştirir

Biyoloji yaşamın en küçük ayrıntılarından bütününe giden yolda önemli bir aynasıdır. Bu dersteki başarı eksikliğinin en büyük sebebi öğrencilerin ön yargıları ve verimsiz çalışmasıdır. Biyoloji özel derslerinde nasıl verimli çalışılacağı, konuların nasıl ele alınacağı, nasıl bağlantı kurulacağı konusunda destekler verilir. Öğrencilerin konuların inceliklerini ve sebeplerini öğrenmesi sağlanır. 


Classest'ta öğrencilerin biyoloji için ilk dersten itibaren özgüvenli şekilde ilerlenmesi ve sınava kadar doğru stratejilerle başarı alışkanlığı yakalamaları sağlanır.


Biyoloji Özel Dersi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Biyoloji dersi veren öğretmenlerin akademik ve profesyonel eğitimcilik deneyimleri kritik öneme sahiptir. Biyoloji, bilgi ağırlıklı bir ders olduğu için sözel anlatımın yanında öğrencilerin grafik, şekil, şema ve tablolarla desteklenmelidir. Aktarılan bilgiler üzerinde öğrencinin yorumlaması, muhakeme etmesi ve verileri karşılaştırması gereklidir. Öğretmenin çoğunlukla ezbere değil öğrenmeye teşvik etmesi beklenmektedir. Kısacası iyi bir biyoloji öğretmeni ile doğru bir plan dahilinde özel dersler alınmalıdır.


1) Öğrenciye İçin Uygun Biyoloji Öğretmeni Belirleme

Biyoloji özel dersi alırken öğrencinin ilgisini ve odağını derse çekebileceği, doğru hedeflerle çalışmasını teşvik edebileceği ve geniş öğretim model yelpazesine sahip bir biyoloji öğretmeni olması çok önemlidir. Buradaki kritik konu: Bu öğretmenin mutlaka bir biyoloji öğretmeni olması, eğitimci formasyonuna sahip olması, profesyonel tecrübesinin ve geçmiş özel ders deneyimleri yönünden kurumlarca onaylanmış olmalıdır. Biyoloji öğretmenin alanındaki akademik deneyimleri, iş ahlakı, yeni öğretim metotlarına hakimiyeti, anlatım biçiminin öğrenciye uyum sağlaması çok önemlidir. Bu yüzden öğretmen seçerken sadece öğrenci ve sizin isteklerinizle birlikte objektif kararlar alınmalıdır. 


Classest'ta her öğrenci için akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirme yapılır. Bu sayede en kritik konulardan birisi Classest'ta çözülmüş olur.


2) Her Öğrencide Kişiye Özel Ders Çalışma Planı

Başarılı bir eğitim, uzun soluklu ve düzenli çalışmayla mümkündür. Uzun vadeli bu süreçte genç yaştaki öğrenciler, sıkılabilir veya motivasyon kaybı yaşayabilir. Bu yüzden öğrenciyi sıkmayan ve ilgisini sürekli olarak istenen seviyede derste tutan bir çalışma planı oluşturulmalıdır. Bu planı oluştururken bir eğitimci desteği almak hem ebeveyn hem de öğrenci için işleri kolaylaştırır. Uzman desteği sadece plan oluşturmakla sınırlı kalmamalı, bu plan dahilinde ilerleyiş de gözlemlenmelidir. 


Classest öğretmenleri, eğitim koçluğu alanında yeterlilikleri akredite edilmiş uzmanlardır. Classest'ta her öğrenciye özel bir plan hazırlanır ve düzenli ilerleme takibi yapılır. 


3) Öğrenciye Özel Sınava Hazırlık Stratejisi

Biyoloji özel dersi alırken amacın ve kapsamın bilinmesi önemlidir. Biyoloji özel ders alarak neyi başarmak, nereye ulaşılmak istenmektedir? Ayrıca öğrenci için belirlenen hedefin gerçekliği ve uygunluğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Biyoloji müfredatındaki her konu için geçmiş yıllardaki sınav deneyimlerinden faydalanarak hangi konulara, hangi soru türlerine ne kadar ve nasıl ağırlık verileceği öğrenilmelidir. Özellikle YKS müfredatında yer alan yeni nesil sorular için buna çok fazla ihtiyaç vardır. Bunların yanında hangi kaynakların öğrencinin başarıya ulaşması için uygun olacağı hangilerinin uygun olmayacağı belirlenmelidir. 


Bu hassas stratejilerin belirlenmesinde Classest'ın alanlarında deneyimli ve binlerce Classest öğrencisinin başarısında katkısı olan öğretmenlerinden destek almanızı tavsiye ediyoruz.


Classest'tan Biyoloji Özel Dersi Almanın Avantajları

Classest olarak biyoloji özel dersi için öğrencilerimize nitelikli bir eğitim hizmeti sunuyoruz. Bu kapsamda her öğrencimize şu faydaları sağlıyoruz:


Uzman ve Deneyimli Öğretmenlere Sahibiz: Classest, alanında uzman ve deneyimli biyoloji öğretmenlerine sahiptir. Bu sayede öğrenciler, kendi evlerinin konforunda nitelikli eğitimlerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Classest, her öğrencisi için yapay zekadan faydalanarak en doğru öğretmenlerle eşleştirir.


Kişiye Özel Ders Planı: Classest, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kişiye özel ders planları hazırlar. Bu sayede, ders saatleri verimli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanılır.


Özetle, biyoloji dersi için Classest'tan özel dersleri ile nitelikli bir eğitim hizmeti alırsınız. Türkiye'nin en seçkin eğitimci topluluğuyla ve sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.


Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR Bir sorunuz var mı? Genel olarak aldığımız sorulara göz atın.
 • Biyoloji Özel Dersi Almalı Mıyım?

  Okul derslerine takviye eğitimler almanın yanında özellikle YKS gibi uzun soluklu bir hazırlık programıyla hedeflediğiniz başarıyı elde etmek için biyoloji özel dersleri oldukça faydalıdır. Şimdi Classest'tan fizik özel dersi için başvuru yapabilirsiniz.

 • Kimlere Biyoloji Özel Dersi Verilir?

  Biyoloji dersinde eksik konuları kapatarak okul derslerine takviye almak isteyenler için özel dersler oldukça faydalıdır. Özellikle YKS'de önemli bir puan derecesine sahip olan biyoloji dersinde hedeflediğiniz başarıya ulaşmak için Classest'tan özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. 

 • Biyoloji Özel Ders Fiyatı Ne Kadar?

  Biyoloji özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak ders seviyesine ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Classest Türkiye'nin en değerli birçok kuruluşuyla iş birliği yapmaktadır. Bu kuruluşlardan birisinde çalışıyorsanız bağlı olduğunuz çalışan sadakat programlarından indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kuruluşları "İş ortaklarımız ve referanslarımız" bölümünden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • Biyoloji Özel Ders Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.