İlkokul Özel Ders
İçin Buradasınız!

Seçkin ilkokul öğretmenleri arasından sizin için belirlenmiş en doğru öğretmenlerle ve çalışma modelleriyle geleceğinize doğru yatırım yapın!
Classest - Bir Dersten Fazlası
 • 1.600+ Öğretmen
 • 1M+ Saat Ders
 • 10b+ Öğrenci
 • %98 Başarı
İŞ ORTAKLARIMIZ VE REFERANSLARIMIZ En değerli kuruluşlarla birlikte mutlu yarınlar için el ele veriyoruz.
 • Seçkin öğretmen topluluğu
 • Doğru öğretmenle eşleştirme
 • Kişisel eğitim modeli tasarımı
Seçkin ilkokul öğretmenleriyle geleceğinizi inşa ediyoruz.
İLKOKUL ÖZEL DERS Seçkin ilkokul öğretmenleriyle geleceğinizi inşa ediyoruz. İlkokulda sağlam bir eğitim temeli için nitelikli özel dersler veriyoruz. Burada Türkiye’nin en seçkin öğretmenlerini bir arada bulabilirsiniz. Her branş için bu öğretmen topluluğundan akademik ve pedagojik yönden size en uygun öğretmenleri belirleyip yine size özel eğitim metodlarını uyguluyoruz.
SİZİ ARAYABİLİRİZ Numaranızı bırakabilirsiniz.
Size aşağıdaki kurumsal iletişim hattımızdan ulaşacağız:
+90 (850) 255 20 80
KONUMUZ

İlkokul Özel Ders

Hepimiz vakti zamanında cilt cilt ders kitaplarıyla okul sıralarında öğrencilik dönemi geçirdik. Öğrencilik dönemlerimizde aldığımız akademik eğitimler, mevcut kariyerlerimiz için önemli bir yere sahiptir. 

Gelelim bugüne. Daha dün küçücük boyutlarıyla evimizin şirin karakteri olan çocuğumuz şimdilerde sırtında çantasıyla tıpkı sizin geçmişinizdeki gibi bir okul öğrencisi. Nitelikli eğitimlerle yeni başladığı eğitim hayatını güçlü şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Bir ebeveyn olarak bu bilinçle çocuklarımızın yetişkinliğe giden yolda doğru ve kaliteli eğitimler almasını önemsiyoruz. Eğitim yolculuklarında elimizden geldiğince onlara destek olmaya çalışıyoruz. İleride onların donanımlı yetişkinler olmasını hayal ediyoruz. 

Peki konumuza gelecek olursak:

İlkokul öğrencisine özel ders aldırmak mantıklı mı?

Bu konuda başta söylediğimiz gibi stratejik düşünmek gerekiyor. Doğru stratejiyi belirlemek için kendimize birkaç soru soralım:

 • Hem çocuğunuzun hem de sizin ortak hedefleriniz nelerdir?
 • Çocuğunuzun eğitimiyle ilgili planlarınız hazır mı?
 • Çocuğunuzda akademik olarak hangi konularda eksiklik gözlemliyorsunuz? 
 • Bu eksiklikleri gidermemenin dezavantajları nelerdir?
 • Çocuğunuzun okul ortamıyla ve öğretmeniyle ilişkisi nasıl?
 • Okuluna ve derslerine ne kadar ilgi duyuyor?
 • Ödevleriyle ilgili sorumluluk duygusu ne seviyede?
 • İlgi alanları neler?
 • Hangi okullarda okumasını planlıyorsunuz?
 • İleride şehir veya ülke değişikliği düşünüyor musunuz? 

Bu soruları kendi özel durumlarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre genişletebilirsiniz. Çocuğunuzun okul ve derslerine ilgisi veya sevgisi az ise bunu çocuğunuzun seveceği bir modelde özel derslerle çözebilirsiniz. Ya da ilerisi için sağlam bir temel oluşturmak istiyorsanız ilkokulda özel aldırmak anlamlı olabilir.

İlkokul 1. sınıfta ağırlıklı olarak okuma yazma çalışmaları yapılır. Bu çalışmalar esnasında eksiklik görüldüğü noktada veya öğrencinin daha hızlı pekiştirmesini sağlamak için okuma yazma özel ders aldırabilirsiniz.

Özellikle sınav dönemlerinde genç yaşta çocuğunuzun stres altında kalmasını önlemek istemeniz olağandır. Bu dönemlerde de özel ders ile ders konularını pekiştirmek ve eksik konular üzerinde takviyeler almak oldukça mantıklıdır.

Çocuğunuz kurumların düzenlediği bursluluk sınavlarına katılacaksa özel ders alarak hazırlık sürecinizi daha organize şekilde geçirebilirsiniz. 

Bulunduğunuz şehir veya ülkeden taşınma durumlarında çocuğunuzun okul derslerinden geri kalması muhtemeldir. Bu durumun önüne geçmek için veya bu sorunu hızlıca çözüme kavuşturmak için ilkokulda özel ders almak ilerideki yıllar için olası kayıpların önüne geçecektir.

Sağlam Bir Bina İnşa Etmek

Ortaokulla birlikte çocuğumuzun sorumlu olacağı ders sayıları oldukça artacağı için ilkokuldan itibaren inşa edilen akademik binamızın sağlam bir temel ihtiyacı olacaktır. Bu yüzden sürekli olarak çocuğunuzun ilerlemesini gözlemlemenizi ve okul derslerine destek olmanızı tavsiye ediyoruz.

Unutmayın çocukları yormadan onların küçücük omuzlarına anlamsız yükler yüklemeden akademik yönden başarılı bireyler olmasını sağlamak mümkündür. Tam da burada özel dersler, başarıya giden yolda kolaylaştırıcı ve düzenleyici role sahiptir.

Matematik ve Türkçe Dersleri Çok Önemli

Çocuğunuz hem akademik hem de sosyal beceriler yönünden dikkatini ve algısını güçlendirmek için özellikle Matematik ve Türkçe derslerinin çok faydası vardır. Bu iki dersin temelini sağlam şekilde oturtulduğunda çocuğunuzun diğer branşlarda da başarılı olması kolaylaşacaktır.

Türkiye'de yapılan ulusal sınavların ölçme ve değerlendirmesinde son yıllarda özellikle "Yeni nesil sorular" tercih edilmektedir. "Nedir bu yeni nesil sorular?" diyecek olursak; ezbere dayalı test (çoktan seçmeli) modeli yerine okuduğunu anlama, mantık ve muhakeme becerilerinin öne çıktığı yeni nesil test modelidir. Bu yeni modelde her bir öğrencinin bu becerileri kazanmak için için öncelikle ilkokulda Türkçe ve Matematik alanlarında yeterli alt yapıya sahip olması gerekmektedir. Bu beceriler için öğrencilerin dikkat ve sorgulama donanımları da çok önemlidir. Tüm bu deneyimleri kazandırmak için her öğrencinin uzman eğitimcilere ihtiyacı vardır.

İlkokul Özel Ders Fiyatları

İlkokuldaki özel ders fiyatları ortaokul ve lise düzeyinde verilen özel ders fiyatlarına göre genellikle daha düşük fiyatlıdır. Dersler arasında ise özellikle ilkokul matematik özel ders fiyatları diğer derslere oranla daha yüksek fiyatlı olabilir. Fiyat kıyaslaması yaparken öğretmenlerin akademik geçmişini, profesyonel deneyim süresini, geçmiş öğrenci portföyünü, memnuniyet istatistiklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Classest'la Nitelikli Bir Eğitim Yolculuğu

İlkokulda özel ders alan sayısız öğrencimizle yazdığımız huzur ve başarı dolu hikayelerimizde size de yer vermek için hazırız.

Classest olarak çocuğunuzun yeni başladığı bu eğitim yolcuğunda online ilkokul özel ders destekleriyle ve seçkin öğretmenlerimizle destek vermeye hazırız. Classest'ta her öğrenci, akademik ve pedagojik yönden en doğru öğretmenlerle eşleştirilir.

Okumaya Devam Et
SIKÇA SORULAN SORULAR İlkokul Özel Ders İle İlgili En Çok Karşılaştığımız Sorular
 • İlkokulda Özel Ders Almalı Mıyım?

  Bu konuda ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak stratejik düşünmeniz gerekiyor. Yukarıdaki yazımızda da belirttiğimiz gibi hedefleriniz ve problemleriniz doğrultusunda ilkokulda özel ders aldırmak hem kolaylaştırıcı hem de organize edici faydalarından dolayı mantıklıdır.

 • Kimlere İlkokul Özel Dersi Verilir?

  1. sınıfta ağırlıklı olarak okuma yazma çalışmaları yaparak öğrenciliğin ilk yılında daha konforlu bir süreç sağlanabilir. Sonraki okul dönemlere hazırlanırken takviye derslerle sağlam bir temel oluşturmak isteyenler için özel dersler oldukça fayda sağlayacaktır. Çocuğunuzun okul ve derslerine daha az ilgi duyuyorsa özel dersler bu durumun çözümünde olumlu olacaktır. Kurumların düzenlediği bursluluk sınavlarına katılmayı düşünenler için özel dersler sınav stresi ve heyecanı yaşamadan verimli sonuçlar elde edilmesini sağlar. Şehir/ülke değişikliği sebebiyle yaşadığı bölgeden taşınma durumu yaşayanlar için özel dersler, takviye ihtiyacını çözecektir.

 • Özellikle Hangi Derslerde Takviye Dersleri Alınabilir?

  Hem akademik hem de sosyal beceriler yönünden dikkatini ve algısını güçlendirmek için özellikle Matematik ve Türkçe derslerinin çok faydası vardır. Bu iki dersin temelini sağlam şekilde oturtulduğunda çocuğunuzun diğer branşlarda da başarılı olması kolaylaşacaktır. Özellikle yeni nesil sorularla ilgili öğrencinin doğru becerileri kazanması için bu dersler büyük öneme sahiptir.

 • İlkokul Özel Ders Fiyatları Ne Kadar?

  İlkokul özel ders fiyatları, eşleştirilen öğretmene, alınacak derse (Matematik, Türkçe, vd) ve ihtiyaca göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için Classest müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 • İlkokul Özel Dersi Vermek İstiyorum, Nasıl Verebilirim?

  Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan "Eğitmen Ol" başlıklı bağlantıyı tıklayarak eğitmen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz Eğitim Koordinasyon Birimi'miz tarafından değerlendirilir ve süreç olumlu ilerlediği takdirde mülakat ve oryantasyon süreçleri ile devam edilmektedir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı? Farklı sorularınız varsa lütfen Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
BASINDA BİZ Ulusal ve uluslararası basına yansıyanlar.